Не подценяайте Антъни Иванов, той може да има доказателства за своите нападки към федерацията по плувни спортове. Представете си, че държи коз, за който другите не знаят. Това предупреди в интервю за БНР Георги Градев, адвокат на плувеца, за критиките, които неговият клиент отправя към ръководството на централата.
По повод на наказанието, наложено от федерацията на Антъни със спиране на състезателните права за 3 години и глоба от 2000 лева, Градев заяви: „В 21 век не може една институция сама да се почувства обидена и да наказва, има си съд. Но федерацията няма да даде Антъни на съд“. И се аргументира с конфликта между бившия президент на ФИФА Сеп Блатер и британския журналист Андрю Дженингс, който дълги години го атакуваше с обвинения в измами и корупция: „Дженингс каза, че Блатер го е било страх да влезе с него в съда, защото той е щял да поиска цялата финансова документация на световната федерация.“
На въпрос докъде стигна обжалването на наказанието на Антъни за трите пропуснати допинг проверки, Градев допълни: „Обжалваме, подадохме жалбата на 18 септември. Но Върховният касационен съд на Швейцария приема, че Спортният арбитражен съд не си е свършил работата качествено и междувременно му издава разрешения да се състезава всеки път, когато поискаме това. Той се готви за състезание, на което да покрие норматив за участие на олимпийските игри.“
Градев определи наказанието на Антъни за пропуснатите тестове с формулировката „прекомерен формализъм“ и посочи пример с оневинен спортист със сходни нарушения – нигерийската лекоатлетка Тоби Амусан. Тя е пропуснала проверки, но е дала своевременно проба, която се е оказала отрицателна. В друг подобен случай – с американския тенисист Дженсън Бруксби обаче, се стигна до едногодишна дисквалификация.
Още от Георги Градев – в звуковия файл.
Руската тийнейджърка Мира Андреева спечели титлата на турнира по тенис от сериите УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд от близо 9 милиона долара. 17-годишната Андреева направи обрат, за да победи поставената под номер 1 Арина Сабаленка (Беларус) с 2:6, 6:4, 6:3 за 2:04 часа, за да стане най-младата шампионка на турнира след Серина Уилямс през..
Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост Лестър в последен мач от програмата на 29-ия кръг във Висшата лига на Англия. "Червените дяволи" бяха по-активни срещу застрашения от изпадане отбор на домакините и шут на Кристиан Ериксен срещна гредата. В 28-ата минута Бруно Фернандеш изведе Райсмус Хойлунд и той откри резултата в полза на 20-кратните..
Байер (Леверкузен) отново стигна до късен гол, за да преодолее пасив от 1:3 и да спечели с 4:3 Щутгарт, като по този начин намали преднината на Байерн на върха в класирането на Бундеслигата до шест точки. Победното попадение с глава на Патрик Шик в добавеното време напомни за толкова много късни голове през техния шампионски сезон миналия сезон, а..
Пари Сен Жермен записа седма поредна победа във Франция, след като се наложи с 3:1 над Марсилия в мач от 26-ия кръг. С този успех парижани увеличиха преднината си на 19 точки пред втория в класирането Марсилия. Мачът започна динамично и още в 11-ата минута Нуно Мендеш отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на Марсилия. Шест минути по-късно..
Интер постигна важна победа като гост в надпреварата за титлата в италианската Серия А, побеждавайки Аталанта с 2:0 в дербито на 29-ия кръг. Головете за "нерадзурите" отбелязаха Карлос Аугусто и Лаутаро Мартинес през второто полувреме. Девет минути преди края на мача, Аталанта остана с човек по-малко, след като Едерсон бе изгонен за втори жълт картон...
Барселона победи като гост Атлетико (Мадрид) с 4:2 в 28-ия кръг на испанското първенство. Срещата ще се запомни с големия обрат, който направиха каталунците, които губеха до 72-ата минута с 0:2. Хулиан Алварес вкара за Атлетико в 45-ата минута, а Александър Сьорлот успя да удвои в 70-ата. Барселона показа мигновена реакция и в 72-ата минута Роберт..
Димитър Кузманов спечели титлата на сингъл на тенис турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро. Българинът победи във финала Федерико Чина (Италия) с 6:4, 6:2. Срещата продължи час и 38 минути. Димитър Кузманов допусна пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма за..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..
В тази среда на разграждане на държавността Конституционният съд се оказа един от малкото стожери на самата държавност . Българското задкулисие не..