Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

British Airways прекрати полетите си от и до Израел

British Airways прекрати полетите си до Израел, след като един от самолетите на компанията реши да се върне малко преди кацане по съображения за сигурност.

Полет BA165 се върна към „Хийтроу“ след като почти стигна Тел Авив, съобщиха от авиокомпанията за британските медии. Говорител на израелските летищни власти пък е цитиран да казва, че когато самолетът се е подготвял за кацане, около Тел Авив са летели ракети, но не са били непосредствена заплаха за полета. 

От British Airways обаче посочиха, че безопасността на клиентите е "най-големият приоритет" за авиокомпанията. Те уточниха, че  „след последната оценка на ситуацията спират полетите си от и до Тел Авив“. 

EasyJet, Ryanair, Wizz Air, Air France, Lufthansa и Emirates спряха по-рано полетите от Израел до Обединеното кралство. В момента Virgin Atlantic преразглежда своята политика за полетите до и от Тел Авив.


По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
обеля метро

Заради пожар е спряно е движението на 2 автобуса, обслужващи метростанция "Обеля"

Поради възникнал пожар временно е спряно автобусното движение в участъка на бул. "Панчо Владигеров" и ул. "Обелско шосе", двупосочно на линии 31 и 81. Автобусите ще се отклоняват по обходни маршрути. Към момента Метростанция "Обеля" се обслужва само от автобусна линия 81. Освен това, поради пожар по ул. София, между Банкя и квартал..

публикувано на 27.07.25 в 19:50
Румен Радев

Президентът за липсата на нова техника за гасене по въздуха: Безхаберие и снишаване

"Утре нашите ВВС ще разполагат само с 1, максимум 2 "Кугар"- а и един "Ми-17". Докато дойдат тези всичките, нашите села, много от тях, изгоряха.  Искам да напомня, че миналата година, точно по това време, парламентът прие решение, с което задължи Министерския съвет да закупи специализирана техника за пожарогасене по въздуха. Оттогава досега -..

публикувано на 27.07.25 в 19:42

Пожарът между два квартала на Велико Търново е запален умишлено. Има задържан (Видео)

Пожарът от тази нощ в боровата гора между кварталите "Бузлуджа" и "Чолаковци" във Велико Търново е запален умишлено. Извършителят е задържан. Овладян е пожарът в гората между два квартала на Велико Търново Пожарът, който унищожи 30 декара борова гора и постави под сериозен риск десетки хиляди жители на два от най-големите..

публикувано на 27.07.25 в 19:06

Тараклийският университет стана част от българското висше образование

Министрите на образованието на Молдова и на България подписаха споразумение за прехвърляне собствеността на Тараклийския университет на Русенския университет Ангел Кънчев.  От тази година висшето училище в Молдова стана част от българското висше образование. Премиерите на Молдова и на България присъстваха на церемонията. "Пожелавам в..

публикувано на 27.07.25 в 18:57
Доставка на хуманитарна помощ по въздуха в Газа.

Йордания и ОАЕ са хвърлили с парашути 25 тона хуманитарна помощ в Ивицата Газа

Йордания и Обединените арабски емирства са хвърлили днес с парашути 25 тона хуманитарна помощ в Ивицата Газа. Това е първата подобна въздушна доставка от месеци насам. Палестински здравни служители в град Газа заявиха, че най-малко 10 души са били ранени от падащи кутии с хуманитарна помощ. Египетският Червен полумесец съобщи, че изпраща над 100..

публикувано на 27.07.25 в 18:45

Фон дер Лайен призова Зеленски да подкрепи независимите антикорупционни органи

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен призова украинския президент Володимир Зеленски да подкрепи независимите антикорупционни органи, като също така обеща да продължи да подкрепя Украйна по пътя й към членство в ЕС. Това съобщи агенция Ройтерс. "Украйна вече е постигнала много по пътя си към Европа. Тя трябва да надгражда..

публикувано на 27.07.25 в 18:41

Пожарът навлезе в Козарево

Особено сериозна стана ситуацията следобед в ямболското село Козарево. Голям пожар навлезе в селото и опожари няколко къщи. Силния вятър не позволява овладяването на огъня, а населеното място е обгазено   Токът в селото е прекъснат, което усложнява ситуацията, тъй като помпите в дворовете не работят и снабдяването с вода е изключително трудно...

публикувано на 27.07.25 в 18:17