Интересно е отсъствието на Бойко Борисов и Делян Пеевски от пленарната залата при дебатите по вота на недоверие.
Това каза пред БНР журналистката от "Капитал" Полина Паунова и изказа очакване да няма изненади при гласуването на вота.
Според нея този горещ картоф с енергетиката е от последното правителство на Борисов, "когато той в Брюксел говореше, че България ще се съобрази с всички изисквания на ЕС, но неговите министри публично говореха, че работата на ТЕЦ-овете ще продължи до 2050 г.".
По думите на Паунова единственият смисъл, който има внасянето на този вот на недоверие ( от "Възраждане", ИТН и БСП - б.р.), е "опит да се яхне тази игра с въглищата" и намиране на трибуна за предизборна кампания.
"Този вот е логичният завършек на тази игра. Протестиращите енергетици две седмици не могат да обяснят точно какво искат, защото аз не мога да разбера какво искат те, защото е ясно какво следва да се случи в сектора".
В предаването "12+3" журналистката коментира отношенията между партиите, които подкрепят кабинета "Денков-Габриел":
"Интересна е не само ролята на ГЕРБ, но и на ДПС. ... За начинът, по който да бъде яхнато правителството - некоалиционно на ПП-ДБ и ГЕРБ, а от друга страна отривисто включват ДПС към въпросната сглобка - всички основания бяха в начина на формиране на този кабинет. А той беше пиарски - как ще изглежда, а не какво е. Затова не виждаме политическа коалиция, която би отредила ролите и отговорностите в това управление. Доста от скандалите стават именно заради тази неясното".
"ПП и ДБ дължат много отговори на обществото как Делян Пеевски стана светъл, видим и приемлив. И как от хора, които щяха да демонтират модела "Борисов и Пеевски", това управление трябва да обясни защо легитимира Пеевски. Той е все още санкциониран от САЩ за корупция (по глобалния закон "Магнитски"). Защо медиите допускат Пеевски да говори без никакъв въпрос към него? Но и ПП-ДБ къде са?", коментира още Полина Паунова.
Интервюто на Снежана Иванова с Полина Паунова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
"Дали е поколенческо? По-скоро е възрастово – в момента ги наричаме локали, но назад в годините винаги е имало подобни групи деца, тийнейджъри. Едно дете живее в общност , не живее изолирано само с майка си и баща си. То попива от цялата среда и не можем да се похвалим със спокойна, мотивираща и креативна среда ." Това мнение изразява пред..
Няма таксиметров автомобил, който да може да издаде касов бон в двете валути – в лева и евро. За това предупреди в интервю за БНР Красимир Цветков, председател на Националния таксиметров синдикат. Той обясни, че апаратите им са с отдавна изтекли сертификати и няма подзаконова нормативна уредба , която да разписва тяхната..
Вътреболнична инфекция с бактерията клебсиела пневмония отнема живота на 39-годишен мъж. Това се случва след бъбречна трансплантация в университетската болница "Александровска". За случая стана ясно от жалба на майката на Петър Стоянов – Симона Стоянова – до здравния министър. В нея се твърди, че ИА "Медицински надзор" умишлено..
Gen Z взема кредити по-безотговорно от милениумите и поколенията преди тях. Това каза пред БНР Лилия Димитрова, председател на Асоциацията за управление на вземания. Тя подчерта необходимостта от по-голяма финансова грамотност. Димитрова обърна внимание върху въпроса един кредитополучател колко успоредни кредита има , не само на каква..
Три рейтингови агенции повишиха кредитния рейтинг на България в седмицата, в която получихме зелена светлина за въвеждане на единната европейска валута от 1 януари догодина. Scope Ratings даде на страната ни рейтинг от А- (А минус) в местна и чуждестранна валута, с което за първи път влязохме в най-високата скала от инвестиционния клас...
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки автомобили и камиони се е увеличил два пъти. Изграждането на последния участък от АМ "Струма", както и обходен път западно от Кресна ще отнеме поне пет години. Мерки за облекчаване на..
Не смятам, че има нещо, което може да осуети влизането ни в еврозоната. Това обясни пред БНР Любомир Каримански, член на УС на БНБ. "Вече е взето финалното решение. Предстои тежка работа , която трябва да бъде свършена до първи януари 2026 година, пък и след това. Но не би трябва да си поставяме като сериозен приоритет и цел за..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
"Люлинският запис, Барбутов, Варна. За всички е ясно, че това е разговор за корупция. Няма никакво оправдание на никого". Това заяви пред БНР..
Правителството е стабилно и това се разбра, защото постигна изключителни неща в последните седмици. И не е добре да бъдат замаскиран от хора, които..