Поне 500 души са загинали при въздушен удар по болница Ал Ахли в Ивицата Газа, твърдят палестински официални лица пред Би Би Си и Ройтерс.
Част от сградата е обхваната от пламъци, сподели пред Би Би Си един от лекарите, които работят в лечебното заведение.
Египет, Йордания и Катар бяха сред първите, които заклеймиха израелската въздушна атака.
Египет поиска от международната общност да се намеси по спешност, за да предотврати още такива случаи.
Палестинската автономна власт обвини Израел в геноцид и допълни, че страните, поддържащи Израел, също носят част от отговорността.
Премиерът на Канада Джъстин Трюдо определи бомбардирането на болницата като "ужасяващо и напълно неприемливо".
Израел обвини палестинската групировка "Ислямски Джихад" за атаката по болница в ивицата Газа, при която - според местните власти - са загинали няколкостотин души.
Болницата Ал Ахли в Газа, която бе атакувана днес, не е сред целите на Израелските сили за отбрана, заяви пред Би Би Си израелски военен говорител.
"Призоваваме всички да похождат внимателно към недоказани твърдения на терористична организация," добави говорителят като визира факта, че властите в Газа се контролират от групировката "Хамас".
"Атаката по гражданска инфраструктура не съответства на международното право". Това бе първият отзив от председателя на Европейския съвет Шарл Мишел след атаката по болницата, при която, според твърденията на местните власти, са загинали стотици хора.
Иран и Турция се наредиха сред страните, които обвиниха за атаката Израел.
Палестинският президент Махмуд Абас отмени планираната за утре среща в Аман с американския президент Джо Байдън, а администрацията на Абас определи удара по болницата като "геноцид".
Стотици палестинци обаче се стекоха в центъра на град Рамала, за да искат оставката на своя президент, обвиняван, че е твърде склонен към компромиси с Израел. Франс прес съобщава за сблъсъци между демонстрантите и палестинските сили за сигурност.
В Аман десетки демонстранти се опитаха да щурмуват израелското посолство в Йордания.
Русия и Обединените арабски емирства поискаха извънредно съвещание на Съвета за сигурност на ООН утре сутринта.
Вътрешно разселените хора в Ивицата Газа са вече над 1 милион, а загиналите са повече от 3 хиляди.
Днес бяха нанесени въздушни удари в Хан Юнис и Рафа - в южната част на областта, където се стекоха повечето от бежанците.
При удар по училище в бежанския лагер ал Магази загинаха най-малко 6-ма души, а десетки бяха ранени, съобщи агенцията на ООН за палестинските бежанци.
Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей предупреди Израел да прекрати незабавно атаките.
Пентагонът постави 2 хиляди войници в повишена готовност за бърза реакция в зависимост от развоя на събитията в Близкия изток.
Горещата вълна в Испания продължава с очаквани температури до 44 градуса. Метеоролозите обявиха, че жегата на Иберийския полуостров ще продължи поне до четвъртък. Втората гореща вълна за лятото се оказва особено упорита. Тя започна на 3 август и ако прогнозите се окажат точни, това ще означава, че опасно високите температури ще се задържат..
Агенцията на Европейския съюз по наркотиците ( EUDA ) и Европейският център за контрол и превенция на заболяванията ( ECDC ) обявиха нови мерки за елиминирането на вирусния хепатит в затворите. Инициативата е във връзка с Международния ден за справедливо отношение към лишените от свобода , който отбелязваме на 10 август. Двете агенции са..
Европейски лидери заявиха днес, че само подход, който съчетава активна дипломация, подкрепа за Украйна и натиск върху Русия, може да сложи край на войната в Украйна, предаде Франс Прес. „Приветстваме работата на президента Тръмп за спиране на кръвопролитието в Украйна“, се казва в изявлението, подписано от лидерите на Великобритания, Франция, Германия,..
От 1 януари догодина в Ямбол таксата за битови отпадъци ще се определя според броя на реалните ползватели на имота, съобщиха от общината. Промяната е в изпълнение на изискванията на Закона за местните данъци и такси и цели по-справедливо разпределение на разходите за услугата. Досега таксата се изчисляваше като промил..
Британският министър-председател Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон обещаха в събота да намерят решение за “справедлив и траен” мир в Украйна, докато американският президент Доналд Тръмп се подготвя за разговори с руския си колега Владимир Путин за слагане на край на войната, съобщи Ройтерс, позовавайки се на Даунинг стрийт...
SpaceX и NASA успешно завършиха в събота мисията "Екипаж-10" (Crew-10) до Международната космическа станция (МКС), след като и четиримата астронавти се върнаха безопасно на Земята на борда на космическия кораб Crew Dragon. Астронавтите се приземиха в Тихия океан край бреговете на Сан Диего, Калифорния, след като прекараха пет месеца на МКС...
Иран е против създаването на подкрепяния от американският президент Доналд Тръмп коридор,известен като "Коридора Тръмп", който трябва да свърже през териториите на Армения и Азербайджан населената с азери Нахичеванска автономна република. Това заяви Али Акбар Велаяти, съветник на върховния лидер на ислямската република. Армения и Азербайджан..
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Колко са столетниците в България? Отговор дава Националният статистически институт – към 31-ви декември 2024 година хората на възраст 100 и..
От днес всички магазини в България трябва да показват цените и в лева, и в евро . Законът е ясен – цената в евро стои до тази в лева, за да ни..