Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кандидат-кмет с жалба в ЦИК за неправомерни регистрации по настоящ адрес

Снимка: БГНЕС

В Централната избирателна комисия постъпи жалба от кандидат за кмет на село Михайлово, община Хайредин, област Враца. В нея се твърди, че има неправомерни регистрации по настоящ адрес, направени през последната година. 

"В писмото се твърди, че в село Михайлово са налице изключително висок брой регистрации по настоящ адрес, като се твърди, че част от тези регистрации са на места, на които дори няма сгради, няма жилища", обясни Елка Стоянова, член на ЦИК.

ЦИК изпраща жалбата до областния управител на Враца за проверка, за която трябва да бъде уведомена Комисията. Още вчера стана ясно, че  МРРБ е установило над 340 населени места, предимно кметства, в които за последната година новорегистрираните "по настоящ адрес" са необичайно много. 

Премиерът Николай Денков  сезира областните управители, които трябва  да сформират комисии и с участието на МВР, които да проверят дали регистрациите са законни. При установени нарушения за неправомерно вписан настоящ адрес следва неговото заличаване.

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Манолова готви съдебна жалба срещу решението за увеличение на цената за паркиране в зоните в София

Лидерът на гражданската платформа "Изправи се. БГ" Мая Манолова обяви, че подготвя съдебна жалба срещу решението, с което е увеличена двойно цената за паркиране в така наречените "синя" и "зелена" зона в София, а обхватът на двете зони е разширен. Зоните на раздора - как софиянци реагират на реформата в паркирането Според Мая Манолова..

публикувано на 17.11.25 в 16:10
Ловеч

Промени ли се нещо в Ловеч при управлението на различния кмет - Страцимир Петков

Изминаха  точно две години от управлението на новия кмет на Ловеч Страцимир Петков. Той беше издигнат за кандидат  за кмет от местната коалиция "Има такъв народ" - "Български възход". Петков спечели балотажа на изборите през есента на 2023 г. срещу кандидата на ГЕРБ- СДС Валентина Недялкова, въпреки че на първия тур  съперничката му..

публикувано на 17.11.25 в 15:54

Един потвърден акт на саботаж по полските железници през уикенда и един инцидент, който е "много вероятно" да е саботаж

През почивните дни е имало един потвърден акт на саботаж по полските железници и един инцидент, който е много вероятно да е саботаж, заяви полският министър на вътрешните работи Марчин Кервински, след като експлозия повреди полска железопътна линия по маршрут към Украйна. Полша: Експлозия на жп линия в резултат на саботаж Координаторът на..

публикувано на 17.11.25 в 15:41
Росен Желязков

Желязков: Коледни добавки за пенсионерите ще има при възможност

Евентуалното плащане на коледна добавка към пенсиите ще зависи от изпълнението на бюджета, заяви премиерът Росен Желязков.  Така той отговори на журналистически въпрос след участието си в церемония по проекта "Лекарите, на които вярваме"  за 2025 г. в София.   На репортерски въпрос ще дадете ли коледни добавки за пенсионерите тази година,..

публикувано на 17.11.25 в 15:39
Снимката е илюстративна, архив

Адв. Калин Ангелов: За полицаите е по-лесно да задържат 10 младежи, отколкото един дилър

Самата полиция има нужда да има заловени хора с наркотици, както казва МВР "има мащабна акция" . И тази мащабна акция има 5 задържани и един за разпространение на наркотици, коментира в интервю пред БНР адв. Калин Ангелов от "Зелено движение". Според него така полицията отчита "добри резултати", които са статистически. В предаването "12+3"..

публикувано на 17.11.25 в 15:19

Зоните на раздора - как софиянци реагират на реформата в паркирането

Четири протеста срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в София се подготвят до края на седмицата. Елеонора Ангелова  - организатор на протест и петиция срещу въвеждането на Зелена зона в "Сухата река" и "Хаджи Димитър", коментира пред БНР, че реакцията им е против въвеждането на зона в тези квартали сега, но не са по принцип..

публикувано на 17.11.25 в 15:14

Украйна сключи сделка за доставката на 100 изтребителя "Рафал" с Франция

Украйна сключи сделка с Франция за доставката на 100 изтребителя "Рафал". В Париж президентите на двете страни - Володимир Зеленски и Еманюел Макрон заявиха, че договорът е част от усилията за укрепване на военния капацитет на Украйна в дългосрочен план.  Зеленски очаква от Макрон ангажимент към нова помощ за украинската ПВО Доставката на..

публикувано на 17.11.25 в 15:08