От Европейската футболна централа (УЕФА) съобщиха, че няма да има мачове под нейна егида в Израел до второ нареждане. Това се прави заради "оценяване на сигурността при сегашната ситуация на цялата територия на Израел".
Това засяга израелските отбори Макаби Хайфа и Макаби Тел Авив, които играят съответно в Лига Европа и Лигата на конференциите.
"Израелската футболна асоциация и клубовете Макаби Хайфа и Макаби Тел Авив са призовани да потърсят алтернативни места/стадиони извън територията на Израел за провеждане на домакинските им мачове, докато остане в сила това решение", се казва в позицията на УЕФА.
Гостуването на Макаби Хайфа на испанския Виляреал, което трябваше да се играе на 26 октомври (четвъртък), е насрочено за 6 декември. Макаби Тел Авив трябва да намери стадион, на който да посрещне украинския Заря Луганск на 25 ноември.
По-рано през месеца УЕФА отложи за две седмици всички мачове, които трябваше да се изиграят в Израел, като сред тях беше европейската квалификация Израел - Швейцария, който трябваше да бъде на "Булмфийлд Стейдиум" в Тел Авив. След това бе отложена и срещата на Израел с Косово, "защото властите в Израел не позволяват на техните национални отбори да пътуват в чужбина".
Отборът на Макаби Хайфа се отказа от участие в младежката Шампионска лига, което означава, че Спарта Прага се класира директно за втория кръг.
Преди месец една от най-добрите български треньорки по художествена гимнастика Мариела Пашалиева стана главен треньор и пое националния отбор на Италия. Българката зае мястото на уволнената Емануела Макарани, освободена заради обвинения в малтретиране на състезателките. Европейското първенство в Талин беше дебют на Пашалиева начело на „Пеперудите“...
Вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика Невяна Владинова, която беше ръководител на българската делегация на Европейското първенство в Талин, направи анализ на представянето на грациите на шампионата. България завърши участието си в естонската столица с общо пет медала – три златни и един сребърен, спечелени от Стилияна..
Звездата на полския футбол Роберт Левандовски прекратява участието си в националния отбор. 36-годишният нападател използва социалните мрежи, за да обяви решението си, което е продиктувано от конфликт между него и селекционера Михал Пробиеж. “Предвид обстоятелствата и загубата на доверие към селекционера, взех решение да се откажа от..
България завърши на второ място в класирането по медали на 41-о Европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. Националките ни спечелиха общо пет отличия - три златни и един сребърен на Стилияна Николова на финалите и в многобоя, както и бронзов на ансамбъла за девойки в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова,..
Шоуто Red Bull Showrun Sofia оправда очакванията и зарадва почитателите на високите скорости по улиците на София. Главни действащи лица бяха 18-годишният ни пилот във Формула 3 Никола Цолов, който е част от Red Bull Junior Academy и се представя много силно от началото на новия сезон, и легендата от Формула 1 с над 60 подиума в кариерата – Дейвид..
Трикратната европейска шампионка на обръч, топка и бухалки, както и вицешампионка в многобоя Стилияна Николова, беше много щастлива от представянето си в последния ден на 41-ото европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. "Много съм доволна от представянето си днес и най-вече от това, че успях да покажа съчетанията..
Гимнастиците със Синдром на Даун застанаха на голямата сцена редом до един от най-великите български спортисти — Карлос Насар. Спортистите от Федерацията по адаптирана физическа активност, с президент Слав Петков, взривиха пловдивската зала „Колодрума“ със своето вдъхновяващо изпълнение. Музиката, създадена специално за тях, наподобяваше туптящо сърце..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тома Биков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Основната заслуга е наша и трябва да имаме малко повече самочувствие – всички българи. Има много солидно национално усилие , което продължи в..
Държавният глава тича по пистата на популизма. Това заяви пред БНР акад. Николай Денков, депутат от ПП-ДБ, бивш премиер. "Двата доклада..