Балкан с победа, ЦСКА и Рилски спортист загубиха като домакини

Балкан - Черно море
Снимка: БК Балкан

Балкан постигна втора победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след като се наложи над Черно море с 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14) като домакин в Ботевград в среща от третия кръг. Балкан продължава с актив от две победи и една загуба, докато Черно море допусна трето поредно поражение. Балкан имаше преимущество през по-голямата част от първото полувреме, но до почивката гостите обърнаха до 47:40 в своя полза. Последва по-добра трета част за Черно море, който водеше с 57:66 преди последните 10 минути, но до края ботевградчани успяха да стигнат до обрат. Димитър Димитров бе най-резултатен с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции, а за варненци Костадин Лазаров завърши със 17 точки, 4 борби и 2 асистенции.

В София отборът на ЦСКА отстъпи пред Миньор със 78:85 (15:23, 20:13, 23:21, 20:28) и допусна първа загуба, а тимът от Перник постигна първи успех в първенството. Двата състава изиграха оспорван сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки. На почивката "червените" изоставаха с 35:36, а след трета част водеха с 58:57. Данило Аранитович оформи „дабъл-дабъл“ за Миньор с 22 точки и 11 борби, докато за домакините Александър Радукич се отчете с 18 точки, 2 борби и 5 асистенции.

Рилски спортист също допусна домакинска загуба от Шумен със 75:86 (17:28, 26:17, 19:18, 13:23). Баскетболистите на Шумен постигнаха първа победа от началото на сезона, а за тима от Самоков поражението от второ от три изиграни мача. Гостите владееха инициативата през първото полувреме и водеха с 45:43 на почивката. Рилски спортист за кратко излезе напред в третата четвърт, но пак Шумен имаше аванс от точка - 63:62 след 30 минути игра и до края удържа успеха. Уилфрид Ликей се отличи с "дабъл-дабъл" за Шумен с 26 точки и 10 борби, а за Рилски спортист Алекс Симеонов се отчете с 23 точки и 7 борби.

В следващия кръг предстои дербито Левски - ЦСКА на 30 октомври, Миньор ще гостува на Черноморец в Бургас на 26 октомври, Балкан приема Рилски спортист на 29 октомври, Черно море ще бъде домакин на Спартак Плевен на 28 октомври, а тимът на Шумен посреща Академик Пловдив на 27 октомври.

Срещи от третия кръг в баскетболното ни първенство за мъже:

Балкан – Черно море - 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14)
ЦСКА – Миньор - 78:85 (15:23, 20:13, 23:21, 20:28)
Рилски спортист – Шумен - 75:86 (17:28, 26:17, 19:18, 13:23)

в неделя:
Спартак Плевен – Черноморец

в понеделник:
Берое – Левски

от петък:
Академик Пловдив – Ямбол - 89:96 (23:24, 23:20, 19:26, 24:26)

8. Шумен  3   1  2   245:255  4
9. Миньор 3   1  2   191:265  4
10. Берое  2   1  1   166:162  3
11. Черно море 3   0  3   227:269  3
12. Академик Пловдив 3   0  3   230:280  3.
По публикацията работи: Илиян Христов

Ботев отпразнува Купата на България с шествие

Футболният Ботев (Пловдив) отпразнува спечелената Купа на България с празнично шествие и церемония в Община Пловдив, където носителите на трофея бяха приети от кмета на града Костадин Димитров.  Вчера „канарчетата“ надделяха с 3:2 над Лудогорец във финала на Националния стадион „Васил Левски“ и така завоюваха четвърта Купа на страната в..

публикувано на 16.05.24 в 20:55
Швеция надигра Казахстан с 3:1

Швеция продължава без загуба на световното по хокей

Отборите на Швеция и Австрия постигнаха победи в първите мачове от днешната програма на Световното първенство по хокей на лед за мъже, което продължава до 26 май в Чехия. Съставът на Швеция надигра Казахстан с 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) в Острава и остава непобеден след четири срещи от началото на шампионата. Шведските хокеисти оглавяват временното..

публикувано на 16.05.24 в 20:20
Български клубове участваха в среща с УЕФА в Белград

Заместник-генералният секретар на УЕФА Джорджо Маркети и ръководителят на сектора за клубни състезания и календари на eвропейската централа Тобиас Хедщук се срещнаха в Белград с клубове от Сърбия, Румъния, България, Унгария и Черна гора. На въпросната дискусия, която беше домакинствана от Футбония съюз на Сърбия (ФСС), двамата ръководители на..

публикувано на 16.05.24 в 20:05
Диа Евтимова

Победи за наши тенисисти в Анталия и Куршумлийска баня

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Евтимова надигра във втория кръг Лиза Клайс от Белгия със 7:6(3), 6:3. Срещата продължи 2 часа и 2 минути. За място на полуфиналите българката ще играе срещу японката Ринон Окуваки. Габриел Донев се..

публикувано на 16.05.24 в 19:12
Жулиен Алафилип

Французин спечели 12-ия етап от обиколката на Италия

Французинът Жулиен Алафилип спечели 12-ия етап от колоездачната Обиколка на Италия, който беше с дължина 193 километра от Мартинсикуро до Фано. Времето на Алафилип е 4:07:44 секунди, като изпревари с 31 секунди Джонатан Нарваес от Еквадор и с 32 Кантен Ерман от Белгия. Ранният аванс, който Алафилип си направи, реално се оказа ключов за..

публикувано на 16.05.24 в 18:55
Левски подписа с бразилеца Майкон за 3 години

Футболният Левски представи първото си ново попълнение за новия сезон и това е бразилският защитник Майкон. Левият бранител подписа със "сините" за срок от 3 години. „ПФК Левски подписа договор със защитника Майкон Араужо Дос Сантос. Контрактът с бразилския футболист е до 2027 година. Майкон е роден на 26 април 2000 година в Итабуна..

публикувано на 16.05.24 в 18:51
Волейболистките загубиха от Япония с 0:3

Волейболистките загубиха и от Япония с 0:3

Националният отбор на България по волейбол за жени допусна втора загуба на Лигата на нациите в Анталия - този път от Япония с 0:3 (13:25, 15:25, 15:25), като мачът продължи около час и 15 минути. Лоренцо Мичели започна със състав: Мария Йорданова, Петя Баракова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Ива Дудова, Мирослава Паскова и либерото..

публикувано на 16.05.24 в 18:46