Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Окръжната прокуратура в Силистра разследва тежка катастрофа със загинало момче

Снимка: незабравка Кирова

Силистренската окръжна прокуратура води разследване на тежко пътно-транспортно произшествие, при което снощи е загинало момче на 16 години.

По първоначална информация 20-годишен младеж губи контрол над автомобила и напуска пътното платно, като се удря в дърво. На място е загинал 16-годишният пътник в колата. Водачът, както и друг мъж пътувал в колата, не са пострадали.

Полевите тестовете за алкохол и наркотици направени на шофьора са отрицателни, съобщават от Апелативна прокуратура – Варна.

На мястото на инцидента е извършен оглед и са назначени съдебно-медицинска и авто-техническа експертизи.

Изясняват се причините и обстоятелствата довели до катастрофата.

Мястото, където се случва това, е известно на силистренци като „кръстовище на смъртта“ – в района на с. Калипетрово, на пътя Силистра – Алфатар.

Проектът за ремонт на този път е от 2007 година. Самата рехабилитация на пътния участък стартира 2011 г., като е било заложено от четириклонно кръстовище да стане кръгово, но това не се случва.

Статистиката показва, че в период от пет години, преди в началото на 2020-та година да бъде поставена хоризонтална „шумяща“ маркировка, която да спомогне за принудителното намаляване скоростта на движение, светеща вертикална маркировка и предупредителни табели в ярък цвят за обозначаване на участъка като „Участък с концентрация на ПТП”, на това място има регистрирани над 20 пътно-транспортно произшествия с ранени и загинали.


По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Договорени са допълнителни 15 млн. лв. за столичния градски транспорт

Правителството ще осигури 15 милиона лева допълнително към субсидията на градския транспорт на София, научи БНР. Това е договорено преди минути на среща на премиера Росен Желязков със синдикални лидери. Кметът Васил Терзиев не е присъствал на срещата. Синдикатите не могат да се ангажират дали гражданското неподчинение ще бъде..

публикувано на 19.05.25 в 13:38
Деян Николов говори на брифинга на общинските съветници от

Деян Николов за кризата с градския транспорт на София: Липсата на диалог доведе дотук!

Ние подкрепяме протеста на шофьорите . Това заяви пред БНР Деян Николов, съветник от "Възраждане" в Столичния общински съвет.  "Макар че е съвсем вероятно той да има някаква политическа окраска. Въпреки това исканията им са справедливи".  Блокадата на градския транспорт в София остава, а протестиращите събират и подписка за безсрочна..

публикувано на 19.05.25 в 13:35
Блокада в гараж

Споделен транспорт за учениците преди матурите на 21 и 23 май

Репортерска проверка на програма "Хоризонт" на БНР в социалните мрежи показа, че и днес софиянци се организират за споделен транспорт за учениците, които ще се явяват на зрелостни изпити на 21 и 23 май.  За по-лесно откриване на информация в мрежите има създаден хаштаг #Матури25. Така всеки търсещ или предлагащ транспорт може по-бързо да се..

публикувано на 19.05.25 в 13:25
Заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова

Индивидуални дигитални сметки за обучение с цел повишаване на квалификацията на заети и безработни

Индивидуални дигитални сметки за обучение са сред новите инструменти за повишаване на квалификацията на заети и на безработни, съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова. Инициативата ще се финансира от оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" и се очаква да заработи експериментално до края на..

публикувано на 19.05.25 в 13:23
Френски полицай на плажна отсечка, която мигранти използват за отправна точка за прекосяване на Ламанша.

Един загинал и 60 спасени при потъване на лодка с мигранти в Ламанша

Един човек е загинал и 60 са спасени, след като лодка с мигранти е потънала край френския бряг в Ламанша. Сред оцелелите са майка с дете, страдащи от хипотермия, които са транспортирани по въздух до болница. "Скай нюз" съобщи, позовавайки се на френски официални лица, че лодката е потънала близо до Булон сюр Мер при опит да прекоси Ламанша...

публикувано на 19.05.25 в 13:09

България е втора в Европа по внос на узо от Гърция

България е втора в Европа по внос на гръцко узо, сочи статистиката в южната ни съседка. Гръцкото узо е за поредна година водещ продукт в износа на гръцки спиртни напитки.Най-големият пазар на този продукт е Германия, следвана от България, а на трето място е Иран. За миналата година количеството експорт на узо за България се е увеличило с..

публикувано на 19.05.25 в 13:02
Съветникът от ПП-ДБ и зам.-председател на СОС Бойко Димитров (в средата)

Бойко Димитров, общински съветник: Няма как метрото да спре изцяло!

Няма как да спре метрото изцяло. Ако имаше законна стачка, щеше да има транспорт, но по-разреден. Днес синдикатите си го признаха, каза общинският съветник от ПП-ДБ и зам.-председател на СОС Бойко Димитров в интервю пред БНР. В предаването "12+3" той коментира продължаващата вече 6 ден блокада на градския транспорт в София. "Днес..

публикувано на 19.05.25 в 13:01