Към „Монахинята 2“, „Убийствен пъзел X”, „Екзорсистът: Вярващият“ и „Призраци във Венеция“ сега се присъединява и „Нощна смяна във Фреди“. Дали заради празника на Вси Светии или просто защото есента се смята за времето на мистериите, хорърите определено превзеха бокс офиса. И повечето продуценти се оказаха прави – филмите наистина им докараха завидни печалби.
„Монахинята 2“ например изкара над 260 милиона долара при бюджет от едва 30 милиона.
С подобна надежда е и екипът създал „Нощна смяна във Фреди“. Един филм, базиран на популярна хорър видеоигра, появила се през 2014-та. Почти десет години след излизането си „Нощна смяна във Фреди“ има огромна фенска маса, която от доста време очакваше да види филм по хорър сюжета. До тази година, от играта са продадени над 33 милиона копия по света. Страховитата й история се развива на фона на изоставена пицария, която, през 80-те, е била известна като любимо място за забавление за малки и големи. Играчът влиза в ролята на пазач на обекта – задачата е да оцелееш в неравна битка с ужасяващите обитатели на пицарията – четири аниматронни кукли, които някога са били емблеми на мястото. Мечока Фреди, заека Бони, пилето Чика и лисицата Фокси са симпатична банда роботизирани герои, които уж само пеят и свирят...
Във филма с тяхната уродлива представа за забавление, ще трябва да се сблъска Майк – млад мъж, преживял жестока травма в детството си, който, освен с този товар, трябва да се грижи за малката си сестра. Положението става нетърпимо, когато техен роднина заплашва да отнеме попечителството над сестра му и да ги раздели. След среща с кариерен консултант, става ясно, че пред Майк има една единствена възможност – за да запази семейството си, трябва да приеме позицията на нощен пазач в изоставено заведение от типа пицария с видеоигри. Работа, която изглежда лесна. Но той дори не предполага, че в средата на нощта, из коридорите на обгърнатия в паяжини и прах обект, бродят неговите страховити обитатели. В търсене на следващата си жертва.
Режисьор на филма е Ема Тами. Продуцент е хорър легендата Джейсън Блум, заедно със Скот Каутон. В резюмето на Блум са десетки любими заглавия в жанра на ужасите като – „Меган“, новите версии на „Хелоуин“ и „Невидимият човек“, „Паранормална активност“ и много, много други. Той има нюх за успешни хорър истории, но успява ли да ни стресне и този път?
Ще ви отговоря, след като разкажа за главния актьор в продукцията. А това е Джош Хътчърсън, който сме гледали в „Игрите на глада“, „Мост до Терабития“ и „Пътуване до центъра на Земята“. Джош е харизматичен и талантлив актьор и този път доказва, че не е просто още един „екшън персонаж“. Той добавя към своя герой много характер, работейки с психологията на един ранен от миналото млад човек, който все още търси лек за най-голямата болка в живота си. Ето защо „Нощна смяна във Фреди“ не се простира само в рамките на хорър жанра. Филмът е и история за травмите и начините, по които един човек се опитва да се справи с тях. Макар и света често да е по-коварен, отколкото е нужно.
Роля във филма поема и Матю Лилард, когото познаваме от една от най-успешните хорър поредици „Писък“. Почитателите й ще бъдат особено доволни от неговия персонаж.
Истинските звезди обаче са именно аниматронните кукли. Едни от най-силните моменти във филма са когато ги виждаме в действие. Макар и на мен да ми се стори, че не са използвани достатъчно и ролята им във филма е доста орязана, много фенове на видеоиграта останаха доволни от адаптацията.
Дали обаче филмът е страшен? По-скоро не. Историята е интересна, атмосферата е мрачна. Ужасите обаче са сведени на такова ниво, че едва ли ще впечатлят някой запален фен на хорър жанра. Което пък прави „Нощна смяна във Фреди“ доста добро предложение за онези зрители, които по-плахо пристъпват към ужасите. Именно тази причина прави филмът добро предложение за последните дни на октомври – време, в което вещици, гоблини, вампири и, да, аниматронни кукли, бродят по улиците и предлагат сделка – няма да ти кроя номер, ако ми дадеш бонбон.
От 17 до 21 януари 2025 г. София ще бъде домакин за трети път на Международния кларинетен конкурс „Сава Димитров“ – културно събитие, което все повече трупа престиж и привлича световния музикален елит. Организатори са Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ и фондация „Проф. Сава Димитров“, със съдействието на Министерството..
На 15 януари в Първо студио на БНР от 19.30 ч. Симфоничният оркестър на БНР ще продължи поредицата си, в която през този сезон представя програми изцяло с българска музика. На диригентския пулт ще застане Константин Добройков - ръководител на камерния ансамбъл "Софийски солисти", с когото радиосимфониците са работили многократно и в концертни, и в..
19-ото издание на Венецианското биенале по архитектура е планирано за периода от 10 май до 23 ноември 2025 г. Темата тази година изследва влиянието на изкуствения интелект и новите технологии върху архитектурата и обществото. Българският павилион ще бъде подготвен от архитект Ясен Марков . Неговият проект "Псевдоприрода" спечели първо..
Първото издание на предаването за класическа музика "Алегро виваче" е на 6 януари 1990 г. Оттогава, вече 35 години, водещите, редакторите и репортерите му се стараят да отстояват високите стандарти, задавани ежедневно в ефира на Програма "Хоризонт", с актуални новини и динамичен стил, подсказани и от самото име - термин в музиката, озвачаващ "весело,..
Само въображението може да бъде ограничение - твърди Станислав Тунов, ръководител на фолклорен танцов състав "Шевица", който обединява интереса към народните танци на над 100 души на различна възраст. Всяка седмица по два пъти те танцуват заедно, така както са го правели предците ни. Наред със запазване на традицията, в "Шевица" се отделя..
В рубриката „Горещи сърца“ ще ви срещнем с един уличен музикант, учител и пътешественик. От 5 годишен го наричат Максма. Той така се представя и до днес. Максма е грък – роден и израснал в понастоящем гръцкия град Александруполис, но днес неговият дом е София. С Максима ни среща Виктория Петрова. Срещата ми с Максма се случи неочаквано. Тя не..
Иванка Цветкова е един несъмнен талант за тези, които я познават, макар и задочно. Тя е родена в Ботевград, живее и работи в Италия и родът й е пръснат по света в няколко държави - Канада, Франция и пр. И тя решава да напише една книга за българския род " Предците ми говорят" като започне от древните българи, развие сюжета към нейния..
Това е идеалното центристко правителство, за което Бойко Борисов трябва да бъде поздравен. Много голямо събитие става в страната. Така..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
"Знаците сочат натам, че той е и прежален, и похарчен . Може би се е превърнал в прекалено непоносим дори за онези, които досега поощряваха..