Противоборства и леки интриги станаха още на първото заседание на 37-те общински съветници в Кюстендил, които положиха клетва.
При избора на председател на Съвета силите бяха почти изравнени - за избрания Димитър Велинов - "Партия на зелените", гласуваха 19, колкото бяха необходими, а за съперника му Кирил Станчев - "Глас народен" - 17, а една бюлетина е невалидна.
Първоначалните уговорки били за единия кандидат, който впоследствие загуби, да гласуват 23-ма и той да спечели, но това не стана.
Поне на това заседание се оформили миникоалиции - ГЕРБ с БСП и "Възраждане" срещу ПП-ДБ, "Партия на зелените" и по-малките формации.
Спечели "Партия на зелените", от която е издигнат и новоизбраният кмет на общината Огнян Атанасов. Гласуването обаче за председател подсказа трудно вземане на решения занапред, коментираха съветници.
Преди клетвата на съветниците в кабинета на градоначалника стана предаването на ключа на града от досегашния кмет четири мандата Петър Паунов и новоизбрания инж. Огнян Атанасов.
Паунов каза:
"Да предадем символите на нашия град на колегата г-н Атанасов. Да му пожелаем здраве и сили. Като подарък ще му оставя любимия образ на Божията майка с младенеца. Както е прегърнала сина си, така да обгръща с грижи всички наши съграждани".
Приемникът му отвърна:
"Приемам отговорността да управлявам мъдро, да управлявам справедливо, да се допитвам до нашите съграждани винаги. В мое лице винаги могат да намерят партньор. Обещавам да надграждам това, което е направено до момента и да го поддържам".
През изминалата нощ отново бяха регистрирани чужди дронове над територията на НАТО, този път в небето над Норвегия. Затворено е било летище Брьоньойсун в централната част на страната. НАТО засилва бдителността в Балтийско море след инцидентите с дронове в Дания Самолети на гражданската авиация са били пренасочени от летището в..
Очаква се днес да бъде обявен графикът, по който ще бъде спирано поетапно топлоподаването в столичния квартал "Дружба 2", в рамките на планирания 90-дневен ремонт на мрежата, който ще започне на 2 октомври. От дружеството съобщиха, че първоначално услугата ще бъде преустановена за 2-3 дни, но в края на миналата седмица стана ясно, че това..
На вчерашните избори в Молдова при обработени близо 100 процента от протоколите, победител е проевропейската Партия на действието и солидарността. Формацията, основана от президента Мая Санду, получава близо 50 на сто от гласовете. Това означава, че партията ще има мнозинство в 101-местния парламент. На второ място е опозиционният "Патриотичен..
Сградата на училището в село Малка Арда, община Баните, се преустройва в център за две нови социални услуги - дневна грижа за хора с увреждания и резидентна грижа за хора с психични разстройства. Сградата е затворена преди повече от 20 години и е силно повредена. Тя ще бъде върната към нов живот, защото в момента се преустройва и ще се..
Годишен профилактичен преглед на сърцето след 45-годишна възраст за мъжете и след 50-годишна възраст за жените, препоръчват кардиолози у нас. Повод е Световният ден на сърцето, който ще бъде отбелязан с различни кампании и събития в цялата страна. Тази година мото на международната инициатива е "В ритъма на сърцето", а глобалната цел на..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху ще разговаря днес във Вашингтон с американския президент Доналд Тръмп. Това е четвъртата среща между двамата от завръщането на Тръмп в Белия дом през януари. В центъра на срещата Доналд Тръмп - Бенямин Нетаняху е нов план за прекратяване на продължаващата почти две години война в ивицата Газа. Американският..
Червен код за проливни дъждове предизвика отмяна на учебни занятия във Валенсия и още няколко града. Метеоролозите прогнозират валежи до 300 литра на квадратен метър. Бурята „Габриел“ достигна Испания и властите предупредиха населението във Валенсия и Южна Каталуния със съобщения до мобилните телефони. Жителите на тези райони не трябва да предприемат..
Чехословакия беше научното страшилище на волейбола в света от средата на миналия век . Това каза в предаването "Събота 150" Асен Минчев, един от..
Когато става дума за власт, пари и политика, интелигентните хора не биват допуснати. Много интелигентни хора нямат политическо представителство, нямат..
"Възраждане“ внесе искане в Европейския съд в Люксембург за анулиране на приемането на България в еврозоната от януари 2026 година и това е..