"Вероятността да не изберем председател е огромна. 61 са общинските съветници, трябва 31 да изберат председател. Може и догодина да не сме го избрали този председател, може никога и да не го изберем", каза Бонев.
Софиянци след утрешния ден следва да се обърнат "към онези партии, които решиха и прецениха, че е по-добре да си играят партийни и политически театри, вместо просто да се избере някой и да се продължи с конкретната работа", подчерта общинският съветник.
Важни за всяка от политическите групи мерки и решения ще се реализират, независимо че идват като предложения от опозицията, описа новия подход на работа Борис Бонев. Той беше категоричен, че старият подход ще бъде променен и "няма да има сглобки".
Относно спорни идеи, които се появиха, например за празните жилища в София, както и за повишаването на данъците за втори и трети автомобил в семейството, Бонев уточни, че "има разлика между "Спаси София" и "Екипът на София", откъдето идват предложения като тези за жилищния фонд и трафика. "Екипът на София" са помагали за писането на част от програмата и са независим субект, който изразява позиции, поясни той и увери:
"Нито в нашата обща програма, нито в целите и приоритетите на "Спаси София" не са предвидени подобен тип мерки като настаняване на семейства в частни апартаменти, които са празни и всякакви други подобни неща. Нямам намерения да нося отговорност за организации, които няма как да контролирам."
Не знаем какво е актуалното финансово състояние на общината, коментира Борис Бонев в предаването "Неделя 150". Според него трябва да се повиши таксата за разрешително за строеж, защото това са парите, с които ще могат да се отчуждават повече имоти за строителство на детски градини, училища и улици. Тази такса не е променяна от 2006 г.
София създава около 40% от БВП на държавата. На фона на тези 70-80 милиарда лева годишно собствените приходи на общината от данъци и такси са под 1 милиард, отбеляза Бонев. Той изрази мнение, че трябва да се работи за повишаване на собствените приходи и не се изключва актуализация на данъци и такси, но "по-скоро това ще се случи догодина".
Във връзка с държавния бюджет и регионалните проекти, които от ГЕРБ настояват да бъдат разписани там, Борис Бонев заяви, че "чисто теоретично това, което ГЕРБ искат, е напълно коректно и правилно", но години наред "същата тази партия, когато правеше бюджета на София, не просто не искаше да покани опозицията да участва в съставянето на бюджета, не даваше възможност дори за съществени дискусии".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Капитанът на товарния кораб "Солонг“, който се сблъска с танкер край британските бреговете в Северно море, е бил арестуван по подозрения в убийство заради груба небрежност в рамките на започналото разследване на инцидента. Петролен танкер и товарен кораб се сблъскаха в Северно море Собственикът на кораба, плаващ под португалски флаг,..
Американският президент Доналд Тръмп изрази надежда, че Русия ще се съгласи с прекратяването на огъня. И добави, че би поканил украинския президент Володимир Зеленснки в Белия дом. Изявлението идва след новината, че Украйна е подкрепила предложението на Вашингтон за 30-дневно взаимно прекратяване на огъня с Русия след разговорите между Украйна и САЩ в..
Победителят от анулирания първи тур на миналогодишните президентски избори в Румъния Калин Джорджеску, чийто опит да се кандидатира повторно бе отхвърлен днес от конституционния съд на страната, отказа да подкрепи кандидатурите на други политици. Конституционният съд на Румъния спря окончателно Калин Джорджеску за президентските избори В съобщение..
Премиерът на канадската провинция Онтарио Дъг Форд заяви, че след "продуктивни“ разговори с министъра на търговията на САЩ Хауърд Лътник ще прекрати 25-процентната такса за електроенергия за три американски щата. Форд и Лътник ще се срещнат във Вашингтон в четвъртък с търговския представител на САЩ Джеймисън Гриър, "за да обсъдят подновения..
ЕС изпитва недостиг на военно оборудване най-малко от 500 милиарда евро, каза еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс по време на дебат в Европейския парламент в Страсбург, посветен на Бялата книга за отбраната. Тя трябва да бъде представена от Европейската комисия другата седмица. "На ЕС не достигат хиляди танкове, бойни машини,..
Преговорите между Украйна и САЩ в Саудитска Арабия се оказват "положителни“ и "продуктивни“. Това съобщи Белият дом. Предпазлив оптимизъм в началото на разговорите САЩ - Украйна в Джеда Украйна подкрепи предложението на САЩ за 30-дневно общо прекратяване на огъня с Русия. САЩ от своя страна се съгласиха да премахнат ограниченията върху..
Китайски изследователи разкриха, че увеличаването на емисиите на метан може да има неочаквано положително въздействие върху бъдещото възстановяване на озоновия слой, предаде Синхуа, цитирана от БТА. Откритието може да помогне на законодателите и учените да вземат по-добри решения за справяне както с възстановяването на озоновия слой, така и с..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..