В България нещата се случват по-бавно, но в Америка нейните вече 6 детски книжки са все повече харесвани и търсени.
Учителката по биология от гимназия “Емилиян Станев” във Велико Търново Силвия Ранкова е само на 29 години, когато една случайна среща променя живота, мечтите и посоката на житейският й път.
Писателката Силвия Ранкова е гост в поредния епизод на рубриката “Америка - илюзии и реалности”.
Тя има издадени вече 6 детски книжки- на български и на английски език.
Последните 3 книжки, които са и на български, и на английски са много по-добре възприемани. Американски читатели са възхитени от идеите, които съм вложила, смята авторката.
Първата книжка, която беше и на български и на английски е за една кленова фея. Идеята ми дойде от дървото, което имаме в двора. Реших, че е добре да бъде и като една вълшебна приказка, но и като една поучителна история как децата да се грижат за дърветата, сподели за "Закуска на тревата" Ранкова. И добави:
"Отзивите за тази книжка са, че е много добра, чудесно представена, поучителна история - кратка и интересна.
Илюстрациите са на Александър Петков, българин с който вече сме направили 3 книжки и те също са възприемани много добре. Те са и много различни от американските книжки и са възприемани като нещо уникално, каза още за БНР Силвия Ранкова.
По темата слушайте в звуковия файл.
"Светът, такъв какъвто го познавахме, вече не съществува“, заяви британският премиер Киър Стармър в коментар за вестник "Сънди телеграф“, като обеща да помогне "за защитата на британския бизнес от бурята на американските мита“. Киър Стармър заяви, че неговото правителство е готово да използва адекватни индустирални политики "за защита на..
ЕС е готов да защитава интересите си със съразмерни ответни мерки на митата на американския президент Доналд Тръмп и ще работи заедно с партньорите си в тази насока, каза днес председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след телефонен разговор с британския премиер Киър Стармър, предаде "Ройтерс". Фон дер Лайен посочи, че..
Доброволното формирование към Община Дупница набира доброволци за предотвратяване или овладяване на бедствия, пожари и извънредни ситуации и отстраняване на последиците от тях, обявиха от администрацията. Във формированието сега членуват 29 души. Пълният комплект от документи за членство в доброволното формирование се подава в деловодството..
Близо 50 жители на Доспат се включиха в първата акция от кампанията за по-чиста, зелена и приветлива община Доспат - "Обнови и освежи“. Инициативата за пролетно освежаване и облагородяване на публичната среда е подета от "Обединение за бъдещето на община Доспат". Първата акция промени и разкраси пространството на разклона към с. Любча. В..
Френският крайнодесен лидер Марин Льо Пен обяви днес, че ще се бори с мирни средства срещу наложената ѝ петгодишна забрана да заема изборни длъжности и че ще черпи вдъхновение от американския борец за граждански права Мартин Лутър Кинг. На този фон в Париж се събраха хиляди нейни привърженици, за да я подкрепят, предаде "Ройтерс"...
Първата от началото на годината градушка падна днес в Смолян. Леденият валеж продължи около 5-10 минути. Сняг вали във високите части на областта Смолян, като в района на Рожен и Превала новата снежна покривка е около 5-10 см. Заради снеговалежа е ограничено движението на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през проходите..
Полицията е задържала мъжа, който нанесе побой над двамата синоптици на връх Мургаш и който днес по обед избяга от психиатрията в Курило. Пребиха дежурните метеоролози в станцията на връх Мургаш Бащата на мъжа, пребил двама метеоролози на връх Мургаш, обяви гладна стачка От СДВР съобщават за БНР, че мъжът е напуснал болницат сам без..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..