Складирани автомобилни гуми втора употреба горяха в Монтана. Сигналът за пожара е подаден в 02:40 минути в сряда. Няма пострадали хора.
Автоморгата за товарни автомобили се намира в района на улица "Диана", в новата индустриална част на Монтана. Пожарът е лумнал няколко часа след полунощ в складирани гуми втора употреба.
"На място са изпратени четири екипа с 11 огнеборци", съобщи главен инспектор Ивайло Цветанов, началник сектор "Превантивна и контролна дейност" в пожарната в Монтана.
"Но, поради това, че предимно стари гуми от товарни автомобили са били струпани - може би около 400-500. Все още се разчиства в момента. Изгорели са две кабини от стари товарни автомобили, един фургон от товарен автомобил, като е спасено близкото хале с нови стари резервни части за такива автомобили. Не е допуснато пожарът да засегне и съседните промишлени сгради", обясни инспектор Цветанов.
При пожара няма пострадали хора и огнеборци.
"Доколкото имаме информация, имаме компрометирани електрически проводници 20 киловолта, които минават над обекта. В момента служители на енергото работят по въпроса", посочи още той.
Причините за пожара, на автомобилни гуми втора ръка, са в процес на установяване.
Два пожара горят в София и района около града. Това съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Няма опасност за хора и сгради. Първият пожар е възникнал около 13:00 в района над град Банкя по пътя за Клисурския манастир "Света Петка". На място са изпратени 7 екипа на пожарната с 20 служители. Към 14:30 огънят вече е..
Няма пряка опасност пожарът, който бушува трети ден, в Сунгурларска община да засегне село Скала. Преди два часа от общината заявиха, че огънят се е разраснал и се е насочил към населеното място. Цял ден продължиха дейностите на терен. Пожарът в Сунгурларско се разрасна и се насочва към село Скала Пожарникари гасят и огън между средецките..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху оправда намерението на правителството да поеме контрола над ивицата Газа в първа пресконференция пред чуждестранни журналисти. "Нашата цел не е да окупираме ивицата", заяви премиерът. Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че новата военна операция ще бъде "кратка" и ще започне скоро...
Пожар избухна днес следобед в местността Мумнево край Свиленград. Огънят прехвърли магистрала "Марица" и се насочи към Свиленград, съобщи началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Свиленград Ивелин Тонев, цитиран от БТА. Заради задимяването магистралата "Марица" е затворена за движение, съобщиха от Агенция "Пътна..
Завърши 13-ото издание на Събора на народното творчество в Копривщица, който напълни поляните в местността Войводенец над града. Три дни, шест сцени и над 7000 участници – Копривщица събира най-добрите самодейци от България Тази година между 8 и 10 август се явиха над 6000 представители на всички административни области в страната, които се..
Търсят специалист да поправи часовниковата кула в монтанското село Винище. Съоръжението е построено през 2007 година Часовникът на кулата в монтанското село Винище не работи. Местните жители се оплакали за проблема на кмета на общината Златко Живков, който сподели: "Има питане и искане да дойде човек, който да нагласи, да свери часовника, защото не..
Пожарът в Сунгурларско отново се разрасна заради силния вятър, който смени посоката си и ускори придвижването на пламъците към село Скала, съобщиха от пресцентъра на Община Сунгурларе, предаде БТА. С оглед придвижването на огъня към село Скала са пренасочени усилия със земеделска техника – трактори с брани, които се опитват да пресекат нивите и..
Във Велинград тази събота, 9 август, ще се състои много специално събитие – нещо като родова среща с концерт. Ще се съберат музиканти с фамилия..
Петър Керкелов е един от ярките български композитори. Неведнъж е работил по поръчка на престижни форуми, но тази година се затвърждава творческата му..
Академия "Роза" е нетрадиционен формат за музикално обучение в Долината на тракийските царе, където любовта към музиката среща високия професионализъм и..