Израелските сили за сигурност съобщиха, че са открили тунел под болницата „Аш-Шифа“ в Газа. Военните пуснаха клип, на който се вижда дупка в земята, забелязват се също тръби и кабели в близост до отвора. Говорителят Даниел Хагари каза, че подобно съоръжение има и под детската болница „Ар-Рантиси“. Освен това в района на Аш-Шифа военните са намерили зареден с експлозиви автомобил.
В интервю за американската телевизия Си Би Ес премиерът Бенямин Нетаняху каза, че правителството в Тел Авив разполага с ясни индикации, че в най-голямото здравно заведение в анклава са били държани заложници. Нетаняху обаче отказа да даде повече подробности и каза, само, че хората вероятно са били преместени.
В социалните мрежи израелският финансов министър Безалел Смотрич - представител на крайната десница, пък написа, че преговорите за освобождаването на заложниците с посредничеството на Катар, са поели в грешната посока. Според него израелската страна трябва да прекрати всякакви контакти с Хамас и „да говори единствено с огън и жупел“.
Друг представител на армията - началникът на Генералния щаб Херци Халеви, каза, че Израел е близо до това да разруши военната система на Хамас в северната част на Ивицата Газа. В сряда министърът на отбраната Йоав Галант обясни, че операциите на военните в територията могат да продължат с месеци и ще я обхваната изцяло, докато палестинската групировка не бъде унищожена.
В същото време агенция „Блумбърг“ съобщи, че Съединените щати и Европейският съюз обмислят разполагането на миротворци в Газа след края на конфликта. Според информирани източници, официалните представители, ангажирани с обсъждането на идеята, смятат, че тя може да накара Израел да прекрати операцията си в Газа. Те обаче не са сигурни дали подобна тактика ще проработи, предвид скептицизма на Тел Авив.
Също пред „Блумбърг“ израелски представители изказват мнение, че мироопазващите сили няма да бъдат ефективни и заявяват, че израелската армия ще очаква да може да влиза и излиза от Ивицата Газа „когато пожелае“.
В чест на Деня на труда КТ "Подкрепа" организира за девета поредна година празнично шествие в София и концерт "Рок за труда" с известни изпълнители. Шествието ще премине под надслов "Не пипай регулацията на тока за бита!". Синдикатът настоява за ясен механизъм при определянето на цените на електроенергията за битовите потребители. КНСБ ще отбележи..
Съединените щати и Украйна подписаха споразумението за украинските редки метали и минерали, съобщи "Блумбърг". Според агенцията споразумението предоставя привилигирован достъп на Вашингтон до нови инвестиционни проекти за разработка на ресурси като алуминий, графит, петрол и природен газ. Агенция Ройтерс цитира проекта на документа, в който..
Глобите за водачи, които ползват републиканска пътна мрежа без платена винетна или тол такса, ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение, предаде БТА. Въвеждат се и конкретни смекчаващи обстоятелства. Това предвижда Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) с промени в Закона за движението по пътищата,..
Китай отмени санкциите срещу българския евродепутат от "Обнови Европа" Илхан Кючюк, съобщи Европейският парламент. Същата стъпка ще бъде предприета срещу още трима настоящи и един бивш евродепутат, по един от Белгия, Нидерландия и Литва, и по един политолог от Германия и Швеция. Ще отпаднат и санкциите срещу Подкомисията по правата на човека в..
617 заявления за обезщетения за измръзнали овощия са подадени от земеделски производители от Кюстендилско. Те са за около 220 декара площи, които ще бъдат проверени от експертни комисии, за да се установят конкретните щети за всяка от градините. Плододаващите масиви в региона са около 25 хил. декара. Срокът за подаване на заявленията беше до..
Екипи на пожарната, горски работници, от местното население гасят пожар в района на селата Илия, Църварица и Горно Тишаново, казаха за БНР от Общината в Невестино. Огънят е обхванал около 50 декара, ситуацията е под контрол, каза за БНР към 20 ч. говорителят на Областната дирекция на полицията в Кюстендил Катя Табачка. Гори низово, изцяло в..
Над 40 000 души на Острова подписаха петиция, с която се иска на Доналд Тръмп да не бъде позволено да говори пред британския парламент. Американският президент е очакван на безпрецедентно второ държавно посещение в Обединеното кралство, след като премиерът Киър Стармър му предаде покана от крал Чарлз Трети. Доналд Тръмп обаче има своите сериозни..
"С навлизането на дигиталното евро еврозоната иска да обхване още по- голяма територия, защото, както казва Кристин Лагард, "нашата икономика..
25% от компаниите планират да намалят своя персонал, обяви пред БНР Николай Николов, Българска асоциация за управление на хора, Българска конфедерация..
Българският електроенергиен баланс все повече прилича на испанския. В последно време се инвестира основно в слънчеви мощности. Вятърни нови..