Когато се случат договорки на високо ниво, ГЕРБ ще получат инструкции какво да направят и ситуацията в СОС ще се развърже. Очаквам сглобка между ПП-ДБ и ГЕРБ.
Това мнение изказа пред БНР Деян Николов, общински съветник от "Възраждане", и коментира:
"Това, което наблюдаваме, много наподобява на случилото се преди 7 месеца в Народното събрание. Вероятно това ще бъде и развръзката в Столичния общински съвет - най-вероятно е необходимо някой да проведе един телефонен разговор, да кажем Кирил Петков към Бойко Борисов, да му каже, че сглобката е застрашена на национално ниво, ако ГЕРБ не подкрепят техния кандидат. Нещо, което се е случило два дни преди избора на кмет, и тогава Борисов много бързо си промени мнението".
Според Николов ГЕРБ в СОС "извива ръцете на ПП-ДБ-Спаси София, за да могат да намерят мнозинство":
"Може би от ГЕРБ искат някакви гаранции, че те ще участват в управлението на София. Избора на председател на СОС е вероятно първата крачка, която те използват, за да поставят условията си".
Той подчерта, че изборът на председател на СОС е политически акт и от "Възраждане" няма да подкрепят никой друг, освен собствения си кандидат Красимир Гълъбов.
Деян Николов беше категоричен, че от "Възраждане" няма напук да не подкрепят добри решения за София:
"Ще гледаме предложенията по същество, а не кой е вносителят им".
Интервюто на Даниела Големинова с Деян Николов в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Както Украйна, така и Европа трябва да играят роля в сериозните преговори със САЩ и Русия за прекратяване на войната, заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио пред Си Би Ес, цитирана от БГНЕС. Разговорите в Саудитска Арабия са предварителни, уточни Рубио, а "истинските преговори" ще включват Украйна и Европа. Рубио се подготвя да пътува до..
Френският външен министър Жан-Ноел Баро днес заяви, че е "немислимо" Русия да се присъедини към Г-7, предаде АФП. Изявлението на Баро е във връзка с казаното от американския президент Доналд Тръмп. Президентът на САЩ каза, че Русия трябва да бъде допусната отново в Г-7 "Днес това е немислимо. Г-7 е група на най-развитите големи демокрации...
74 на сто активност е отчетена в края на изборния ден за кмет оряховското село Лесковец, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Оряхово. Гласуването премина спокойно, без драстични нарушения. Частични местни избори за кмет на две врачански села Също без нарушения и при висока активност - близо 80 на сто, премина частичният местен вот..
"Хамас" е готова да проучи подходи за политически и административни договорености за Ивицата Газа, без непременно да е част от тях, за да премахне претекста на Израел за възобновяване на войната и за да започне истински процес на възстановяването на анклава, заяви говорителят на палестинската радикална организация Хазем Касим, цитиран от в. "Ал Ахрам" и..
Израелската армия съобщи, че днес е нанесла въздушни удари по Ливан, а целта са били военни обекти на шиитската групировка "Хизбула", предаде АФП. "Преди малко (армията) извърши прецизни удари, базирани на разузнавателни данни, на редица военни обекти на ливанска територия, където са съхранявани установки за ракети и оръжия и е установена дейност на..
51-вият Конгрес на БСП избра Атанас Зафиров за председател на партията. Той се наложи с 57 гласа разлика в балотаж срещу Борислав Гуцанов. Пред делегатите Зафиров увери, че колективното начало в партията се връща и БСП ще се бори да е първа политическа сила. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Атанас Зафиров бе избран..
Българската телеграфна агенция е познание. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова по случай 127-ата годишнина на Агенцията и допълни, че ежедневно българските институции работят с информацията на БТА. БТА отбелязва 127 години от първия си бюлетин "БТА е еманация и пример за това как в днешния технологичен, дигитален век, когато (ни) залива..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..