Световните шампионки от The National team Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева получиха наградата за отбор на месеца, само ден преди да отпътуват за участие на шампионата на планетата в Алмати (Казахстан) от 24 до 26 ноември.
Възпитаничките на Кристина Ташева бяха избрани за номер 1 от спортните редакции със 7 гласа, след като в края на октомври извоюваха за първи път Световната купа в Киари (Италия). Те получават тази награда за втори път след ноември миналата година, когато станаха световни шампионки за първи път в историята.
"Благодарим за наградата, което е огромна чест за нас. Утре пътуваме за Световното първенство. Нормално е да има напрежение, но момичетата са спокойни и в оптимална форма. Надявам се да имаме късмет и те да покажат това, което най-много могат. Ако го направят, ще вземат това, което заслужават", каза Ташева.
На шампионата за първи път от 2-3 години ще участват отбори от Русия, но за сметка на това тимовете на Финландия, Естония, Чехия, Фарьорски острови и други бойкотират първенството.
"Момичетата са се трудили изключително много. Но нашият спорт е субективен. За първи път от 2-3 години ще се срещнем с Русия. Ще бъде интересно състезание. Нямаме информация за руските отбори, но съм убедена, че Русия няма да е в лоша форма. Очаквам голяма конкуренция", добави треньорката.
"Много благодарим за наградата и се надяваме един ден да станем и отбор на годината. Има спокойствие в тима за това, че сме работили и сме подготовени добре. Искаме да представим композицията си по най-добрия начин", заяви Карина Нейкова.
В Алмати България ще участва с общо четири отбора - двата национални за жени, един за девойки и Велбъдж (Кюстендил).
Вторият тим National team е в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева, Катрин Тасева и резерва Ива Папукчиева, а за девойките на България играят Линой Георгиева, Андрея Христова, Андреа Сарафова, Дария Начева, Жаклин Найденова, Владина Грошева, Далия Иванова, Адриана Михайлова и резерва Магдалена Микова.
С контузия на глезена във втория състав е Никол Златкова, но тя ще играе на шампионата на планетата.
"Девойките са в добра форма. Те са нов състав, тръгваме с идеята децата да се обиграват и да усетят атмосферата на такова голямо състезание. те са в добра форма, за да защитят името на България, което е авторитетно в този спорт. Във втория отбор има лек проблем, защото Никол Златкова е с травма на глезена. Самата тя твърди, че ще справи, а ние ще бъдем до нея, за да й помогнем", добави Кристина Ташева.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..