Международна конференция на тема "Приоритети на Европейския социален диалог - готови за изкуствения интелект: светът на труда и настъпващите радикални промени" ще се проведе в столицата. Форумът ще бъде открит от президента на Конфедерация на труда "Подкрепа" Димитър Манолов. Конференцията се провежда в рамките на годишната Генерална асамблея на Европейския работнически център, на която синдикатът е домакин.
За участие в конференцията, за да отправят ключови послания, са поканени социалният министър Иванка Шалапатова, президентът на Европейския работнически център Люк Ван ден Бранде, Йорг Тагер, ръководител на отдел "Социален диалог" в главна дирекция "Заетост, социални въпроси и приобщаване" на Европейската комисия. Видео обръщение ще направи вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел.
Акцентите в обсъжданията ще бъдат теми, свързани с изкуствения интелект и неговото отражение върху света на труда. Сред водещите лектори са експерти, представители на академичните среди от България и чужбина.
Тематичните им презентации са посветени на това какво представлява изкуственият интелект, къде се прилага, какво е неговото въздействие върху работното място, правото на личен живот и колективните права в цифровата ера, трансформациите, предизвикани от изкуствения интелект - промените в заетостта и уменията на пазара на труда.
Европейският работнически център EZA е партньор на Европейската комисия, работещ под егидата на Европейската народна партия, и обединява синдикати, центрове, институти, неправителствени организации от 30 европейски страни.
КТ “Подкрепа“ е единственият пълноправен член на центъра от България още от 2010 година.
Интересът към СПА и медикъл СПА хотелите по Черноморието се разпределя по равно между чуждестранните и българските туристи, докато във вътрешността на страната интересът е доминиран от българските посетители. Това съобщи заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева в рамките на четвъртата Националната конференция за здравен туризъм, която се..
Няколко училища в Атина бяха затворени заради потвърден случай на вирусен менингит на 18-годишен ученик. По препоръка на лекарите - общинските власти в Атина затвориха пет училища и децата ще се обучават дистанционно. Засега мярката е за два дни, докато се установи дали има още заразени ученици след потвърдения случай на вирусен менингит...
5000 военнослужещи от силите за бързо разполагане от ЕС вече са оперативни и ще могат да действат в случай на кризи, съобщи след Съвет "Външни работи" и "Отбрана" върховният представител по външната политика и сигурност Кая Калас. Предложението бе направено преди около 3 години от нейния предшественик Борел. В новите санкции на ЕС са..
В Германия започна процес срещу трима мъже, обвинени в шпионаж и подготовка на саботажни действия в полза на Русия. Делото се гледа от Висшия областен съд в Мюнхен, а обвиненията са повдигнати от Федералната прокуратура. Главният обвиняем е 39-годишният Дитер С., германец с руски произход. Той е арестуван през април 2024 г. в баварското..
Районният съд в Кюстендил постанови "лишаване от свобода" за 3 години и 6 месеца на 35-годишен мъж, като го призна за виновен в кражба при условията на опасен рецидив. Посоченото наказание ще се изтърпява при първоначален "строг“ режим. Това е 51-ва кражба в "актива" на рецидивиста, казаха от Окръжния съд. Делото се гледа по реда на..
Въпросът с фериботните линии през Дунав остава нерешен, въпреки всички срещи с румънската страна, съобщи министърът на транспорта Гроздан Караджов в ресорната парламентарна комисия. Предвидена е среща на еврокомисаря по транспорта Апостолос Дзидзикостас на 4 юни в Люксембург с представители на България, Румъния и Гърция за преминаването през Дунав,..
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио предупреди, че Сирия може да се окаже на броени седмици от нова гражданска война с "епични размери", като призова за подкрепа на преходното ръководство, предаде АФП. "Нашата оценка е, че, честно казано, преходната власт, предвид предизвикателствата, пред които е изправена, е може би на седмици - месеци..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..