Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Армията помага в разчистването на снега

Снимка: БГНЕС

Военни с техника се включиха в почистването на пътищата във Враца. Модул от Сухопътните войски е задействан по искане на кмета на общината след силните снеговалежи в региона

Група от Националния военен университет „Васил Левски“ се включи в почистването на общинските пътища в област Велико Търново. Военнослужещите са задействани в 6.40 ч. тази сутрин след искане от областния управител. Екипът подпомогна разчистването на снегонавяванията в района на село Железарци и по пътя Велико Търново - Русе.

Пет сигнала за паднали от вятъра дървета са подадени за Хасковска област, като два от тях са в Хасково. След снощния снеговалеж 56 машини са обработвали пътната мрежа. Пътищата в региона са проходими при зимни условия. За кратко е нямало електричество в 10 села в областта. Няма данни за бедстващи хора.

Около 20 сантиметра е снежната покривка по най-високите части на област Кърджали. Без ток е махала в община Черноочене, но аварията не е свързана с времето.  Пътищата по основните направления са почистени до асфалт.

По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Голямото великденско боядисване на яйца" - отново в София

В София, за поредна година ще се проведе инициативата "Голямото великденско боядисване на яйца".  Организатори са фондация "От нас зависи" в партньорство с администрацията на Столичния район "Младост" и храма "Рождество Христово" в ж.к. "Младост" 3. За БНР директорът на Енорийския център към църквата Велина Тонева уточни, че следващото..

публикувано на 17.04.25 в 08:42

Пускат градските фонтани в София

От днес започва пускането на градските фонтани в София, съобщават от Столичната община. Преди Великден общо 15 фонтана ще бъдат напълнени поетапно с вода. Сред тях са четирите каскади пред НДК, пред Народния театър "Иван Вазов" и пред президентството. Допълнително ще бъдат пуснати и тези в Борисовата градина и Докторската градина,..

публикувано на 17.04.25 в 08:30

Днипро отново беше подложен на руска атака с дронове

Украинският град Днипро беше подложен на руска атака с дронове късно снощи. Загинали са двама души, а 28 са били ранени. Кметът Борис Филатов съобщи в социалните мрежи, че са нанесени щети на 15 сгради, сред които студентски общежития и учебно заведение. Предприети са незабавни действия за отстраняване на последствията от въздушните удари...

публикувано на 17.04.25 в 08:15

Започват стачните действия на френските железници

От Министерство на външните работи предупреждават пътуващите за Франция, че от днес стачните действия на френските железници (SNCF), които се очаква да продължат до 2 юни. От ведомството уточняват, че стачните действия се провеждат по предварително определен график, но очакванията са за сериозни затруднения в железопътния транспорт - особено в..

публикувано на 17.04.25 в 08:03
Мая Димитрова

Мая Димитрова, БСП-ОЛ: Пеевски не участва в управлението. Не сме искали подкрепа

Правителството е на 3 месеца. Всичко, за което биваха обвинявани във вота на недоверие, се е случило при предходни правителства. Некоректно е за всичко да се обвиняват министри, работили само три месеца . Това заяви пред БНР Мая Димитрова от БСП–Обединена левица. По думите ѝ, присъствието им в сегашното правителство е " с цената на много..

публикувано на 17.04.25 в 08:00
Д-р Джуро Мацут, Сърбия

Ендокринологът д-р Джуро Мацут е новият премиер на Сърбия

Парламентът на Сърбия утвърди ново правителство на страната с почти същия състав като на старото и с премиер - новак в политиката, номиниран от президента Александър Вучич. "Сърбия е уморена от разделение и блокади," обяви новоизбраният министър-председател д-р Джуро Мацут, който е ендокринолог по професия. Предшественикът на Мацут - Милош..

публикувано на 17.04.25 в 07:56

Виолета Комитова: Борбата с корупцията не пречи да гоним стратегическата цел - еврозоната

Нямаме огромна подкрепа в НС, но смисълът на този дебат е да говорим по една много важна тема, да поставим въпросите в обществото и да търсим отговорите .  Това заяви пред БНР депутатът от МЕЧ Виолета Комитова.  14:30 - гласуват втория вот. Кой ще подкрепи кабинета "Желязков"? Корупцията е ужасен бич за съвременното общество , подчерта..

публикувано на 17.04.25 в 07:54