Завършва Международни отношения, а днес е стратегически директор в АТ компания.
Лъчезара Делчева е гост в 25-ти епизод на рубриката “Америка - илюзии и реалности”.
Казва,че обича да живее на бързи обороти и е малко трудно приема българското темпо, рискът не я плаши, а го приема като предизвикателство и не се страхува, ако нещата не се получават идеално от първия път.
Впуска се и в предизвикателството - филантропия. Иска да направи нещо повече за родината и за хората там. Намира още двама съмишленици и правят онлайн галерия не за българските творци зад граница, а за хората на изкуството в България.
Платформата се казва bg crafts gallery.com . На тази платформа се предлагат картини, дърворезби и скулптури.
"Идеята е,че правим процеса за българските творци лесен, да се включат и да участват в платформата. А ценителите ще могат по-лесно да имат достъп до това творчество, поясни Лъчезара Делчева.
Аз съм също основател на една неправителствена оргнизация - казва се “Детство мое”.
Вече 12 години чрез нея правя най-различни благотворителни дейности. Последното нещо, което направихме е да издадем книжка, която разказва как доброто се предава. Как едно малко добро нещо, може да се предаде и да стане голямо нещо. Автор е Явор Цанев. Той е от Русе.
Той веднага хареса идеята и проекта ни и тепърва започваме да популяризираме книжката, защото е само на няколко месеца. Издадохме я през юли месец, когато бях в Русе и се надявам следващите 6 до 9 месеца вече да сме малко по-активни с това да я споделим със света, сподели още Лъчезара Делчева.
Сега се е заела с 3 изложби на художници от България в САЩ. Едната вече се състоя в Чикаго, но планира още две - в Сейнт Луис и в Ню Йорк.
Още по темата слушайте от Лъчезара Делчева в 25-ти епизод на рубриката “Америка - илюзии и реалности”.
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
" Определено имаше по-голямо напрежение във вчерашната сесия на Европейската комисия". Това коментира Ангелина Пискова , кореспондент на БНР за евроинституциите: " Ако досега сме плували в сравнително спокойни води, вече те не са толкова . Не бих казала, че е толкова опасно, че да се удавиш, но определено трябва да се внимава повече . Някак..
"Примерът с Хърватия е много важен, защото по същото време, когато имаше инфлация след приемане на еврото в Хърватия, в съседна Унгария , където си остана флоринтът и не е прието еврото, имаше по-голяма инфлация , което означава, че тази инфлация към този момент е била не вследствие на това, че Хърватия е влязла в еврозоната, а на..
Днес и утре седмокласниците могат да подават документи за участие в първо класиране за прием в гимназиите . Преди три седмици се проведе Националното външно оценяване на учениците, а в края на миналата седмица Министерството на образованието и науката публикува обобщен анализ на резултатите. Съгласно изнесените данни тази година се забелязва леко..
Анета де ла Мар Икономова , дългогодишен преподавател в Университета Екстернадо де Колумбия в Богота, историк и международен анализатор на Латинска Америка, ще представи книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното“ и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност“..
" Когато се случи нещо хубаво, политиците гледат да го присвоят , да обяснят, че те са причината за хубавото, което се е случило, така че можем да благодарим за членството в еврозоната на Борисов , който ни е завел в сърцето на Европа, както и на Пеевски . Те двамата са "бащите" на членството в еврозоната. Това е поне, което разбрахме от думите на..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..