Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ивайло Иванов с две победи и загуба в Токио

Ивайло Иванов
Снимка: БГНЕС

Капитанът на националния отбор Ивайло Иванов записа две победи и загуба от бронзовия олимпийски медалист Давлат Бобонов (Узбекистан) в категория 90 кг на турнира по джудо от Големия шлем в японската столица Токио. Преди това българинът постигна успехи срещу Джеронимо Сауседо (САЩ) и срещу Клен Кристофър Калджулаида (Естония). Равностойна битка направи Марк Христов с Хидайет Хейдаров (Азербайджан), но загуби в третия кръг при 73-килограмовите. Двубоят приключи със златна точка в продължението. Преди това европейският шампион до 23 години постигна победа над Кейсей Накано (Филипини) и Александру Райку (Румъния). Хайдаров стана шампион в категорията, след като на финала победи представителя на домакините Соичи Хашимото, двукратен световен шампион.

В категория до 81 кг Георги Граматиков също записа победа срещу Пениамина Пърсивал (Самоа) и загуба от французина Тизи Гнамиан с "ипон". Единствената българска представителка при жените Ивелина Илиева загуби на старта при 57-килограмовите от нидерландката Жюли Бюрскенс. В неделния ден на тататимо ще излязат Янислав Герчев (66 кг), Даниел Дичев и Борис Георгиев (100 кг), както и Габриела Димитрова (52 кг). Отборът е воден от треньорите Ганчо Дойков и Свилен Скерлев.

На турнира участват 506 състезатели от 84 държави. След надпреварата тимът ще остане на лагер в японската столица до 11 декември.


По публикацията работи: Илиян Христов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Игор Тиаго бележи за Брентфорд

Бивш футболист на Лудогорец донесе победата на Брентфорд над Ливърпул

Бившият футболист на Лудогорец Игор Тиаго донесе победата на Брентфорд с 3:2 срещу Ливърпул в среща от 9-ия кръг на Висшата лига.  Бразилецът се разписа от дузпа през второто полувреме, а шампионите от миналата кампания водени от Арне Слот записаха четвърта поредна загуба в първенството. Още в 5-ата минута Брентфорд поведе в резултата, когато Айер..

публикувано на 26.10.25 в 09:46

Манчестър Юнайтед победи у дома Брайтън

Манчестър Юнайтед победи у дома Брайтън с 4:2 в зрелищен мач от деветия кръг в шампионата на Англия.  С два гола за "червените дяволи" се отличи Брайън Мбемо, а по един път се разписаха Каземиро и Матеуш Куня. Третата поредна победа за Юнайтед в шампионата беше белязана от откриващо попадение на Куня в 24-ата минута.  Точно след 10 минути Каземиро..

публикувано на 26.10.25 в 08:36

Ландо Норис спечели квалификацията на Гран при на Мексико

Ландо Норис спечели своя пети полпозишъна за сезон 2025 във Формула 1, след като триумфира в квалификацията преди надпреварата за Гран При на Мексико Сити. Втори и трети на решетката тази вечер ще застанат пилотите на Ферари Шарл Леклер и Люис Хамилтън. Седемкратният шампион ще раздели втората редица със своя бивш съотборник Джордж Ръсел, а зад тях от..

публикувано на 26.10.25 в 06:04

Наполи победи Интер в дербито на кръга в Италия и оглави класирането

Наполи се завърна на върха в италианското първенство след победа с 3:1 в дербито с Интер (Милано), възползвайки се от доста спорна дузпа, но пък загуби заради контузия белгийската си звезда Кевин де Бройне.  Интер, който до днес имаше седем поредни победи във всички турнири, остава 4-и с 15 точки и на 3 от днешния си съперник. В 32-ата минута след..

публикувано на 26.10.25 в 05:48
Божидар Саръбоюков

Хуберт Трошчанка беше избран за "Изгряваща звезда" на Европейската атлетика, Божидар Саръбоюков е подгласник

Полякът Хуберт Трошчанка беше избран за "Изгряваща звезда" на Европейската атлетика, а Божидар Саръбоюков и Матео Сиоли са подгласници.  Церемонията по връчването на годишните награди се проведе в Батуми (Грузия). Матео Сиоли взе европейската титла на скок височина за младежи под 23 години в Берген, стана европейски бронзов медалист на първенството в..

публикувано на 26.10.25 в 05:38
Хулио Веласкес

Хулио Веласкес: Първенството не е само от два отбора

Треньорът на Левски Хулио Веласкес заяви, че отборът му е доминирал в мача с Добруджа, но призова всички в тима да останат скромни. Също така Веласкес отказа да говори, че първенството е едва ли не двубой между Левски и Лудогорец, а трябва да бъдат уважавани всички състави. "Да, за мен Добруджа срещу ЦСКА ми се стори, че направиха много добър мач и..

публикувано на 25.10.25 в 20:40

Левски срази Добруджа за 4-та поредна победа

Левски постигна очаквана победа над намиращия се на дъното на класирането в първенството Добруджа, отбелязвайки три безответни гола. Два пъти се разписа Евертон Бала, а един гол през втората част добави Марин Петков.  С четвъртия си пореден успех левскарите събират 32 точки на върха в класирането, а Добруджа е на дъното със 7. Старши треньорът на..

публикувано на 25.10.25 в 20:03