Във Велико Търново се увеличават районите, в които няма централно парно отопление, заради крупни аварии по топлопреносната мрежа. От местната топлофикация не посочват срокове за отстраняването им. Засегнати са стотици абонати, големи административни сгради и няколко училища.
Към централната градска част от днес без парно отопление е и районът около областната болница във Велико Търново. На климатици и печки алтернативно се отопляват гимназията по електроника, общинското ученическо общежитие, регионалният център за приобщаващо образование, гимназията по моден дизайн.
Температурите в класните стаи вече са рискови, въпреки че сме включили климатици и печки, заяви Боряна Мочева, директор на гимназията по моден дизайн:
"Реално температурите са на границите на минимума, над 18 градуса, но все пак като не се отоплява пълноценно цялата сграда, не може да се вдигнат повече от това температурите".
От една седмица сме без парно и няма яснота кога ще бъде пуснато, коментира Мочева:
"След многократни обаждания в „Топлофикация“, включително и с молба за съдействие от областния управител, все още нямаме никаква промяна в топлоподаването".
От началото на отоплителния сезон това е девета голяма авария по мрежата на "Топлофикация ВТ". От дружеството съобщават, че се работи по отстраняване на пробивите.
Отново много високи температури се очакват днес в Гърция, придружени със силен вятър,предупреждават от Гражданска защита. Седем района са с висок риск от пожари. В област Инои в района на Атика огнеборците се опитват да ограничат мащабен пожар. Със съобщения по мобилните телефони предупреждават туристите да са в готовност за евакуация. В..
Мъж е задържан от полицията, след като простреля сина си с незаконна ловна пушка. Инцидентът е станал в края на миналата седмица в ботевградското село Врачеш. Установено е, че причината за инцидента е скандал между двамата. Извършителят е на 61 години. Той е с повдигнати обвинения.
Труд, интерес, любопитство и талант. Това са небходимите съставки за създаването на световен шампион по лингвистика, обясни пред БНР д оц. Иван Держански, Институт по математика и информатика на БАН, след като Международната олимпиада по лингвистика в Тайван, в която се включиха 52 отбора от 38 държави, донесе на българските участници осем..
От Института за пътна безопасност искат обяснение от председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" каква е причината за изплатените за 2024 г. премии за "добре свършена работа". Премиите са в размер на повече от 2,274 милиона лева. Парите са разпределени между ръководителите в агенцията. Председателят на Института за..
Извънредното заседание на министрите на външните работи на страните членки на ЕС ще започне в 17 ч. българско време и ще бъде по Zoom, съобщава "Политико". В него ще участва и украинският им колега Андрий Сибига. Според изданието целта му на този етап е да се осигури място на масата за преговори на украинския президент Володимир Зеленски на срещата между..
Синдикатите и бизнесът започват разискванията на проекта на правителствено постановление, с който се предлага официалната линия на бедност за страната да бъде 764 лева от 1-ии януари вместо сегашните 638 лева, научи БНР. Документът вече премина едномесечно обществено обсъждане, и предстои тази седмица да бъде разгледан в Комисията по доходи..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира заради сваленото от самолет дете от нискотарифен авиопревозвач. Действията на превозвача представляват дискриминационно третиране на лице с увреждане, посочва в доклада си председателят на Комисията Елка Божова. Тя предлага да бъде образувано производство с основание чл. 50, ал. 3 от Закона за..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
Стефан Арсов е юрист по образование, завършил Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Кариерата му започва в частния..
"Апаратът е сигурен. Няма допуснати грешки. Признава се за изобретение, а Асен Йорданов - за изобретател. Датата 10 август 1915 година да се счита..