Диана Петкова отпадна на полуфиналите в Отопени

Диана Петкова

Диана Петкова отпадна на полуфиналите на 100 метра бруст за жени на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, Румъния.

Петкова финишира с четвърто време за 1:05.75 минута в първия полуфинал, като в крайното подреждане българката остана десета и малко не й достигна да плува за първи път в кариерата си във финал на голямо първенство.

Времето на Петкова бе 12 стотни по-слабо от сутрешното й плуване в сериите - 1:05.63 минута, което е нов национален рекорд,

Най-бърза в полуфиналите бе нидерландката Тес Схутен с 1:04.02 минута.

Диана Петкова ще стартира утре на 100 метра съчетано - дисциплината, на която възлага най-големи надежди за силно представяне на шампионата.

По публикацията работи: Петър Ненов

Лутън - Манчестър Сити

Манчестър Сити на 1/4-финал за ФА Къп след шоу на Холанд и Де Бройне

Футболният шампион на Англия Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Англия, след като спечели гостуването си на Лутън с 6:2. "Гражданите" не срещнаха трудности при победата, а голямото шоу сътвориха Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне. Норвежецът отбеляза цели пет гола, а за четири от тях получи асистенции от белгиеца...

публикувано на 28.02.24 в 07:58
Реал Сосиедад - Майорка

Майорка е първият финалист за купата на Испания

Футболистите на Майорка се класираха за финала на турнира за купата на Испания, след като спечелиха гостуването си на Реал Сосиедад с 5:4 при дузпите в реванша от полуфиналите. Първият мач между двата отбора завърши 0:0, а снощи редовното време отново приключи наравно - 1:1. В продълженията гол не падна, а при наказателните удари момчетата на треньора..

публикувано на 28.02.24 в 07:32

България ще организира европейска купа по кикбокс тази година

България ще организира европейска купа по кикбокс тази година. Решението в полза на страната ни бе единодушно гласувано от ръководството на Международната федерация „ВАКО“, след дълги преговори с родните представители Иван Георгиев и Деница Миленкова. Това е огромно признание за българския кикбокс, който е с 32 годишна история. „Топ Тен..

публикувано на 27.02.24 в 17:15

Престижно представяне за българите на световното по парабадминтон

Изключително престижно представяне записаха двамата български състезатели Емона Иванова и Димитър Павлов на Световното първенство по пара бадминтон, което се проведе в Тайланд. Емона Иванова се нареди на 13-о място на сингъл в тежката конкуреция на 23 състезателки в нейния клас. Тя завърши на 5-а позиция на двойки жени заедно с партньорката..

публикувано на 27.02.24 в 17:12
Анди Мъри

Анди Мъри с 500 победи на твърди кортове

Бившият номер 1 в мъжкия тенис Анди Мъри (Великобритания) стартира с победа на турнир на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 3.1 милиона долара. Мъри надделя над канадеца Денис Шаповалов с 4:6, 7:6(5), 6:3 и записа успех номер 500 в кариерата си на тази настилка. Британецът се присъедини към Роджър Федерер, Новак Джокович, Андре..

публикувано на 27.02.24 в 06:37
Емма Нейкова

Емма Нейкова с европейската титла на сабя за девойки

Емма Нейкова спечели златния медал на сабя на Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Неапол. В състезанието участваха 70 сабльорки от 21 държави, сред които бъдещите звезди на този спорт. С титлата си Нейкова, водена от националния треньор Ивайло Воденов, повтори успеха на Йоана Илиева от 2020 година, когато стана европейска..

публикувано на 26.02.24 в 23:45