Крайно наложително е държавата да реши проблемите пред развитието на зимните ни курорти , които са пречка и пред инвеститорите, и пред местната икономика. Това заяви при официалното откриване на ски сезона в Банско председателят на парламента Росен Желязков .
На работна среща с председателя на Народното събрание кметовете на туристическите общини в района настояха да бъдат анализирани всички нормативни пречки пред развитието на туристическа инфраструктура в техните общини. Най-яркият пример за това е нерешеният 12 години казус с втора кабинкова линия в Банско, сподели кметът на курорта Стойчо Баненски. По същата причина желанието на съседните общини Разлог, Белица и Якоруда да модернизират старите и изграждат нови спортни и ски съоръжения остава в неясното бъдеще.
По време на официалната церемония по откриването на зимния сезон Росен Желязков заяви:
"Държавата е длъжник на Банско. Държавата е длъжник на Витоша, на Боровец и крайно време е да направи процеса за развитието на зимните ни курорти устойчив, така че природата да е близо до хората, да служи за развитието на местната икономика".
Парламентът също носи отговорност към това зимните ни курорти да не са на мястото, което заслужават на европейската карта:
"Заради това Народното събрание трябва най-сетен да приеме тези "устойчиви" закони, които да гарантират зимния ски туризъм и инвестициите в него".
600 страници е обвинителният акт на германската прокуратура срещу Ружа Игнатова, самопровъзгласила се за "криптокралица". В него са посочени 17 500 жертви, а общите щети се оценяват на 57 милиона евро, предаде ДПА. Германската прокуратура повдигна обвинения срещу Игнатова, издирвана от години за предполагаемата си роля в измамната схема с..
"Възраждане" ще предложи отново вторият стълб на пенсионно осигуряване да се върне в системата на Държавното обществено осигуряване. Според тях това ще позволи увеличение на доходите на възрастните хора и е възможно да се случи още при приемане на бюджета за следващата година. Само годишната издръжка на частните пенсионни фондове възлиза на..
За всички ученици в Плевен е осигурена питейна вода, това отчете по време Кризисния щаб областният управител Мартин Мачев. В процес на монтиране са и хидрофорни системи в училищата и детските градини. Продължават и сондажите в селата Брестовец и Тодорово, отчете областният управител Мартин Мачев. "В момента се работи по ул."Яне..
Международният валутен фонд препоръча повишаване на осигуровките и имотните данъци от 2026 година. Това ставна ясно при изслушването на представители на редовната мисия на фонда в бюджетната комисия в Народното събрание. Препоръчва се също така въвеждане на мултифондовете и премахване на максималния осигурителен праг. Депутатите от Бюджетната..
Стоките от малката потребителска кошница са поскъпнали с малко под половин процент за един месец - това сочат данните от месечното наблюдение на Института за социални и синдикални изследвания и обучение към КНСБ за август. Синдикатът наблюдава изменението в цените на 20 основни храни и на бензина във връзка с въвеждането на еврото от 1 януари..
Правителството получи ново доверие, коментира премиерът Росен Желязков пред журналисти в Созопол, където участва в учението "Синя граница". Заключителен етап на учение за охраната на морската граница край Созопол Вижда се, че за ефективен вот на недоверие липсват поне 20 гласа на народни представители, добави той относно петия вот на..
Културната проява Европейски дни на наследството се осъществява за поредна година , като хиляди паметници и културни обекти в цяла Европа отварят вратите си с вход свободен. Музеят "Борис Христов" отново е част от инициативата със специална изложба , на която кани своите посетители тази събота от 11 до 17 часа. Пред БНР директорът на музея..
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..