Състезателят по вдигане на тежести Христо Христов е спортист номер 1 на Варна за 2023 година. Традиционната анкета се организира от Община Варна, а класирането се определя с гласуване от местните спортни журналисти. Състезателят на СК "Титан" Христов печели наградата за втори пореден и общо четвърти път.
Тази година националът, който е европейски шампион за 2022-а, спечели сребърен медал в движението изхвърляне и зае четвърто място в крайното класиране е категория до 109 килограма на Световното първенство в Рияд (Саудитска Арабия). Негов личен треньор е Живко Николов.
Подгласници на Христов са Александра Вачкова (плуване) и Богомил Костов (карате киокушин), а в топ 10 влизат още Божидар Златанов (спортна гимнастика), Кирил Ушанли (спортна стрелба), Калина Христова (тенис на маса), Максим Стойков (културизъм), Мария Йовкова (тенис на маса), Пьотр Нестеров (тенис) и Тея Николова (плуване). Състезателката по карате киокушин Зорница Костова получи специален приз заради късното ЕП и титлата, която спечели.
За отбор в колективните спортове за 2023-а номер 1 е ПФК Черно море. "Моряците" ще зимуват като лидери в класирането на Първа лига за първи път в историята си.
За отбор в индивидуалните спортове беше избран ПСК Черно море, който е плувен шампион на България за осма поредна година.
Наградата "Младо дарование" получи националката по художествена гимнастика Елвира Краснобаева, която е от клуб Грация. Тя спечели златен медал на финала на топка и отборно, а освен това е четвърта на обръч на Световното първенство за девойки в Клуж-Напока (Румъния).
Нейни подгласници са Адриана Петкова (ветроходство), Александра Николова (вдигане на тежести), Александър Костадинов (фехтовка), Андреа Иванова (художествена гимнастика), Виктор Ненков (кикбокс), Дилян Чернополски (лека атлетика), Димитър Карбов (карате киокушин), Иван Николов (борба класически стил), Ива Иванова (тенис), Иван Иванов (тенис), Иво Деянов (бокс), Красимира Иванова (художествена гимнастика), Мирослав Шмидт (тенис на маса), Моника Панайотова (спортна стрелба), Натали Костова (лека атлетика), Николета Илиева (плуване), Христина Тодорова (лека атлетика) и Християн Касабов (лека атлетика).
Наградата за ветерани спечелиха Жана Кръстева (балканска шампионка по лека атлетика) и Пламен Дойчев (балкански шампион на троен скок), а за спортист номер 1 с увреждания беше награден Ваньо Биячев (канадска борба).
Отборът на Милан записа трета поредна победа в италианското футболно първенство след успех с 3:0 като гост на Удинезе в среща от 4 кръг. Кристиан Пулишич се отличи с два гола и асистенция. Пулишич отбеляза първия гол пет минути преди почивката, а в началото на втората част Юсуф Фофана удвои след отнета топка и пас на Пулишич. Малко след това..
В зала „Арена Асарел“, Панагюрище, деца, преборили онкологични заболявания от България, Румъния и Турция ще се съревновават в приятелска атмосфера и ще бъдат част от една много специална общност за подкрепа. В игрите ще участват деца от 7 до 16 годишна възраст, които са на терапия или с приключило лечение. Tова включва и деца, които се..
Първият състезателен ден на рали "Дряново" предложи очакваната доза динамика и драматични развръзки. Двете минавания на скоростния етап "Царева ливада" (14,24 км) очертаха лидерите и подредиха челото на класирането, съобщават от автомобилната федерация на България. Със силно каране Александър Томов и Недялко Сивов (Renault Clio Rally3, RC3) завършиха..
Съставът на Лайпциг победи тима на Кьолн с 3:1 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Германия. Домакините стигнаха до успеха след голове на Асан Уедраого, Ромуло и Давид Раум, а за Кьолн се разписа Ян Тилман. Бразилецът Ромуло подаде на Асан Уеадраого, който отбеляза първия гол в 13-ата минута, но гостите изравниха малко по-късно чрез Ян..
Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Челси в мач от петия кръг на английската Висша лига по футбол. Срещата на стадион "Олд Трафорд" се игра при непрестанен проливен дъжд и далеч не бе от най-красивите, но и двата отбора направиха здрава битка и още от първото полувреме останаха с по 10 души на терена. Пределно мобилизирани след загубата от..
Две титли за Кения донесе вечерната сесия в предпоследния състезателен ден на световното първенство по лека атлетика в Токио. В най-драматичния като развръзка финал - този на 800 метра при мъжете, шампион Емануел Уаньони, който спечели с троен фотофиниш. Уаньони водеше през почти цялата дистанция, но на финалната права бе подложен на много..
Елизара Янева се класира за финала на турнира по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство. Надпреварата е на базата на ТК "Фаворит". В изцяло български полуфинал тя победи сънародничката си Лидия Енчева с 6:2, 6:0 за 56 минути игра. Янева доминираше изцяло в срещата, в която направи пет пробива. Тя спечели десет..
Изпълнението на съдебните актове не означава, че те не могат да бъдат обсъждани и критикувани . Това е начин за развитие на съдебната практика,..
" Пеевски очевидно е завладял държавата. При този вот на недоверие това стана ясно най-ярко". Това заяви пред БНР Божидар Божанов, съпредседател на..
"Темата за сухия режим и голямата депресия в социалната историята на Съединените щати е много интересна и аз за първи път се сблъсках с част от..