Защо да се застраховам при пътуване в чужбина? Може би сте си задавали този въпрос преди да потеглите на някое дългоочаквано пътуване извън страната. Макар и да не искаме да допускаме, че лоши неща могат да се случат, докато сме на път, е хубаво да бъдем подготвени и да имаме някакъв начин да понижим риска в тези ситуации, както можем. Въпреки че застраховките за пътуване в чужбина няма да предотвратят нежеланите събития, определено могат да смекчат финансовите последствия от тях. В тази статия ще Ви разкажем повече за предимствата на застраховките за пътуване в чужбина.
На първо място, какво представлява застраховката за пътуване в чужбина? Това е застраховка, която Ви осигурява спешна и навременна медицинска грижа, в случай че претърпите злополука, докато сте извън страната. Застраховката може да включва и допълнителни защити за конкретни спортове и дейности или за изгубени или откраднати вещи и лични принадлежности.
Застраховката най-често се отнася до злополуки и проявление на акутни заболявание в чужбина. Под злополуки се разбира леки телесни наранявания, счупвания, разтежения и други. Състоянията могат и да са по-тежки, но общото между тях е, че са породени от непредвидени обстоятелства. Под акутни заболявания се разбира внезапни усложнения като например апандецит, грип, бъбречна криза и др. Допълнително, застраховката често включва и спешна стоматологична помощ, ако се сблъскате с такъв проблем. На последно място, в застрахователните пакети влиза и репатрирането - прибиране до България при сериозен инцидент, който Ви пречи да продължите пътуването си, или смърт. Във всеки случай, тази застраховка Ви осигурява спешна медицинска помощ. Редно е да се уточни, че има и редица други защити, които можете да опознаете в предложенията на застрахователя си.
Да речем, че планирате да отидете на ски, и сте известили застрахователя си за това. Той може да Ви препоръча да си купите допълнение към основната си застраховка, за да може да Ви защити, ако претърпите злополука, докато карате. С течение на обстоятелствата наранявате крака си. Обаждате се на номера на “Асистънс” (център за асистенция, гарантиран от Вашия застраховател; въпросният център предоставя постоянна телефонна линия, на която можете да се обадите във всеки един момент) за помощ. Агентът от центъра за подкрепа Ви свързва с най-близкия медицински корпус или медицинско отделение за помощ. Ако се намирате на писта, не е учудващо и лекарски екип да Ви достигне с хеликоптер и да Ви отнесе така.
Това е само един пример за ситуация, в която застраховката за пътуване в чужбина може да Ви помогне. Никога не можете да предвидите напълно обстоятелствата и да се предпазите от всичко. Да имате застраховка на лице може да Ви осигури достъп до най-бързата и добра медицинска помощ и да Ви спести големи финансови разходи по лечение.
Що се отнася до цената, тя е доста изгодна спрямо облекченията, които потенциално може да Ви донесе. Някои застраховки могат да струват по-малко от лев на ден на човек, но и да покрият до 2000 лева в разходи. Вие преценявате на каква сума ще се застраховате и какво финансово покритие искате, а застрахователят Ви определя цената. Много застрахователни фирми разполагат с готови пакети за застраховки при пътуване в чужбина и можете да се възползвате директно от тях. Има разлика в цените на единично застраховане (само за Вас) и семейно застраховане (за Вас и Вашето семейство).
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната и дипломат. Ще се появят нови лидери , изрази убеденост той. Не е възможно Борисов да бъде министър-председател , смята Ноев. Според него това е така и заради..
Две години Австрия блокира пълното присъединяване на България и Румъния към Шенгенското споразумение. Вчера стана ясно, че Австрия вдига ветото. Неофициално това се знаеше още след парламентарните избори в алпийската република, казва Паул Шмид , директор на Австрийския институт за европейски политики. Паул Шмид: Назрял е политическият момент Виена..
Геополитическото противопоставяне ще задушава глобалната икономика в следващите години. Очаква ни вял растеж, фрагментация и най-вероятно търговска война. Това е изводът на повечето наблюдатели на икономическите процеси, пред които стои основният въпрос - какъв ще бъде следващият двигател на растеж? Отговорите са противоположни, но по един от тях като..
Над 2500 души са подписали петицията за преразглеждане на сегашната система от национални външни оценявания във всичките ѝ етапи. Те са достатъчно, за да потвърдим, че такъв проблем съществува , каза пред БНР Ирина Манушева, инициатор на петицията. Според нея обаче проблемът не се разпознава достатъчно ясно, а той пропива цялата..
Фондация "За нашите деца" организира за 12-а поредна година коледната благотворителна кампания "Тази Коледа чудесата правите Вие". За 12-и път със събраните средства фондацията ще подкрепи повече от 3000 деца, семейства и специалисти. От вторник ще бъдем на коледния базар , каза пред БНР Ана-Михаела Търнева, експерт "Развитие на партньорства"..
Губим способността си да лекуваме дори най-често разпространените инфекции, както и да извършваме животоспасяващи операции вследствие на антимикробната резистентност. Това заяви в интервю за „Хоризонт“ доктор Филип Матю от Световната здравна организация. Раждане, трансплантация на органи и дори вадене на зъб могат да се превърнат в опасни и..
Постоянната смяна на правителства в България пречи на приемането на национална програма за борба с антимикробната резистентност. Това заяви за „Хоризонт“ доцент Иван Иванов от Националния център по заразни и паразитни болести. При прекомерната употреба на антибиотици микроорганизмите спират да се влияят от лечение с лекарства, като по данни на..
Тежки обвинение към посланика на България в Украйна - Николай Ненчев, е отправила бившата вече служителка в мисията - преводачката Олга Хвостенко. В..
Кълнях се, че ние ще сме различни от другите партии, а се оказа, че на някои нива - вземане на решения, нарочване на тези, които не са съгласни - не е..
Живеем в свят, в който не физическото оцеляване е на преден план, а емоционалното . Това заяви пред БНР д-р Ирина Лазарова, председател на Българската..