Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Леденият парк на София отново отвори врати

Леденият парк на София отвори врати за втора поредна година. Известната като ICE PARK Sofia пързалка пак е позиционирана в Княжеска градина до Орлов мост, но този път е с променена форма, обхващаща двете широки алеи, успоредни на бул. Руски, точно срещу главния вход на Софийския университет.

Съоръжението вече работи с четири сесии всеки ден. Пързалката разполага с няколко хиляди чифта кънки, десетки тренажори за обучение на деца, няколко инструктори и непрекъснато медицинско обслужване.

Цената на посещение е 15 лв. за една сесия от два часа, промоцията е валидна до отварянето на останалите ледени алеи с етап 2 от изграждането, който се забави поради събитията около монумента. Предвидени са намаления за многократно ползване, а кънките се наемат срещу 3 лв. Билети могат да се купят и онлайн през сайта https://www.icepark.bg/, откъдето може да се изберат желаната дата и сесия. Също така могат да заявят кънки под наем, тренажор или индивидуален урок с инструктор.


Работното време е всеки ден от 11.00 до 22.00 ч. с четири двучасови сесии ежедневно: 11.00–13.00 ч., 14.00–16.00 ч., 17.00–19.00 ч. и 20.00–22.00 ч. с едночасова почивка за почистване на леда.

Съоръжението може да работи при температури до плюс 18 градуса, то е изградено по инициатива „София – световна столица на спорта“ по модела и с опита на водеща австрийска фирма в тази област. Леденият парк е с Коледен базар, където каращите кънки или придружаващите ги могат да прекарат приятни минути в дните по празниците.

След 15 януари ICE PARK Sofia отново ще предостави възможност за безплатно ползване от организирани училищни групи с преподавател, всеки делничен ден от понеделник до четвъртък в часовете 11.00-13.00 ч. и 14.00-16.00 ч., за което всички директори на столични училища ще бъдат уведомени с писма и подробна информация.

В дебютния си сезон миналата зима Леденият парк предизвика огромен интерес и бе арена на няколко емблематични срещи на българските звезди в зимните спортове. ICE PARK Sofia ще работи през цялата зима поне до средата на февруари.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Антоанета Стефанова е трета в класирането.

Ремита за Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова

Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова остава в челните позиции при жените на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд и след седмия кръг. Българката, която все още не познава вкуса на загубата, направи реми с белите фигури с рускинята Катерина Лагно. Партията продължи само 26 хода, но бе много интересна, тъй като бившата европейска..

публикувано на 11.09.25 в 18:36

Левски картотекира алжиреца Акрам Бурас

Последното попълнение на Левски Акрам Бурас вече е картотекиран и може да играе при гостуването на Левски срещу Локомотив (София) в неделя. Това показва справка в сайта на БПФЛ, където профилът на полузащитника фигурира сред картотекираните състезатели на "сините". Макар алжирският национал да подписа договор още преди двубоя с ЦСКА 1948,..

публикувано на 11.09.25 в 17:10

Карлос Насар е новият посланик на СП за спортисти със Синдром на Даун

Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар се присъедини към Григор Димитров като посланик на Световното първенство за спортисти със синдром на Даун. Престижният форум ще се проведе в София от 13 до 19 юни 2026 година и ще събере повече от 500 атлети от цял свят. Световното първенство през 2026 г. ще бъде..

публикувано на 11.09.25 в 14:56
Петър Зографов

Етър привлече 21-годишен защитник

21-годишният защитник Петър Зографов е най-новото попълнение на Етър (Велико Търново), съобщиха от клуба. Ръководството на отбора и футболистът подписаха договор, а Зографов веме се присъедини към подготовката на тима за предстоящото домакинство във Втора лига срещу Спартак (Плевен). Петър Зографов е роден на 2 юни 2004 гforkd в София...

публикувано на 11.09.25 в 07:35
Рами Киуан

Рами Киуан си гарантира поне бронзов медал

Рами Киуан надделя над шотландеца Алан Пери с пълно превъзходство на четвъртфиналите на 75 кг и осигури на България втори медал от световното първенство по бокс за мъже и жени в Ливърпул. Преди това и Радослав Росенов надделя със съдийско единодушие срещу англичанина Уилям Хюит. Радослав Росенов с първи медал за България на СП по бокс..

публикувано на 11.09.25 в 06:55
Радослав Росенов (червен екип)

Радослав Росенов с първи медал за България на СП по бокс

Радослав Росенов гарантира първи медал за България от световни първенства за последните шест години, след като спечели четвъртфиналния си двубой в категория 60 килограма срещу англичанина Уилям Хюит от шампионата за мъже и жени в Ливърпул. Той спечели двубоя с пълно съдийско единодушие.  Последното отличие за българските национали бе на Радослав..

публикувано на 10.09.25 в 22:54

Слави Бинев: Кимия Ализаде ще пропусне световното първенство

Бронзовата медалистка в таекуондото от Олимпийските игри в Париж Кимия Ализаде няма да вземе участие на световното първенството, което ще се проведе 24 до 30 октомври в Китай, потвърдиха за БНР от родната централа.  "Доскоро не искахме да анонсираме новината, защото все още се надявахме, че тя ще може да играе на световното първенство, но няма..

публикувано на 10.09.25 в 22:36