Тя има две дъщери, петима внуци и 1000 деца - ученици. Ивелина Казанджиева се представя като скромен пианист - акомпанятор и преподавател по акомпанимент. Работила е с много цигулари и ученици пианисти, на които е дал хляба и е научила да акомпанират добре.
42 години стаж има в Музикалното училище и Музикалната академия. Свирила е по целия свят, има множество награди и най-вече - обич и уважение както от страна на публиката, така и на нейните ученици.
Интересна е историята й и пътя към музиката. Съседите й, когато била малка, имали деца, които са свирили на пиано. Тя слушала през оградата невероятните звуци и пожелава да види пианото. На камъните вкъщи е нарисувала клавиши, което забелязва баба й. Казва на баща й, но той бил непреклонен - дъщеря му трябва да стане математик - инженер. Според него, това било бъдещето.
Така Ивелина Казанджиева не учи в музикално училище във Варна, а остава в родния Шумен. Но пианото само я намира. Забелязва я Венета Вичева, диригентът на хоровете в града "Родни звуци" и "Бодра песен" и я кани да посвири. Така през 1965-а година става акомпанятор.
Тайно кандидатства с пиано в Консерваторията, но и с математика в МЕИ. Приемат я и на двете места. В крайна сметка баща й й дава благословия да продължи с музиката.
"Музиката трябва да се обича от цялото сърце и цялата душа. Само тогава резултатите ще бъдат добри."
Ивелина Казанджиева е удостоена със Златна лира от Съюза на музикалните дейци за високи педагогически постижения. Носител е на Кристална лира, Кристално огърлие от Съюза на българските танцови и музикални дейци. По повод 70 годишнината й Министерството на културата я награждава с почетен знак "Златен век, печат на Цар Симеон велики" - за принос в развитието на българската култура.
"Това е признание за този наистина дългогодишен труд с моите ученици."
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
"Винаги съм слушала Българското национално радио с интерес. За мен то е една много достойна, много почтена институция , която своевременно, безпристрастно, информира своите слушатели. Цвети Радева е носителят на голямата награда на БНР "Сирак Скитник" От момента, в който съм си купила автомобил, винаги радиото ми е на Българското..
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Плевен е застрашен и тази година от воден режим. За това алармира кметът на града д-р Валентин Христов. "Плевен отдавна има сериозен проблем с..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за..