Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Документалният филм проследаващ пътя на ансамбъла до олимпийската титла в Токио с официална премиера

Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Симона Дянкова и Ерика Зафирова
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

Българската федерация  по художествена гимнастика ще представи официално документалния сериал на Андрей Андонов „ПЪТЯТ“, свързан с пътя и спечелването на олимпийската титла от българския ансамбъл на Игрите в Токио през 2021 година . Премиерата ще е на 15 януари  от 19:00 ч. в Народен театър “Иван Вазов”

Лентата е изградена от автентични кадри, съчетаващи интригуващи истории и вълнуващи моменти свързани с пътя на българските олимпийски шампионки към златния олимпийски медал от Токио 2020. Историята изобилства от невиждани до сега мигове от Япония по време на Ковид пандемията, но и от "кухнята" на националния отбор по художествена гимнастика.

"Сериалът има за цел да прослави българският дух, идентичност и смелост и да вдъхне самочувствие на всеки българин докоснал се до магията на това историческо за българската художествена гимнастика приключение. Нека филмът бъде стимул за всички спортисти, които ще имат възможността да защитават българския трибагреник на олимпийските игри в Париж 2024 г. Нека повярват, че могат да сбъднат мечтата си, че могат да преодолеят всяко препятствие по пътя към най-мечтания олимпийски медал и да  бъде стимул за всеки човек, че вярата, трудът и любовта могат да бъдат възнаградени не само при тези, които печелят, но и при всички, които отдават живота си на престижна и вдъхновяваща кауза. Очакват ви неповторими изживявания с историята на нашите олимпийски шампионки, Боряна Калейн, Катрин Тасева и с целия ни олимпийски екип от Токио 2020!", пишат от БФХГ.

Сериалът „Пътят“ ще се излъчва от 20 януари всяка събота от 15:00 часа по bTV. Периодът на излъчване е през януари, февруари и март, както и непосредствено преди летните олимпийски игри в Париж 2024 г.

Премиерата на сериала ще бъде само с покани. Местата в Народен театър “Иван Вазов” се заемат до 18:45 ч. на 15.01.2024 год.
По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стефка Костадинова (ляво) и Весела Лечева

Съдът отхвърли още една жалба срещу Весела Лечева за БОК

Софийският градски съд се произнесе в полза на Весела Лечева и по второто от делата, заведени срещу избора за председател на Българския олимпийски комитет (БОК), както и срещу съставите на Изпълнителното бюро и Контролния съвет. С решение № 1623 от 17 ноември 2025 г. съдия Венета Цанкова отхвърля като неоснователни предявените искове на Българската..

публикувано на 18.11.25 в 13:57

Баскетболистите на Левски записаха първи успех

Отборът на Левски постигна първа победа за сезона в Националната баскетболна лига след домакински успех срещу последния в класирането Шумен с 93:80. Дебют начело на Шумен записа бившия национален селекционер Росен Барчовски, но и това не помогна на шуменци, които остават единствения отбор в шампионата без победа от началото на сезона. Левски натрупа..

публикувано на 18.11.25 в 06:40
Германските национали се радват на победата над Словакия.

Германия и Нидерландия се класираха за Мондиал 2026

Германия си осигури директно класиране на световното първенство по футбол след лекция в ключовия мач срещу Словакия. Бундестимът се нуждаеше от равенството, за да си гарантира първото място в група А, но играчите на Юлиан Нагелсман показаха най-доброто си лице и спечели с категоричното 6:0 в последния кръг на световните квалификации. Германците..

публикувано на 18.11.25 в 05:41

Националът Георги Русев: Негативните резултати тежат

Крилото Георги Русев, който играе за ЦСКА 1948 в българското първенство като преотстъпен от швейцарския Сион, смята постоянните поражения на България като основна причина за напрежението, което съпътства мачовете. България играе с Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния стадион „Васил Левски“ като до момента няма точка..

публикувано на 17.11.25 в 20:07

Селекционерът на България: Утре ще играем за победа

Българският национален отбор по футбол ще се опита да излезе от тежката ситуация, в която се намира, в утрешния последен мач от група „Е“ на Световните квалификации, а селекционерът Александър Димитров обясни как се взимат всички мерки по време на подготовката. България посреща Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния..

публикувано на 17.11.25 в 20:05

Барселона се завръща на "Камп Ноу"

Испанският футболен гранд Барселона ще изиграе първия си мач на стадион „Камп Ноу“ след ремонта на съоръжението на 22 ноември, съобщиха от клуба. Това ще бъде срещата от 13-ия кръг от Ла Лига срещу Атлетик Билбао.  „Камп Ноу“ е в ремонт от 2022 година. Откриването първоначално беше планирано за есента на 2024-а, след което е отложено за..

публикувано на 17.11.25 в 18:30

Селекционерът на Грузия: Очакваме различен мач с България

Френският селекционер на грузинския национален отбор по футбол Вили Саньол смята, че и двата отбора – и България, и Грузия ще искат да компенсират утре лошите резултати от квалификациите за Мондиал 2026. Грузия има една победа от пет мача, а България дори е без актив, като двата тима се нареждат така 3-и и 4-и в група "Е" на квалификациите за..

публикувано на 17.11.25 в 17:49