Биографичните филми станаха определено доста популярни в киноиндустрията. „Опенхаймер“, например, покори не само бокс офиса, но и наградите – стана „най-добър драматичен филм“ на „Златните глобуси“. „Наполеон“ на Ридли Скот пък ни впечатли с епичните военни сцени, а пък „Маестро“ с Брадли Купър жъне все повече овации.
Филмът, чиято цел е да проследи сложният житейски път на Енцо Ферари – автомобилист, предприемач и основател на легендарната марка, определено ще прикове към киносалоните не един или двама зрители. За какво обаче става въпрос в заглавието? Виждаме Ферари в един от най-разтърсващите моменти от живота му. 1957 е годината, в която империята му е заплашена от фалит, а кризата в отношенията със съпругата му Лаура се задълбочава все повече.
Белязан от лична трагедия, техният общ свят започва да се руши под тежестта на премълчани чувства и лъжи. В търсене на решения, Енцо осъзнава, че единственият начин да спаси бизнеса си е като докаже, че разполага с най-добрите автомобили и пилоти на опасното състезание „Миле Миля“ – 1000 мили високоскоростна надпревара през Италия. Дали обаче стремежът към победа няма да коства на Енцо нещо много повече от компанията му?
Мащабната продукция е базирана на книгата „Ферари – мъжът, автомобилите, състезанията, машината“ на Брок Йейтс. По нея е направен филм, който успява да въздейства не само на емоционално ниво, но и ще се хареса на любителите на високите скорости.
Отлично е представен животът на автомобилните състезатели зад кулисите на състезанията – с животите им, които винаги са някъде по ръба на пропастта. Трябва да спомена двама души от блестящия актьорски състав. Първият, несъмнено е Адам Драйвър. Един от най-талантливите съвременни актьори влиза доста успешно в ролята на Енцо Ферари, като успява да покаже както решителността и хладнокръвието на един гениален ум, така и ранимостта на човека, осъзнал колко слаб е пред някои решения на съдбата.
Огромно "Браво" и за великолепната Пенелопа Круз, която виждаме в ролята на Лаура Ферари. Отдадената съпруга и бизнес партньор, ядосана на един свят, твърде несправедлив към качествата й. Точно тази ярост Пенелопе Круз успява да пресъздаде чрез актьорския си талант и харизма.
Майкъл Ман създава един красив филм, който съперничи по атмосфера и на най-добрите представители на своя жанр. Режисьорът познаваме от хитове като „Последният мохикан“, „Вътрешен човек“, „Али“ и много други обичани филми. Сценарист на „Ферари“ е Трой Кенеди Мартин, известен с „Италианска афера“.
Каквито е недостатъци да има филмът за Енцо Ферари, те нямат никакво значение, когато продукцията си е свършила най-важната работа. Да провокира в зрителя интерес да потърси повече за личността и събитията, случили се в пресъздадения период. Един достоен филм, който се надявам, че ще видите и вие.
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред какви трудности са изправени тази година собствениците на бостани, отразява ли се и при тях пагубно сушата и има ли бъдеще за този вид земеделие? На тези и още въпроси отговаря производителят..
Летни празници на Балкана започват в населените места в община Георги Дамяново. Традицията се спазва от десетки години. От днес до края на месец август всяка събота в четири населени места в община Георги Дамяново се провежда празник на Балкана. Тази вечер от 20 часа на площада в село Говежда ще се изявят танцови и фолклорни състави от общината,..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си слагаме всеки ден, какъв ли трябва да е филтърът, има ли изобщо филтър, сподели за "Нощен Хоризонт" Николай Милчев, поет и писател, който седем дена си води записки за преживелици и съзерцания през..
Лятото не е само почивка на море, вълни, плажове и коктейли. За някои хора това е скучно и виждането за приятно изкарване е бягство в планината, в дивото, там, където другите ги няма и навалицата е сведена до навалица от безброй дървета. За да сме сигурни, че ще изкараме една добра почивка в условия, близки до екстремните, защото ние все пак сме..
В свят на бързи пътувания има един път, който не гони крайна дестинация, а търси дълбокия смисъл. Нарича се " Светият път", поклоннически маршрут , който започва на 1 юли от Велико Търново . В момента преминава през София и ще стигне до Рилския манастир на 6 август, след като бъдат извървяни пеша тези близо 700 километра от старата ни българска..
" Този политически сезон започна с престъпление и свърши с престъпление . Какво имам предвид? Започна с фалшификация на изборите, доказано от три партии, които са фалшифицирали протоколи и са крали гласовете на хората, визирам ГЕРБ-СДС, БСП "Обединена левица" и ДПС "Ново начало". Това заяви пред БНР политологът Калоян Методиев , част от екипа на..
Фестивалът "Сцена на върховете” и десетото юбилейно издание на "Опера на върховете “ - две от големите летни събития в България тази година, които ще се проведат в магнетичната атмосфера на Белоградчишките скали , обещават незабравима програма за жителите и гостите на града. Силен интерес към фестивалите на Белоградчишките скали - "Опера на..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
Увеличение на заплатите с 30% и изравняване на статута на горските служители, които работят на терен, с пожарникарите и полицаите. За това настоява..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..