Фондация „Енчо Керязов“ започва нова кампания за издирване на деца таланти за 13-то издание на „Нощ на звездите“ .
Приемането на кандидатурите стартира на 10 януари и щe приключи на 10 февруари.
Нова категория „Млади иноватори“ ще зарадва участниците тази година, освен станалите вече традиционни "Образование", "Изкуство" и "Спорт", съобщи специално за БНР световноизвестният цирков артист.
„Тази категория е предназначена да отличи и подкрепи ученици, които демонстрират изключителни умения в практическото приложение на природни науки, математика и информационни технологии.Категорията "Млади Иноватори" е насочена към ученици от началното до средното училище, които са показали забележителна способност да създават реални решения чрез технологии.Добавянето на тази категория е част от ангажимента на Фондация "Енчо Керязов" да насърчава практическото обучение. Фондация "Енчо Керязов" винаги е била в авангарда на насърчаването на отличия в образованието, спорта и изкуствата. С "Млади Иноватори", ние стъпваме напред, за да отдадем почит на блестящите умове, които не само мечтаят за бъдещето, но активно участват в изграждането му“, разясни заместник кметът по спорта в община Ямбол.
Годишните награди са предназначени за ученици от I до XII клас от общински, държавни и частни училища в България. Програмата е отворена и за ученици със специални образователни потребности. Отбелязват се постиженията и отличията от световни, европейски и национални форуми, конкурси и фестивали по изкуства и спортни състезания, включително и организираните от Министерството на образованието и науката национални олимпиади, национални състезания, инициативи от Националния спортен календар и от Националния календар за изяви по интереси.
На финала ще бъдат излъчени призьорите в четирите категории: Образование, Изкуство, Спорт и Млади иноватори. Те ще получат своите награди на 1 юни в зала Арена София, на официална церемония в рамките на световното шоу на Енчо Керязов „Нощ на звездите“.
„И тази година ще запазим специалните си награди – „Смело сърце“, .която е за хора с изключително борбен дух, които въпреки огромните трудности постигат успехи, както и специалната награда „Роден победител“, осигурена от нашият приятел и спонсор Антон Големанов в категория Спорт“, допълни Енчо Керязов.
За участниците в шоуто, което всяка година се провежда след официалното награждаване на децата таланти и в което се включват световно известни циркови артисти, за това ще има ли след 17-ет години България нов носител на награда от най-големия цирков фестивал в Монте Карло можете да чуете в звуковия файл.
Французинът Емилиен Жаклен спечели спринта на 10 километра за мъже от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место, първи старт след Световното първенство в Ленцерхайде. 29-годишният Жаклен повали всичките десет мишени, финишира за 23:13.3 минути и записа пети индивидуален успех в кариерата си. Той водеше почти през цялото състезание...
Тихомир Иванов не успя да стигне до финал в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика в зала в Апелдорн (Нидерландия) при шестото си участие на континентални форуми под покрив. Осмият от олимпийските игри в Париж през миналата година и Атлет №1 на България за 2024 година преодоля 2.18 метра от втори опит и така остана десети, след..
Десет години след спечеления сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага Габриела Петрова се класира за финал при второто си участие на континентални форуми под покрив. В Апелдорн навършващата 33 години през юни състезателка на Атанас Атанасов записа личен рекорд за сезона от 13.90 метра още при първото си..
Уникална корона и бижута ще получи кралицата на световната купа по художествена гимнастика в София, която ще се проведе от 4 до 6 април в "Арена 8888". И тази година официално акредитираните български и чуждестранни журналисти и фотографи, както и членовете на Българската асоциация на спортните журналисти ще имат възможността да определят Кралицата на..
Седем хандбалисти, състезаващи се в чуждестранни клубове, са включени в състава на националния отбор за турнира 2025 IHF Emerging Nations Handball Championship, който ще се състои във Варна през следващата седмица, съобщиха от Българската федерация по хандбал. Селекционерът Илиян Василев е повикал играещите във Франция Иван Петков, Румен Ангелов,..
Людмил Хаджисотиров започна работа в баскетболния Славия, обявиха от клуба. Специалистът ще изпълнява ролята на консултант към управителния съвет на клуба, като ще отговаря за спортно-техническите въпроси, включително и за методиката на подготовка. Хаджисотиров е трикратен шампион на България като треньор, като може да се похвали още с 3..
Най-добрият ни състезател по мотоциклетизъм на писта Мартин Чой ще стартира за девети пореден път в легендарната надпревара „24 часа на Льо Ман“ и има амбицията да се нареди сред най-бързите на финала. Топпилотът ни обяви програмата си за новия сезон. Програмата му за 2025 година включва участие в световния шампионат за издръжливост, част от който е..
В Плевен се очаква да бъде разкрит първият в Северна България Факултет по ветеринарна медицина . Така Медицинският университет ще предлага обучение..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
Европа е изправена пред голямото изпитание Америка да я напусне, Русия да не се интересува от нея и да бъде оставена сама на себе си . Това мнение..