"Като студентка по медицина попаднах в Неонатологичното отделение на Института по педиатрия и тогава видях едни малки бебета. Тогава пожелах това да ми бъде по-нататък професията".
Работи с удоволствие професията, която е избрала и никога не би я заменила с друга.
"Знам много добре, че всички усилия, които се влагат в грижите за тези деца, спасяването на тези деца, в края на краищата се отблагодарява с усмивките на децата и техните семейства."
Когато е на 25 години започва работа в "Майчин дом", където работи повече от 43 години. Болницата е много специална за нея.
"Тук се въвеждат най-различни нови методики по отношение на проследяването, грижата за недоносените деца. Ние, като университетска болница, даваме тона за неонатолозите в цялата страна".
Обучава студенти, специализанти, които след време й казват, че е била много строга.
"Което е вярно, защото според мен ученето е доброволен акт и когато си решил да учиш медицина, трябва да знаеш, че трябва да учиш медицина. Ученето като лекар е до края. Няма моменти, в които казвам "аз вече всичко си знам" и до тук". Не! Лекарите трябва да четат, да се занимават с новостите, непрекъснато да могат да възобновяват нови и нови знания, защото иначе изостават. Затова съм строга. И към студентите, и към себе си и към околните, за съжаление. По някой път се улавям, че съм прекалено строга, но в края на краищата - това е!"
Професор Слънчева обича да чете, да пътува, да слуша класическа музика. Има две деца и четири внучета.
Повече чуйте в звуковия файл.
Любовта е чувство, вдъхновение, културен феномен. Но можем ли да я разгледаме и през призмата на науката – какво всъщност се случва в мозъка , какви процеси протичат в него, когато човек обича, когато изпитва привързаност, страст, привличане? Или иначе казано – какво още не знаем за невробиологичните механизми на любовта ? " Любовта е едно от..
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..