Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гръцката полиция задължа българин за телефонна измама в град Катерини

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гръцката полиция задължа българин за телефонна измама в град Катерини. Издирват се всички участници в престъпната група.

В ареста в град Катерини се намира 31-годишен българин. Той е обвинен в измама и участие в престъпна група.

Българинът е арестуван при получаване на 3 хиляди евро в брой и златни бижута на стойност 1500 евро, уточняват полицаите.

На възрастна жена в Катерини преди това се обажда грък, владееш добре езика и казва, че е хирург от частна клиника, където по спешност е настанена дъщерята на възрастната жена след тежка катастрофа.

Необходима е незабавно животоспасяваща операция, която струва 5 хиляди евро. Понеже жената нямала толкова пари в брой дава и златни бижута.

Скоро измамената жена разбира, че е излъгана и се обръща за помощ към полицията, която провежда акцията по арестуване на българина. Той е в предварителния арест, като се води разпит за откриване на всички лица, участващи в престъпната схема. Повдигнати са обвинения за участие в престъпна група и измама.

Във връзка със случая медиите отново припомнят последните случаи за измама на възрастни хора по телефона и приканват гражданите да не са доверчиви към такива съобщения.

Престъпниците действат предимно в районите на Драма, Ксанти, Комотини, като използват близостта на българската граница и напускат бързо Гърция, поясняват полицаите.


По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

SpaceX и NASA завършиха успешно мисията "Екипаж-10"

SpaceX и NASA успешно завършиха в събота мисията "Екипаж-10" (Crew-10) до Международната космическа станция (МКС), след като и четиримата астронавти се върнаха безопасно на Земята на борда на космическия кораб Crew Dragon. Астронавтите се приземиха в Тихия океан край бреговете на Сан Диего, Калифорния, след като прекараха пет месеца на МКС...

публикувано на 09.08.25 в 20:44

Иран e против "Kоридорa Тръмп", предвиден в мирното споразумение на Азербайджан и Армения

Иран е против създаването на подкрепяния от американският президент Доналд Тръмп коридор,известен като "Коридора Тръмп",  който трябва да свърже през териториите на Армения и Азербайджан населената с азери Нахичеванска автономна република. Това заяви Али Акбар Велаяти, съветник на върховния лидер на ислямската република. Армения и Азербайджан..

публикувано на 09.08.25 в 20:32

"Уолстрийт джърнъл": Европейски държави отхвърлиха предложението на Путин за Украйна

Няколко европейски държави отхвърлиха предложението, отправено от руския президент Владимир Путин, с което се иска от Киев да се откаже от контрола над Източна Украйна в замяна на прекратяване на огъня, съобщи "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на двама европейски служители, запознати със ситуацията. Държави като Франция, Германия и..

публикувано на 09.08.25 в 19:43
Министърът на отбраната Атанас Запрянов (вдясно) и адмирал Емил Ефтимов (вляво)

Министър Запрянов се надява армията ни да има по-сериозно присъствие в Бюджет 2026

В цялата си история Българските въоръжени сили не са имали 13 модернизационни проекта за над 100 милиона лева и други проекти под тази стойност, навлизаме в етап на градивно начало. Това коментира във Варна министърът на отбраната Атанас Запрянов, който заедно с началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и висши военни, присъства на..

публикувано на 09.08.25 в 19:32
Парламент на Италия

Опозицията в Италия поиска от управляващите конкретно отношение по трагедията в Газа

Опозицията начело с Демократическата партия е единодушна срещу правителството и нарича "лудост", мълчанието му пред трагедията в Газа. За електронната медия Vista, лидерът на демократите Ели Шлайн каза: "Правителството не казва нито дума за престъпната окупация на Газа от Нетаняху, която той иска да продължи. Ние държим правителството да..

публикувано на 09.08.25 в 19:14
Володимир Зеленски

CBS News: Зеленски може и да участва на срещата между Тръмп и Путин, но не е ясно под каква форма

Украинският президент Володимир Зеленски може да участва в насрочената на 15 август в Аляска среща между президентите на Съединените щати и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това съобщи Си Би Ес Нюз (CBS News), като се позова на високопоставен източник от Белия дом. Си Би Ес обаче не уточнява под каква форма президентът Зеленски може да..

публикувано на 09.08.25 в 18:19

Британската полиция арестува 365 души на протест срещу забранената група "Палестинско действие"

365 души бяха арестувани на демонстрация в Лондон в подкрепа на забранената група “Палестинско действие“, съобщиха от столичната полиция. Десетки демонстранти едновременно показаха ръкописни плакати с едно и също послание "Противопоставям се на геноцида. Подкрепям "Палестинско действие", на протеста на Площада пред парламента...

публикувано на 09.08.25 в 18:01