Безотговорници и дестабилизатори искат да разглобят сглобката, ЗАЩОТО СА В КРИЗА. Толкова дълбока криза…
Ех, дали ще си спомните, уважаеми радиослушатели, кой викаше лятото на 2022 г., че кюлчетата и чекмеджетата са в толкова дълбока криза, че искат да съборят правителството.
Минало-заминало, но това е история, която трябва да стои в паметта ни като един голям Альоша - един страж, един часовой, който държи съвестта ни бодра и гъвкава. А не да изпадаме в толкова дълбока криза на паметта, че да се чудим какви имоти сме купували и на кого сме ги продали.
Асен Василев и Даниел Лорер например продават имоти само на прекрасни дами, които разбират от търговия с винетки. И много правилно - ако беше търговия с винарки, бих се усъмнил. Правилният избор на купувач води до изгодна сделка. Аз ако реша да продавам имот, точно така бих постъпил - бих търсил купувач, който има доходен бизнес и големи възможности, а не да досажда с пазарлъци.
Ако пък бизнесът на купувача зависи от моята работа - тогава вече и аз не знам колко пари да си поискам!
И никой няма да ми вика, че съм в криза или че не мога да си напълня чекмеджето.
Колкото за имоти, в момента нямам за продаване, но се уча от най-добрите на улица "Чаталджа".
Аз тия дни направих едно велико географско откритие, за което писах в медиите, бързам да го споделя и с вас.
Както Колумб навремето търсел Индия, па открил Америка, така и аз търсих Чаталджа, намерих Чекмеджета! Ако разгледате картата на Вилает Истанбул, ще откриете имената на три емблематични района, разположени близо един до друг. Това са районите Чаталджа, Буюк Чекмедже и Кючук Чекмедже. Сиреч Голямо чекмедже и Малко Чекмедже.
Разбирате ли, скъпи съучастници, какво означава Чаталджа, какво означава Чекмедже - и колко голяма е близостта между тях? За чекмеджетата на Мата Хари вероятно си спомняте, а за чудните имоти на улица "Чаталджа" тепърва ще се чува и ще расте сантименталната им стойност. Имотите на улица "Чаталджа" притежават вече историческа стойност - там е съсредоточена битката за разгром на Статуквото и унищожаване на Мафията.
Тоз, който познава малко от малко българската история, знае нещичко за Чаталджанската операция в Балканската война.
Тогава българските лъвове стигат почти до Истанбул, а Битката при Чаталджа слага край на героичното българско настъпление. И Чаталджа става историческа светиня, на нея улици кръщават, на улиците строят имоти, пълни с чекмеджета в състояние на патриотичен подем.
По времето на Чаталджанската битка имало голям, истински патриотичен подем в нашата млада държава. Всякоя класа, пол, занятие от царя до пъдаря били настроени за големи национални подвизи, извоюване на територии от българското землище, национално обединение и така нататък. Но за съжаление много скоро след Чаталджа за нула време се докарваме до две национални катастрофи и Царя си подава оставката. Защото управлението било в криза!
Така е то - ентусиазъм за промяна и прогрес, битки при Чаталджа, бой по Статуквото и Мафията, безкомпромисни шменти-капели, категорични али-бали, а накрая - я не ми зяпайте чатала, махайте ми се от личния живот на "Чаталджа" и не ми бройте имотните сделки, защото сте в криза! Толкова дълбока криза на разглобените чекмеджета!...
На “Чаталджа” 2 Мисис Винетка
във владение влиза.
Не излиза пак пустата сметка,
защото сме в криза!
* Това е лично мнение на автора и не отразява позицията на БНР
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп поиска от Украйна да се съгласи "незабавно" с предложението на руския лидер Владимир Путин за директни мирни преговори. Путин предлага преговорите с Украйна да се възобновят Вместо примирие от понеделник, за каквото призоваха Киев и европейските му съюзници вчера, Путин предложи снощи среща на руски с..
Конфликтът в Газа не може да се реши с военни средства, а ударението трябва да се постави върху политическото решение, заяви германският външен министър Йохан Вадефул при днешното си посещение в Йерусалим, предаде "Ройтерс". Министърът заяви, че Германия ще направи всичко възможно, за да гарантира сигурността на Израел, но това не означава,..
Франция изказва съгласие с искането на Нидерландия да се преразгледа споразумението за асоцииране между Европейския съюз и Израел заради хуманитарната катастрофа в Газа. Настояването на Нидерландия да се преразгледа споразумението между ЕС и Израел е "основателно" - заяви френският външен министър Жан-Ноел Баро по време на участие в предаване..
Иранската програма за обогатяване на уран не подлежи на договаряне. Тази позиция потвърди външният министър Абас Аракчи след поредния кръг от преговори в Мускат със специалния пратеник на САЩ Стив Уиткоф. Нов кръг преговори между Иран и САЩ в Оман Аракчи определи днешния кръг от разговори като "по-сериозен" от предишните три и добави, че сега..
Албанският премиер и лидер на управляващата Социалистическа партия (СП/PS) на Албания Еди Рама гласува днес на парламентарните избори в страната заедно със съпругата си Линда в село Сурел близо до албанската столица, съобщи албанският информационен портал "Шчиптаря". Албания гласува на парламентарни избори В кратко изявление пред медиите..
Папа Лъв XIV изнесе своята първа неделна литургия както е по традиция от балкона на базиликата "Св. Петър“ в Рим. Близо 100 000 души посрещнаха с овации появата на избрания в четвъртък от Конклава папа Лъв XIV, а той ги приветства със "Скъпи братя и сестри, честита неделя!“. От САЩ, през Перу, до Ватикана: Биографията на Лъв XIV – новият папа..
Жители на столичния квартал "Захарна фабрика", чиито жилища бяха съборени, протестират за пореден ден на столичния булевард "Сливница". Те настояват общината да реши къде и как да бъдат настанени. "Бутнаха ни къщите, днес е 27-и ден, в който нашите другари, нашите хора спят навън със своите деца. На палатките живеят. Столична община - до момента нямаме..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..