Георги Милтядов е автор на над 400 аранжимента за различни музикални състави. Като оперите в Пловдив и Русе, Плевенската и Софийската фирхармонии, Симфониетите в Шумен, Враца и Сливен. Участвал е и в много други музикални проекти.
Младият музикант е свирил е с почти всички оркестри в страната. Работи с певци, музиканти и артисти като Руслан Мъйнов, Маргарита Хранова, Ваня Костова, Стефан Диомов и много други.
Припознава щастието у публиката като свое. Умее да общува с нея.
Той е един от създателите на квартет "Гео Мар Ча Ло". Издава свой албум „Целувка в нощта“ по текстовете на бургаския поет Пейо Пантелеев.
През миналата година, по повод 70 години на Плевенската филхармония той дирижира премиерата на Миса Танго от Мартин Палмери. Под неговата диригентска палка Плевенската филхармония започна Национално турне с цигуларя Веско Ешхенази и акордеонистката Вероника Тодорова под заглавието "В света на музиката".
"За да развие таланта си един млад човек, този талант трябва да бъде открит още в най-ранна детска възраст. Аз имах такъв човек и това е Мария Червенкова, която ме откри в ранна възраст. Първите ми записи са благодарение на нея - на 4 годишна възраст бях.
Когато бях вече в Музикалното училище първата ярка музикална изява беше на 17 януари 2014 г. и това беше моят първи концерт с орекстъра на Държавна опера - Пловдив, за който аз тогава правех оркестрации и свирих в него като пианист, каза за "Нощен Хоризонт" Георги Милтядов.
"Обичам оркестъра, голямата оркестрова сцена, обичам не само броя хора, но и техния звук, силата на оркестъра, която те залива или те кара да потъваш в най-тихата динамика...
Ако не обичаш оркестъра, няма как да пишеш за него..., допълни още маестро Милтядов.
Той сподели, че не знае дали е роден под щастлива звезда, но е благодарен за голямата подкрепа и кураж на семейството си.
"Майка ми е разбрала, че това, което правя, го правя най-добре. Независимо, че в 7-8 клас й се е искало да ме направи лекар- фармацев", каза още той.
Младият маестро Георги Милтядов е убеден, че младите хора трябва да остават тук в България:
"Ние младото поколение трябва да работим не само за нашето име, а и за нашата държава.
Аз затова съм останал в България, мисля че това е правилният път. Трябва да останат млади хора, защото всички бягат...Не можем да вървим срещу вятъра, обобщи своята визия за бъдещето музикантът.
Още по темата в звуквия файл.
Всички сме виждали икони, всички сме виждали стенописите в църквите. Но някога замисляли ли сте се какви хора правят всичко това. Какво е нужно, за да пресъздадеш библейските сцени, светци и светици, да разкриеш цял един свят от едни други времена дали на човечеството мъдрост, отчяние, разкаяние, мъст, гняв и смирение. Едно изкуство, което..
В 27-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Музикални желания на слушателите - Интервю на Димитър Сотиров с главния диригент на Операта в Лимож Павел Балев по повод новата, много успешна постановка на операта “Тоска“ от Пучини във френския..
В предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" отбелязваме 140-годишнината от рождението на Стефан Македонски - големия оперен и оперетен певец от първата половина на ХХ век, артист, режисьор и педагог, един от първостроителите на българската опера и радетел за превръщането на Българската оперна дружба (предшественик на Софийската народна опера) в..
Суджоу е град в Китай, недалеч от Шанхай, с близо 13 милиона жители. Градът е популярна туристическа атракция, известен с каменните си мостове, пагоди и красиви градини. Със сигурност в него има и богат културен живот, но за нас е особено интересно, че на 11 април Симфоничният оркестър на Суджоу изпълни в концерта си произведения от Рихард..
Тази година носител на наградата за диригентско майсторство "Проф. Венета Вичева" е Славил Димитров. Отличието му беше присъдено по време на 28-ите по ред Международни детско-юношески хорови празници "Добри Войников", които се проведоха от 3 до 6 април в Шумен. В журито бяха хоровите диригенти проф. д-р Теодора Павлович, д-р Ваня Монева, Ганчо..
Фестивалът в Добрич има дългогодишна традиция и носи името на основателя си - диригента и композитор Константин Илиев. Това издание ще бъде юбилейно и ще отбележи началото през 1975 г. На 22 април Седмицата на камерната музика ще бъде открита с концерт на домакините от Българския камерен оркестър - Добрич, ръководен от Арто Чифчиян. Диригентът..
Стенописи върху фасадите на производствени сгради създават в Дряново група художници от страната и чужбина . Това е поредната артистична намеса, за която авторите избират запустели места и сгради или промишлени райони като този в Дряново, за да ги превърнат в галерии на открито. Този път с интерпретациите си творците искат да..
Божият кръст беше издигнат вчера - на Велика събота, в разрушеното ромско гето в столичния квартал "Захарна фабрика". В началото на седмицата..
Група доброволци откриха и възродиха за вярата забравена скална килия, обитавана от монаси още през Средновековието. Това се случва в русенското..
Изкушенията на великденската трапеза са много и това крие риск от претоварване на храносмилателната система. Особено чувствителна към тежката и..