Предварителен доклад сочи, че дронът, който уби 3-ма американски войници в Йордания, е бил объркан вероятно с американски и е бил оставен безпрепятствено да премине на американската база. В тази връзка в понеделник президентът Джо Байдън се срещна със съветници по националната сигурност в Белия дом.
Освен тримата убити войници от Пентагона съобщават, че повече от 40 са били ранени при атаката.
Подробности за нападението от неделя бяха съобщени, след като президентът Джо Байдън заяви, че ще отвърне на удара, но без да предизвиква допълнителна ескалация на напрежението в Газа.
Според доклада обаче вражеският летателен апарат е летял на ниска височина, докато американски дрон се е връщал в базата. В резултат на това никой не е направил усилие да свали вражеския летателен апарат. Уцелен е бил един от фургоните на военните, а върху останалите са паднали отломки в резултат на взривната вълна.
Тази атака с дрон е една от десетките срещу американските войски в Близкия изток, след началото на войната Израел - "Хамас", но това е първият случай в който са убити американски военни.
В понеделник Иран отрече да стои зад удара в Йордания, а говорителят на Съвета за национална сигурност Джон Кърби каза, че американските служители все още работят по определянето на това коя групировка стои зад атаката. Републиканците обвиниха Байдън, че е направил малко, за да спре иранските милиции.
Бившият шеф на лондонската полиция лорд Хоган-Хау заяви в интервю за Times Radio, че трябва внимателно да се следи за иранската заплаха за Обединеното кралство, поради опасения от терористична дейност. Хоган-Хау, който ръководеше столичната полиция в продължение на шест години от 2011 г., заяви, че вече е имало серия от планове за убийства и..
Британската служба за външно разузнаване МИ-6 ще има жена за свой шеф за първи път в своята история. Нейното име е Блейз Метревели, с 26-годишна кариера в разузнаването. Блейз Метревели ще наследи сър Ричард Мур през есента. Премиерът Киър Стармър нарече назначението „историческо“ и в момент когато Великобритания е изправена пред заплахи с..
Ясни са резултатите от някои от днешните частични избори за кмет. С убедителна преднина Житомир Желязков от ГЕРБ е избран за кмет на криводолското село Осен. Изборният ден премина спокойно, без нарушения, при активност от над 75 на сто. За кмет на мездренското село Крета също убедително е избран Християн Прокопиев от ГЕРБ. Над 73 на сто от..
Приключи гласуването на частичните избори в софийските райони "Слатина", "Искър", както и в близкото село Мрамор. В "Слатина" активността е била 15,3 процента, в "Искър" - 11,76 %, а в с. Мрамор - 37,11 на сто. Очаква се по-късно изборните книжа да пристиганат в Общинската избирателна комисия, съобщи за БНР председателят ѝ Полина Витанова, а..
Многолюден протест срещу израелската обсада на Ивицата Газа и политиката на нидерландското правителство по отношение на конфликта в палестинския анклав се проведе в Хага. Според организаторите в демонстрацията са се включили около 150 хиляди души, сред които и много семейства с деца. Участниците бяха облечени в червено, за да създадат "червена..
Двегодишно момиченце загина от токов удар на атракцион близо до в Мурсия. Пострадали са и други три деца. Сигналът за инцидента е подаден малко след полунощ от атракционен парк в село Алкериас, на 10 км от Мурсия. По първоначални данни детето е скачало на батут, когато е било ударено от електричество. Вследствие на това е изпаднало в..
Резултатът от израелските атаки срещу Иран може да бъде смяната на режима в Техеран. Това заяви в интервю за "Фокс нюз" израелският премиер Бенямин Нетаняху. Тоай допълни, че е информирал президента на Съединените щати Доналд Тръмп преди началото на израелските удари по Иран. Тръмп: Иран и Израел трябва да сключат сделка Нетаняху отказа да..
От древността до наши дни за степента на цивилизованост на едно общество може да се съди по пазарите, гробищата и отношението към възрастните хора...
От вчера в Израел има извънредно положение. Затворено е международното летище. Не работеха училищата, поликлиниките, банките и административните служби...
Понякога е по-добре да оставиш две деца да се бият, вместо да ги разтървеш. С тази аналогия на 5 юни Доналд Тръмп на практика обяви провала си в..