Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През този месец изтича валидността на над 491 хил. електронни винетки

Снимка: БГНЕС

През този месец изтича валидността на над 491 хил. електронни винетки. Всеки може да провери по електронен път какъв е срокът на документа за личния му автомобил.  За януари месец Агенция "Пътна инфраструктура" отчита и над 78 млн. лв. приходи от пътна такса.

На интернет страницата www.bgtoll.bg от бутона "Проверка на винетка", след въвеждане на регистрационния номер на автомобила и държавата, в която е регистриран, всеки шофьор може да получи информация за крайния срок на електронната винетка, независимо откъде е купена. През януари вече са продадени повече от 518 хиляди е-винетки на стойност 31 млн. и 370 хил. лв. Най-предпочитани са годишните, следвани от седмичните и уикенд винетките. Припомняме, че за втора поредна година цените на е-винетките за леки автомобили са непроменени.

От пътната агенция отчитат, че приходите от ТОЛ такси през първия месец на годината са над 45 млн. 308 хиляди лв. Вследствие на контролната дейност са наложени компенсаторни такси и актове за нарушения за 2 млн. 200 хиляди лв. С това общите приходи от пътни такси за януари са над 78 млн. лв.

През миналата година от електронни винетки и ТОЛ такси държавата събра над 807 млн. лв., повече от товарните и по-малко от леките автомобили.


По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Протестиращи с плакати и знамена в подкрепа на палестинците пред Roig Arena във Валенсия, Испания, 15 октомври 2025 г.

Обща стачка в Испания в подкрепа на палестинския народ

Испания е обхваната от обща стачка в подкрепа на палестинския народ. Засегната е работата на градския транспорт, болници, министерства, училища и университети. Стачката е организирана от синдикатите, които настояват правителството да прекъсне дипломатическите и търговските връзки между Испания и Израел. Участниците в протеста спряха работа за два..

публикувано на 15.10.25 в 20:38
Украинският министър на отбраната Денис Шмигал

Украйна ще има нужда от 120 млрд. долара за военни разходи догодина

Украйна ще има нужда от 120 млрд. долара за военни разходи догодина, заяви след заседанието на контактната група за страната украинският министър на отбраната Денис Шмигал в щаб-квартирата на НАТО в Брюксел. Той отбеляза, че Русия харчи по 150 млрд. долара годишно за война и ако нападнатата страна изразходва по-малко, тя плаща с животи и..

публикувано на 15.10.25 в 20:36
Флаери от протеста на младите медици.

Млади медици на протест, проведоха "траурно" шествие (ОБНОВЕНА)

Млади медици излязоха на протест Министерството на здравеопазването с искания за гарантирано достойно заплащане и нормални условия на труд. Протестиращите, облечени в черно, тръгнаха на "траурно" шествие, което   премина по столичния булевард "Цар Освободител" и се насочи към Орлов мост. Млади лекари на протест под надслов: "Погребението на едно..

обновено на 15.10.25 в 20:14

ВАС: АПИ спешно да ремонтира и възстанови моста на столичния бул. "България"

Агенция "Пътна инфраструктура" да предприеме незабавни действия с цел основен ремонт и възстановяване на мостово съоръжение, част от пътен възел при бул. "България" и Околовръстния път на София, реши Върховният административен съд. Той отмени решението на Административен съд София-град и отхвърли като неоснователна жалбата на Агенция "Пътна..

публикувано на 15.10.25 в 20:10

Системата BG-Alert ще бъде задействана в Царево заради очаквани дъждове

Ще бъде задействана системата за ранно предупреждение BG-Alert в района на Царево. От общината информират, че са възможни интензивни валежи през нощта.  "Бъдете внимателни и не излизайте в късните часове и при силен дъжд без нужда. При необходимост дежурните екипи са на разположение”, посочват още от Община Царево.  Кметът Марин Киров също призова..

публикувано на 15.10.25 в 19:59
Конференция 7 октомври: Две години по-късно

Лои Алшарийф: Престанете да бъдете политически коректни към радикалния ислям

"Престанете да бъдете политически коректни към радикалния ислям" - това послание отправи активистът за мир Лои Алшарийф на конференцията "7 октомври: Две години по-късно" , организирана от Европейския еврейски комитет в Европейския парламент в Брюксел.  На тази дата през 2023-та година палестински въоръжени групировки, водени от радикалната..

публикувано на 15.10.25 в 19:15

Приключи протестът на БОЕЦ пред сградата на МВР

Приключи протестът на БОЕЦ пред сградата на МВР в столицата. Протестиращите не бяха допуснати до сградата на министерството, но струпаха торби с боклук пред полицейската блокада и призоваха полицаите да не охраняват министър, който според тях слага чадър над купуването на гласове.  Масирано полицейско присъствие на протеста на БОЕЦ пред МВР..

публикувано на 15.10.25 в 19:14