Групировката "Хизбула" отхвърли предложенията за прекратяване на обстрела по границата с Израел, докато продължава израелската операция в Ивицата Газа. Френски и американски дипломати предложиха "Хизбула" да изтегли войските си на 10 км от израелската граница.
В изявление тази вечер ръководителят на групировката - Сайед Хасан Насрала определи тези предложения, че целят единствено защитата на Израел, а не на палестинците:
"Сражаваме са на юг с поглед вперен в Газа. Когато стрелбата в Газа спрем, ще спрем да стреляме и ние", заяви той в телевизионно обръщение.
Външните министри на Франция, Великобритания и други страни пътуваха до Ливан през последните седмици в опит да внесат спокойствие по границата. Френският външен министър предаде на Бейрут писмено предложение, което призовава бойци, включително елитната част на "Хизбула" Radwan, да се оттеглят на 10 км от границата, наред с други мерки, според документ, видян от агенция Ройтерс.
Без да конкретизира френското предложение, Насрала каза, че една делегация е "представила документ като посредник".
Той обаче предупреди, че "Хизбула" е готова да отговори реципрочно, ако Израел разшири бойните действия на ливанска територия и тогава още израелци ще трябва да се евакуират от пограничните райони.
Десетки хиляди израелци вече напуснаха домовете си заради обстрел откъм Иран, който започна след нахлуването на израелската армия в Ивицата Газа миналия октомври.
От театъра в Кърджали настояват за нов начин на финансиране на този вид културни обекти, който да е съобразен с регионалната специфика. Необходима е методика, която да даде сигурност на културните институти и особено на тези в пограничните региони, заяви директорът на кърджалийския театър Гълъб Бочуков. "Един театър, който е в центъра на..
Промяна на времето в Гърция. На места вали силен дъжд и градушка. Властите призовават туристите да са внимателни на плажа. Астрономическото лято идва с леко захлаждане Продължава рязката промяна на времето в Гърция. Област Тесалия беше засегната тази нощ от дъждове, градушки и силен вятър. Мълния запали пожар до Александруполис, който..
"България не е изпълнила критериите за инфлацията по време на периода на наблюдение, но само през април 2025 година". Това казаха от Европейската комисия в отговор на БНР във връзка с публикация в "Политико“. МС: България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. Причината е повишаването на някои администрирани цени и данъци..
България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. Това се посочва в публикация във Facebook страницата на правителството, като се уточнява се, че окончателното решение за въвеждането на еврото у нас от началото на следващата година предстои да бъде взето от европейските институции през юли. Посочват се важни етапи, които..
Бойко Борисов: Дани Митов… е крайно време вече да им стъпи на врата на професионалното ръководство и да си вършат работата. В Съединените щати преди няколко години полицай натисна с крак врата на арестанта Джордж Флойд и той почина. У нас млад мъж почина след борба с полицаи, нарекоха го българския Джордж Флойд. Бойко Борисов след това..
При продължаващите израелски удари по Иран са убити още двама командири на Иранската революционна гвардия. Израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че при удар в иранския град Кум е убит Саед Изади, командир-ветеран в силите "Кудс". Изади е бил отговорен за финансирането и въоръжаването на групировката "Хамас" преди атаките срещу..
Евентуално блокиране от страна на Иран на износа на петрол и на природен газ през Ормузкия проток би било катастрофално, заяви в интервю за "Събота 150" Дейвид Файф - главен икономист на специализираната в енергийни теми "Аргъс медия" . Израелско-иранската война първоначално изстреля цената на черното злато нагоре, но след това се видя..
" Нашата кожа запомня слънчевите изгаряния още от детството ни , след време, ако пак на същото място има изгаряне, става опасно, каза за "Нощен..
"Към настоящия момент назначените служители в болницата в Силистра са 505 души . Служителите, които са в пенсионна възраст, са 113 . Не ни достигат..
Има страх в управляващите от мнението на българския народ. Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. "От "Възраждане" от..