Валенсия и Реал завършиха 2:2 в мач с инфарктен край

Бразилецът Винисиус Жуниор отбеляза два гола при равенството на Реал (Мадрид) срещу домакините от Валенсия - 2:2 в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите от Мадрид наваксаха изоставане от две попадения, а краят на мача бе белязан от хаотични събития след като съдията Хесус Хил Мансано не призна гол за Реал, реализиран след последния му сигнал.

Реал (Мадрид) остава лидер във временното класиране в испанския футболен шампионат с 66 точки, а вторият Жирона има 59 и мач по-малко. Тимът на Валенсия записа второ поредно равенство с 37 точки се намира на девета позиция.

23-годишният Винисиус се завърна на стадиона, където преди година бе обиждан на расистка основа, а сега бе освиркван от местните фенове при всяко докосване на топката.

Реал изглежда държеше събитията под контрол в началото на срещата, но Валенсия поведе с 1:0 след гол с глава на Уго Дуро в 27-ата минута. Домакините натрупаха самочувствие и само три минути по-късно увеличиха преднината си. Украинският нападател Роман Яремчук се възползва от грешка на Дани Карвахал, овладя топката и реализира за 2:0 в 30-ата минута.

Винисиус Жуниор намали пасива на мадридчани с удар от близко разстояние след центриране на Карвахал за 1:2 в петата минута на добавеното време на първата част.

След почивката гостите отново имаха превъзходство, а Винисиус и Джуд Белингам пропуснаха изгодни възможности за гол, преди бразилецът отново да се разпише във вратата на Валенсия, правейки резултата 2:2 в 76-ата минута след асистенция на Брахим Диас.

Домакините получиха дузпа във втората минута на добавеното време на мача, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР реферът прецени, че няма нарушение на Фран Гарсия срещу Дуро и промени решението си.

В деветата минута на добавеното време Джуд Белингам вкара топката във вратата на Валенсия след като я отклони с глава след центриране на Лука Модрич, но съдията Хесус Хил Мансано бе дал сигнал за край на мача преди удара на англичанина. За протестите си срещу непризнатия гол Белингам бе изгонен с директен червен картон.

"Какво да кажа... няма много за казване. Случи се нещо безпрецедентно", заяви старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти пред телевизия Movistar Plus относно решението на рефера да даде край на мача преди атаката на гостите да е приключила.

Ботев (Пд) и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат

Съставите на Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в среща от 32-ия кръг на футболното ни първенство в групата за разпределение на местата от 7-мо до 10-то. Двубоят започна със сблъсък между Джеймс Ето'о и Антонио Вутов, като се наложи намесата на медицинския екип. Ето'о продължи, а Вутов беше изнесен на носилка. В 12-ата минута..

публикувано на 06.05.24 в 22:12
Славия и Арда завършиха 0:0

Славия и Арда не се победиха

Отборите на Славия и Арда завършиха 0:0 в първа среща от 32-ия кръг на футболното ни първенство в групата за разпределение на местата от 7-мо до 10-то. Така шансовете на домакините от София за седмата позиция станаха почти илюзорни. Тимът воден от Златомир Загорчич има актив от 37 точки и заема 10-то място, а Арда е 9-ти с 41 пункта...

публикувано на 06.05.24 в 19:56
Йоана Илиева

Йоана Илиева се класира седма в Сеул

Йоана Илиева се класира на седмо място в изключително силния турнир Гран При на Сеул. В надпреварата на сабя жени участваха 135 фехтовачки, сред които бяха всички от топ 10 в световната ранглиста. Илиева се включи директно във втория ден, в боевете на най-добрите 64 в турнира заради осмото си място в ранглистата. В първата си среща тя се..

публикувано на 06.05.24 в 18:10
Мирослава Минчева

Минчева и Костадинова не намериха място във финала на 25 м пистолет

Мирослава Минчева завърши на 28-мо място на 25 метра пистолет за жени на Световната купа по спортна стрелба в Баку (Азербайджан). Българската състезателка записа 576 точки в квалификациите.  Другата наша представителка в дисциплината Антоанета Костадинова остана на 35-то място с 574 точки. Най-добър резултат в квалификациите постигна..

публикувано на 06.05.24 в 16:50
Еди Пенев

Националът по спортна гимнастика Еди Пенев с успешна операция на рамото

Националът по спортна гимнастика Еди Пенев претърпя успешна операция. Интервенцията на рамото, при която е възстановена скъсаната връзка, е извършена от доц. д-р Владимир Русимов и от неговия екип в МБАЛ Вита в отделението по Ортопедия и травматология в София, а разходите по лечението и възстановяването му са поети от Българска федерация гимнастика...

публикувано на 06.05.24 в 16:05
Григор Димитров

Григор Димитров срещу австриец или японец в Рим

Първата ракета на България Григор Димитров ще играе срещу победителя от двубоя между Себастиан Офнер (Австрия) и Йошихито Нишиока (Япония) във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" 1000 на клей в италианската столица Рим с награден фонд 9 милиона евро. Българинът е поставен под номер 8 в схемата и почива на старта. Димитров, който е 10-и..

публикувано на 06.05.24 в 14:52
Шаби Алонсо

И след изравнения европейски рекорд: Алонсо вижда неща за подобрение в Байер

Старши треньорът на Байер (Леверкузен) Шаби Алонсо все още вярва, че отборът му има потенциал да се подобри, след като в неделя продължи серията си без загуба до 48 мача във всички турнири, за да изравни рекорда в европейския футбол като цяло. Шампионът на Германия разгроми Айнтрахт (Франкфурт) с 5:1 в Бундеслигата в неделя, за да изравни рекорда на..

публикувано на 06.05.24 в 14:07