Единственият съперник на Доналд Тръмп за кандидатпрезидентската номинация на Републиканската партия в САЩ - Ники Хейли, спечели първата си победа в цикъла на първичните избори.
Столицата Вашингтон стана арена на първия успех на бившия губернатор на щата Южна Каролина и бивш представител на САЩ в ООН Ники Хейли в битката ѝ за спечелване на кандидатпрезидентската номинация на републиканците.
След приключване на тридневното гласуване и отчитане на резултата стана ясно, че Ники Хейли събира 63 процента от подадените гласове, срещу 33 процента за Доналд Тръмп. Това автоматично и дава всички 19 делегати, излъчвани от този район. Говорител на кампанията на Хейли отбеляза, че това е първата победа на жена в първични избори на републиканците.
Според анализатори обаче, загубата на Тръмп във Вашингтон не е изненада, защото по време на първичните избори през 2016 година преди първия му мандат той загуби от сенатор Марко Рубио и очевидно не е фаворит на неголямата републиканска общност в столицата на САЩ.
В сравнение с останалите щати, първичните избори във Вашингтон може да се определят като бутикови, защото единствената точка за гласуване беше разположена в местен хотел. Въпреки че беше в Белия дом четири години и имаше подкрепата на повечето републиканци в Конгреса, Тръмп отдавна твърди, че републиканците в окръг Колумбия, в който се намира столицата са настроени срещу него. Тази седмица предстои ключовия супервторник, в който жителите на 15 щата и 1 територия ще избират между двамата кандидати и се счита, че до голяма степен той ще е решаващ за изхода от надпреварата.
Ники Хейли обеща да участва поне до тази дата, като засега не е ясно, дали при неблагоприятни резултати за нея ще продължи участието си в борбата за номинацията.
Пожар може да навлезе в село Доситеево в община Харманли. Предупреждение за това разпрати тази вечер по Bg-Alert областният управител на Хасково. Разпоредена бе подготовка за евакуация. Засегнатите площи са около 6000 декара, седем противопожарни автомобила бяха разположени в подстъпите на Доситеево, за да пресекат приближаващия огън. Преди..
Американската брегова охрана приписа цялата вина за имплозията на батискафа "Титан" преди 2 години на компанията "Оушън Гейт" и загиналия ѝ собственик Стоктън Ръш. Той и още четирима души загинаха при инцидента с плавателния съд, изследващ останките от потъналия кораб "Титаник". Издирват безследно изчезнал батискаф в Атлантическия океан Нови..
НАСА ще опита да изгради ядрен реактор на Луната до 2030 година. Такива обновени планове на новото ръководство на космическата агенция цитират американски медии, а основна причина е конкуренцията с Русия и Китай за изграждане на постоянна база на естествения спътник на Земята. "Напредъкът в тази изключително важна технология за поддържка на..
Кремъл обмисля варианти за отстъпка спрямо президента на САЩ Доналд Тръмп, която би могла да включва ограничено въздушно примирие с Украйна , за да се опита да предотврати заплахата от вторични санкции, въпреки че Русия остава решена да продължи войната си, съобщава Блумбърг. Длъжностни лица признават, че посещението на американския пратеник..
С полет от Милано на летище "Васил Левски" в София този следобед се прибраха българските ученици, които спечелиха два златни и два сребърни медала на 37-ото издание на Международната олимпиада по информатика в Боливия, която е най-престижното световно състезание в тази област. То се проведе между 27 юли и 3 август, а участие взеха 330 състезатели от..
Митата на американският президент Доналд Тръмп на пощадяват и най-големите му привърженици в Европейския съюз, пише в коментар агенция Франс прес. Унгарският премиер Виктор Орбан обеща, че завръщането на неговия скъп приятел Доналд Тръмп на поста президент на Съединените щати ще постави началото на нова "златна епоха". Но профсъюзният лидер..
Община Сапарева баня забрани фойерверките и използването на пиротехнически изделия през летните месеци заради риска от пожари. Такава заповед издаде кметът на курортния град Калин Гелев на основание на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия. На същото основание такава заповед издадоха вече общините..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Министерски съвет скри списъка с обявените за продажба 4400 държавни имота. Това съобщи пред БНР блогърът, IT специалист и активист за отворените..