В Лясковец ще бъде почетена паметта на спецполицая Емил Шарков. Преди 10 години на днешния ден той беше застрелян при специализирана акция за арест и изземване на незаконно оръжие на барикадиралия се в дома си Петко Петков.
Близки и приятели на командоса заедно със съпругата му Милена Шаркова ще поднесат по обяд венци и цветя на паметната плоча на лобното място на Емил Шарков в Лясковец. Почит пред Емил Шарков ще окажат и ръководството на ОДМВР във Велико Търново и заместник вътрешният министър Кирил Ценкин.
За умишленото убийство на баретата на 14 март 2014 година и опита за убийство на петима негови колеги антитерористи стрелецът Петко Петков беше осъден на доживотен затвор без право на замяна.
След злополучната операция на Специализирания отряд за борба с тероризма в Лясковец последваха само уволнения на двама редови полицаи във Велико Търново. Тогавашният командир на баретите Георги Гайков не беше наказан, както и тогавашните ръководители на ОДМВР Христо Христов и Живко Коцев, който сега е главен секретар на МВР.
В памет на съпруга си Милена Шаркова създаде фондацията "Емил Шарков", която десета година подпомагат деца на пострадали и загинали полицаи.
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10 февруари . По информация на техните близки, майката и детето са тръгнали с теснолинейката към Велинград , но жената не е взела мобилния си телефон . Съпругът на изчезналата Хава, който бил по..
В рамките на отбелязването на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски във Враца организират факелно шествие. В него ще се включат ученици, представители на институциите и граждани. С 200 факли те ще преминат по пешеходната улица от паметника на Христо Ботев до монумента на Апостола в центъра на града. Там ще бъде представена..
Западната цивилизация може да рухне като Римската империя, освен ако консерваторите не се възродят и имиграцията не бъде намалена, каза лидерът на британската Консервативна партия Кеми Бейдънок в реч на конференцията на Алианса за отговорно гражданство, събрала десни политици от цял свят в Лондон. В реч, излагаща визията си за трансформиране на..
“Европейските страни се сблъскаха по въпроса за изпращането на войски в Украйна”, гласи заглавието на уводната статия в днешния брой на "Файненшъл таймс". На кризисната среща в Париж, предназначена за постигане постигне консенсус за това как да отговорят на мирните преговори на американския президент Доналд Тръмп с Русия, до това не се стигна. Полша..
Минералната вода в боляровското село Стефан Караджово ще бъде отдадена на концесия при проявен инвеститорски интерес. Повече от 20 години лековитата минерална вода не се използва. Подготвена е документацията за отдаването на концесия и се очаква процедурата да бъде обявена от Министерството на околната среда и водите, информира кметът на..
Кипърският туризъм постави първия за 2025-а рекорд. През януари е регистрирано най-голямото увеличение на пристигналите гости за последните 21 месеца, обяви Статистическата служба. Много по-добър в сравнение с миналия януари е и потокът от резервации от европейските туристически пазари към острова. Януари записа повече от 112 000..
В Обединеното кралство продължава процесът срещу българските граждани, обвинени в шпионаж в полза на Русия. На последното заседание на Централния наказателен съд бяха изслушани адвокатите на Ваня Габерова, Катрин Иванова и Тихомир Иванчев, които продължават да не се признават за виновни. Ръководителите на шпионската клетка Орлин Русев и Бисер Джамбазов..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..