Берое завърши наравно 2:2 у дома срещу Ботев Враца в първи мач от 25-ия кръг от Първа лига, съобщи БТА
В 17-ата минута "зелените" взеха аванс в резултата. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха двойно подаване и капитанът на Берое се разписа в мрежата на Ботев Враца.
Десет минути след началото на втората част Себастиан Вия проби и подаде за Сагардия, който би от движение, но топката срещна гредата.
Пет минути по-късно Ботев Враца изравни, след като Мартин Смоленски изпълни ъглов удар, а Браян Переа засече топката с глава в мрежата на Берое.
В 71-ата минута Вини Трибуле изведе Вия, а той пусна към Джани Политино, който реализира за 2:1 на празна врата. Попадението първоначално беше отменено, но след намесата на видео асистент реферите резултатът отново беше в полза на домакините.
Дълбоко в допълнителното време врачани достигнаха до равенството. След сериозно разбъркване в наказателното поле, Даниел Генов успя да прати топката в мрежата след неубедителна изява на вратаря Мота и защитата на Берое.
Старозагорци остават на 11-та позиция, докато Ботев Враца заема 15-то място в Първа лига.
Италианският “Тутоспорт” официално обяви финалния списък от 25-имата претенденти за тазгодишното издание на престижната награда Golden Boy, която се връчва на най-добрия футболист в Европа до 21 години. В окончателната селекция бяха включени 20-имата най-добри млади играчи според специалния алгоритъм на “Тутоспорт” и Football Benchmark, както и петима..
Настоящият световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар беше категоричен, че никога не е бил обвързан с политически сили и личности и това е сфера, към която няма ангажираност по никакъв начин. Насар направи изявление в социална мрежа след среща по-рано с лидера на ДПС-Ново начало Делян Пеевски. "Искам ясно да заявя, че не съм и..
Капитанът на България - Кирил Десподов , имаше две добри възможности да вкара гол на европейския шампион, като особено добра беше тази през втората част. Той излезе сам срещу вратаря Унай Симон след пас на Филип Кръстев, но топката мина покрай гредата. В крайна сметка България отстъпи с 0:4 на може би най-силния тим в света, но заедно с..
Директорът на националните отбори по футбол Кирил Котев поздрави треньора Александър Димитров за включването на двамата дебютанти Мартин Георгиев и Атанас Чернев в стартовия състав на днешния мач с Испания от Световните квалификации. Според него, ситуацията е била доста по-тежка преди двубоя, тъй като тимът пристигна във Валядолид след 1:6 от..
Испания направи много голяма крачка към световното първенство през 2026 г. с убедителната победа над България на стадион „Хосе Сория“ във Валядолид. Но успехът днес не само им помогна да се доближат до математическа квалификация, но и позволи на селекционера на националния отбор Луис де ла Фуенте нов рекорд. Днес той изравни историческата серия от..
Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров обясни какъв е бил планът за мача с Испания, загубен с 0:4. Според него, все още си личи психическата нестабилност, получена след тежката загуба от Турция (1:6 в събота в София). Освен това, многото натрупани поражения също оказват своето негативно въздействие...
България претърпя поражение с 0:4 от европейския шампион по футбол Испания в четвъртата си среща на Световната квалификация в група “Е“. Два гола за победителите вкара Микел Мерино – по един във всяко полувреме, а Атанас Чернев си вкара автогол 11 минути преди края. В добавеното време пък Микел Оярсабал от дузпа оформи крайния резултат...
Видимо е поглъщането на ГЕРБ от "ДПС-Ново начало" . Отдавна се наблюдава по места, че сериозна част от хора на ГЕРБ отиват при Делян Пеевски с мотив,..
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
Новата сглобка - управляващата четворна коалиция - ще продължи по същия начин - там няма отърване, там има серия от зависимости и нищо няма да се..