Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Загиналите при терористичното нападение в Москва вече са над 60

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Броят на загиналите при терористичния атентат в Москва надхвърли 60, съобщиха от руския Следствен комитет, като предупредиха, че той може да се увеличи.Руското министерство на извънредните ситуации публикува списъци, в които фигурират 99 пострадали, настанени в 12 болници. По-рано здравният министър Михаил Мурaшко съобщи за 115 души, приети в лечебни заведения.

Вчера неизвестни нападатели откриха стрелба и предизвикаха голям пожар в търговски център в едно от московските предградия, чието гасене все още продължава. Точният брой на извършителите не е известен, но издирването им е в ход. Според следoвателите те са били въоръжени с автомати "Kалашников" и са имали голямо количество боеприпаси. 

Съединените щати разполагат с разузнавателна информация, която потвърждава участието на "Ислямска държава" в нападението.Това заяви за "Ройтерс" американски представител, според когото през последните седмици Вашингтон е предупредил руските власти за възможността от атака. 

Ислямистите поеха отговорност за станалото, но без да дават никакви подробности.

Президентът Владимир Путин е пожелал бързо оздравяване на ранените и благодарил на лекарите за работата им, съобщи вицепремиерът Татяна Гoликова, която е разговаряла с държавния глава. Путин все още не е направил официално изказване.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Според президента Вучич в Сърбия има опит за "цветна революция"

Протестите срещу управляващите в Сърбия продължават над три месеца заради инцидента със срутената козирка на жп гарата в Нови Сад, при който загинаха 15 души. Днес продължават акциите на студентите в един от университетските градове - Крагуевац, които вчера бяха направили 15-часова блокада. Протестиращите в Сърбия отбелязват националния празник на..

публикувано на 16.02.25 в 12:34

Една година от смъртта на Алексей Навални

Германският канцлер Олаф Шолц отдаде почит на главния опонент на Кремъл Алексей Навални, който почина в затвора на днешния ден преди една година, "защото се бореше за демокрацията и свободата в Русия", предаде "Франс прес". Навални е починал в затвора "Путин се бори брутално със свободата и нейните защитници. Това правеше работата на..

публикувано на 16.02.25 в 12:28
Полският външен министър Радослав Шикорски

Варшава: Европейските страни няма да създадат единна армия в отговор на руската заплаха

Европейските страни няма да създадат единна армия в отговор на заплахите от Русия, заяви полският външен министър Радослав Шикорски, цитиран от Ройтерс. Агенцията се позовава на интервю на министъра, излъчено късно снощи по държавната телевизия. По-рано в събота украинският президент Володимир Зеленски призова за създаването на европейска..

публикувано на 16.02.25 в 12:20

Пътищата в Силистренско са проходими при зимни условия

Всички пътни артерии в Силистренско са отворени и проходими при зимни условия, съобщават от Областното пътно управление. Има слаб снеговалеж. Снежната покривка на места е достигнала 6 см, но не създава сериозни затруднения за движението по пътищата. В региона работят 14 машини, които почистват и опесъчават. Няма данни за закъсали автомобили и..

публикувано на 16.02.25 в 12:00

БСП избира лидер, очаква се балотаж

Делегатите на 51-ия конгрес на БСП избират лидер на партията. Гласуването за председател и за национални органи на БСП започна малко след 10 часа тази сутрин, след като снощи вотът е бил отложен. Резултатът от избора ще стане ясен след няколко часа. Кандидатите са седем - това са настоящия временен председател на партията Атанас Зафиров,..

публикувано на 16.02.25 в 11:57
Антон Кутев

Антон Кутев: Ако БСП формира национални каузи и ги отвоюва, би могла да излезе с позитиви от управлението

Надпреварата, в която се записах и тръгнах да участвам не е тази. Изборът е вътрешнопартиен. Първоначално беше замислено изборът за председател на завърши следващия понеделник и затова сме се кандидатирали 17 човека, обясни оттеглянето на кандидатурата си за председател на БСП Антон Кутев в интервю пред БНР. Към 16 - 17 часа ще са известни всички..

публикувано на 16.02.25 в 11:33