Стачкуват служителите в железопътния транспорт на Италия. Стачката, в която участват и товарните влакове, ще приключи в 21 часа местно време в неделя. Няма да има гарантирани часови пояси за пътниците, защото не е работен ден, както се прави в случаите на протести в транспортното обслужване през седмицата.
Това предизвиква затруднения предимно за тези, които в деня на Палмова неделя се нуждаят от железопътния транспорт. Връзките му с аерогарите също няма да работят, но са заменени с автобуси. Това ще доведе до неудобства на участниците на маратона в Милано, известен като "Страмилано".
Стачката е организирана от базовите синдикати. Причините за нея са свързани със здравето и безопасността на работниците, с работното време, което достига до 11- 12 часа дневно с едва 7-часова почивка след това. Иска се също увеличение на заплатите и нов национален колективен трудов договор.
В словесна война влязоха днес кметът на Атина и израелският посланик в Гърция, който обвини градските власти, че не правят достатъчно, за да почистят антисемитските графити в гръцката столица. Израелският посланик Ноам Кац заяви пред гръцкото издание "Катимерини", че израелските туристи се чувстват "неудобно" в Атина, защото кметът Харис Дукас не..
Насилието в Сирия отново се възобнови. Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, сухопътни израелски войски проведоха нова операция в южната част на Сирия, а кюрдските Сирийски демократични сили съобщиха за петима убити техни членове по време на атака на Ислямска държава. Възобновените днес..
ТЕЦ "Бобов дол" има технологична готовност да въведе газ като гориво за централата. Необходимите разрешителни за това обаче се бавят по административни причини, казаха работещи в дружеството след протеста на местните жители от Големо село, които поискаха гаранции, че замърсяванията в района ще спрат. Минаването на газ ще намали значително и..
Дни преди изтичането на ултиматума на Доналд Тръмп за спиране на офанзивата в Украйна, в Москва очакват специалния пратеник на американския президент Стивън Уиткоф. Едновременно с това руските войски увеличават натиска върху градовете в Донбас, останали в украински ръце след повече от три години боеве. Три дни след като изби повече от 30..
През целия ден екипи от пожарникари, горски служители и доброволци са гасили тлеещи огнища във вътрешността на пожара в Пирин. Огромната територия от близо 50 хиляди декара, която засегна огнената стихия, затруднява работата по пълното потушаване на пожара. Някои от огнищата се гасят на ръка, тъй като са на труднодостъпни и пресечени..
В САЩ бяха повдигнати обвинения на българин заради предполагаеми доставки на оръжие за мексикански наркокартел и трафик на кокаин. Според съдебните документи, Петър Димитров Мирчев е замесен в международна схема за доставка на оръжие и оборудване на картела "Ново поколение Халиско“. Това става ясно от обвинителен акт, внесен в Окръжния съд на..
Пътят София - Варна е затворен заради пожар при пътния възел Боаза в Ловешко. Горят сухи треви и храсти, има задимяване. На място са четири коли на Пожарната и огънят е локализиран. Било е предотвратено преминаването на пламъците към бензиностанция. Изгорял е дървен материал и стара, необитаема постройка. Движението в посока..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
През изминаващата седмица, природата за пореден път показа на човека, че е по-могъща от него. В сряда, на руския полуостров Камчатка в Далечния..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..