Продължават преговорите за постигане на примирие в Ивицата Газа. Израел се е съгласил на американско предложение, което предвижда освобождаването на около 700 палестински затворници в замяна на пускането на 40 израелски пленници. Това съобщава Си Ен Ен като се позовава на информация на израелската телевизия Кан.
Според Си Ен Ен планът е на директора на ЦРУ Уилям Бърнс и в момента делегациите в Доха очакват отговора на ислямисткото движение "Хамас". Дипломатически източник обаче посочва, че няма съгласие по различни въпроси като достъпа до хуманитарна помощ и предислоцирането на израелските военни в Ивицата.
В последното предложение на "Хамас" по-рано този месец се настояваше за освобождаването на 700 до 1000 палестински затворници, но тогава Израел определи искането като абсурдно. Според източника сега Тел Авив е склонен на значителни компромиси в опит да върне отвлечените у дома.
Израелският "Канал 12" също излезе с информацията, че има готовност от израелската страна за компромис. Медията съобщава дори за 800 палестински затворници, които ще бъдат пуснати. Освен това, според нея, за първи път Тел Авив е готов да обсъжда възможността да разреши на напусналите северната част на Ивицата Газа палестинци да се завърнат по домовете си. Според телевизията, израелската страна очаква отговор от лидера на "Хамас" в Газа Яхия Синуар през следващите три дни и оценява шансовете като 50 на 50.
Министърът без портфейл Бени Ганц междувременно заплаши да напусне управляващата коалиция в Израел, ако законопроектът за мобилизацията на ултраортодоксалните евреи бъде приет, съобщават израелски медии. Трудностите на политическо ниво в страната идват след разгорещени спорове след предложена от военните реформа.
В институцията на омбудсмана бяха изслушани тримата номинирани от неправителствени организации кандидати за заместник-омбудсман. Това са Мария Филипова, настоящ председател на Комисията за защита на потребителите - предложение на Българска национална асоциация "Активни потребители", Марина Кисьова де Хеус - предложение на Фондация "Екатерина..
Животът ми е тотално променен, много по-труден и много по-нещастен . Това каза пред БНР бащата на загиналата на пътя Сияна - Николай Попов. От българските застрахователи тази смърт се оценява между 200 000 и 300 000 лв. на наследник. Сияна има 6 наследника, посочи той и добави: " Това е цената на живота в България. Тези обезщетения се..
Български пощи ще обучат общо 3000 служители в 2230 пощенски станции във връзка с приемането на еврото в България и обмяната на левове в евро по места. Това съобщи Станимир Белинов - заместник директор на дружеството До момента са обучени 245 служители от "Български пощи", каза Белинов. Външно наета фирма трябва да даде по-голяма експертиза, но част..
Мечка е била забелязана тази сутрин в близост до централната част на Троян, в парка Капинчо, който се използва за разходки, има и хотел. Животното е забелязано по стълбите, водещи до парк-хотела, съобщиха от Община Троян на страницата си във Фейсбук. Местните власти са предприели необходимите мерки, като са уведомени Държавното горско..
Сушата провали реколтата от царевица в област Монтана. Зърно ще се прибира от полето там, където е имало локални валежи. Това прави не повече от 20% от засятата царевица. Продължителното засушаване през юни и юли не позволи на културата да направи зърно, обясни Николай Синигерски, председател на Монтанския съюз на зърнопроизводителите...
България ще получи още един медицински хеликоптер през септември и така страната ни ще разполага с четири машини. А до средата на следващата година броят им трябва да стане общо осем. Това съобщи в Кърджали министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов при откриване на хеликоптерна площадка. Тя се намира в района на Многопрофилната болница за..
Продължава борбата с пожара в Пирин. И днес два хеликоптера "Кугар" на Военновъздушните сили се включиха в гасенето на огъня. Вече 21-ви ден продължава борбата с огъня в Пирин Над 150 огнеборци и днес продължават да работят по потушаването на двата фронта на пожара - над село Илинденци, община Струмяни, и над село Плоски в община Сандански...
Няма пропуски или нарушения в лечението на 39-годишния Петър Стоянов, който преди няколко месеца почина след заразяване с полирезистентна бактерия и..
"Ако властта изгуби президентските избори, това ще е ясен знак за нова политическа ситуация в страната, която изисква нови алтернативи. Тук може..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..