Въпреки че Обединеното кралство преживя най-влажните 18 месеца, откакто се води статистика, страната е изправена пред перспективата от недостиг на вода и забрана за използването на маркучи за поливане през лятото, заявиха британски експерти.
Проф. Хана Клоук, хидролог от университета в Рединг, каза, че рекордните валежи през последните 18 месеца няма да бъдат достатъчни за преживяване на продължително засушаване. Тя посочи, че ще продължава тенденцията или да вали много, или да бъде суша. „Трябва да осъзнаем, че нашата водна инфраструктура скърца и изисква милиарди паунда инвестиции“, посочи проф. Клоук в интервю за „Гардиън“.
Националната комисия по инфраструктура, която съветва правителството по тези въпроси, заяви, че Обединеното кралство ще се нуждае от 2,5 до 4 млрд. литра допълнителен воден капацитет на ден до 2050 година, за да може да поддържа сегашните нива на обслужване. А това означава, че са необходими 30 нови водоема. Последният голям язовир в Обединеното кралство е пуснат в експлоатация през 1992 година. Въпреки че от 60-те години на миналия век е предложен строежа на още няколко язовира, все още няма завършен проект.

Тази година на територията на Северноцентралното горско предприятие са били опожарени двойно повече декари в сравнение с миналата година. Предприятието стопанисва държавните горски територии в областите Габрово, Велико Търново, Русе, Силистра и Разград. Най-голямата площ на горските пожарите, на територията на Северноцентралното..
Столичната полиция залови 28-годишен дилър на наркотици, който опакова дрогата в пликчета, наподобяващи опаковки на различни сладки изделия. Това съобщи директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов. Директорът на Столичната полиция уточни, че задържаният е познат на органите на реда у нас: "Задържахме поредния дилър, за който имахме данни,..
Обвинителният акт срещу к мета на Варна Благомир Коцев и още четирима души вече е в съда. От прокуратурата съобщиха, че разследването срещу петимата е приключило и ще отговарят за общо 12 престъпления. Освен Коцев на съд отиват общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов, пиарът на община Варна Антоанета Петрова и бизнесменът..
Столичният общински съвет не прие новата управленска структура, предложена от кмета Васил Терзиев. Той предлагаше - без да бъдат назначавани нови служители на общината, да бъдат преструктурирани направленията и да има двама нови зам. кмета - по градоустройството и по сигурността. Според ГЕРБ - СДС предложението на кмета било незаконосъобразно, с което..
Европейският парламент отслаби правилата за екологична отчетност на бизнеса след необичайна коалиция между Европейската народна партия, десните и крайнодесните. С гласовете на десноцентристите, крайната десница и част от либералите, Европейският парламент прие директивата, известна като „Омнибус 1“. Тя представлява значително отслабване на..
Перспективите на Европа да се справи с предизвикателствата, пред които е изправена, е обсъдил президентът Румен Радев с външния министър на Унгария Петер Сиярто. Той е на посещение у нас за среща с българския държавен глава, стана ясно от съобщение на президентския прессекретариат. Възстановяването на мира в Европа със средствата на дипломацията е..
За последните три години повече от 220 000 бежанци са получили временна закрила у нас, а 55 000 са потърсили международна закрила. Бизнес, синдикати и експерти обсъдиха възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект "Адрес за достъп към..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..