Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Барселона и Атлетико (Мадрид) с победи в Шампионската лига

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Испанските отбори Барселона и Атлетико (Мадрид) постигнаха победи в първите срещи от четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол. 

Барселона се наложи над Пари Сен Жермен на стадион „Парк де Пренс“ в зрелищен мач с 3:2.

Испанският гранд първи откри резултата в Париж.

В 37-ама минута младият най-младият на терена Ламин Ямал центрира остро отдясно, вратарят на домакините Донарума успя да избие топката пред връхлитащия Роберт Левандовски, но тя попадна в Рафиня, който я вкара в опразнената врата между двама защитници.

Домакините направиха шеметно начало на второто полувреме.

В 48-ама минута центриране на Килиан Мбапе бе избито лошо от защитата на каталунците, топката попадна в Усман Дембеле, който направи финт и с левия крак заби топката под напречната греда на вратата на Тер Щеген.

Само три минути по-късно Фабиан Руис даде остър пас през защитата за Витиня, който с диагонален удар стреля покрай вратаря на Барса за 2:1.

Пари СЖ не бе далеч и от трети гол, като резервата Брадли Баркола стреля силно отдясно, Тер Щеген изби топката с ръце, като после тя рикошира в напречната греда.

В 62-рата минута току-що влезлият на терена Педри за Барселона даде прехвърлящ пас към Рафиня, който от въздуха с удар с външната част на обувката на левия си крак вкара в долния десен ъгъл на вратата на Донарума.

В 77-ата минута се стигна до нов обрат на терена. Илкай Гюндоган от гостите изпълни корнер, а влезлият веднага преди това като резерва Андреас Кристенсен вкара с глава третия гол за гостите.

Атлетико (Мадрид) се наложи у дома над Борусия (Дортмунд) с 2:1.

Тимът от испанската столица откри резултата още в 4-ата минута на мача, когато халфът Родриго де Пол се възползва от грешка на защитата на гостите и отблизо се разписа.

Малко след половин час игра Антоан Гризман изведе Самуел Лино на удобна позиция в наказателното поле и той с отсечен удар в десния ъгъл на вратата направи 2:0. 

Борусия обаче съхрани шансовете си за реванша следващата седмица.

В 81-вата минута резервата Себастиен Алер се възползва от недобро изчистване, обърна се мигновено и вкара в левия ъгъл на вратата на Ян Облак. 

В последните минути на мача Атлетико извади късмет, тъй като топката два пъти срещаше гредите, като вторият път бе след удар на Юлиан Брандт с глава в последните секунди. 

Реваншите в Барселона и Дортмунд са идния вторник. 


По публикацията работи: Борислав Нинов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Емона Иванова

Емона Иванова с четвъртфинал в турнира по парабадминтон в Испания

Емона Иванова се класира за четвъртфиналите в надпреварата при двойките на турнира по парабадминтонв Испания.  Състезателката на Румяна Иванова и партньорката й Беатриз Монтеро излязоха от груповата фаза без загубен гейм.  В решаващата среща за класиране в следващата фаза двете победиха с  21:19 и 21:15 точки  представителките на Австралия –..

публикувано на 06.03.25 в 22:33

Тотнъм загуби от АЗ Алкмаар в турнира Лига Европа

Английските грандове Манчестър Юнайтед и Тотнъм не успяха да запишат победи в гостуванията си от осминафиналната фаза на турнира Лига Европа. В испанския град Сан Себастиан Манчестър Юнайтед завърши 1:1 при визитата си на Реал Сосиедад. "Червените дяволи" контролираха играта напълно през първите 70 минути от двубоя, но в края баските имаха напълно..

публикувано на 06.03.25 в 22:30

Челси победи Копенхаген в Лигата на конференците, Кабаков с безупречно съдийство

Фаворитът в турнира Лига на конференциите Челси направи сериозна крачка към класиране за четвъртфиналите след победа с 2:1 като гост над датския Копенхаген в първи двубой от осминафиналите. Срещата на стадион "Паркен" бе ръководена от българска съдийска бригада начело с Георги Кабаков и в двубоя нямаше нито един спорен момент. Кабаков показа пет жълти..

публикувано на 06.03.25 в 22:25
Божидар Саръбоюков

Божидар Саръбоюков ще се бори за евромедалите в скока на дължина

Божидар Саръбоюков е вторият български финалист на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Апелдорн. 20-годишният възпитаник на Димитър Карамфилов се справи с квалификационната норма от 8.00 метра още във втория си опит, в който се приземи на 8.05 метра. В първия си опит Саръбоюков постигна 7.84 м. Квалификацията продължава и в момента, като..

публикувано на 06.03.25 в 22:05

Тодев и Илиев сред първите 35 на СК по биатлон в Чехия

Французинът Емилиен Жаклен спечели спринта на 10 километра за мъже от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место, първи старт след Световното първенство в Ленцерхайде. 29-годишният Жаклен повали всичките десет мишени, финишира за 23:13.3 минути и записа пети индивидуален успех в кариерата си. Той водеше почти през цялото състезание...

публикувано на 06.03.25 в 21:37
Тихомир Иванов

Без еврофинал за Тихомир Иванов в скока на височина в Нидерландия

Тихомир Иванов не успя да стигне до финал в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика в зала в Апелдорн (Нидерландия) при шестото си участие на континентални форуми под покрив.  Осмият от олимпийските игри в Париж през миналата година и Атлет №1 на България за 2024 година преодоля 2.18 метра от втори опит и така остана десети, след..

публикувано на 06.03.25 в 21:31
Габриела Петрова

Габриела Петрова с финал в тройния скок на ЕП по лека атлетика в зала

Десет години след спечеления сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага Габриела Петрова се класира за финал при второто си участие на континентални форуми под покрив.  В Апелдорн навършващата 33 години през юни състезателка на Атанас Атанасов записа личен рекорд за сезона от 13.90 метра още при първото си..

публикувано на 06.03.25 в 20:43