Ива Иванова е новият изпълнителен директор на Държавен фонд "Земеделие". Назначението е по предложение на служебния министър на земеделието и храните Георги Тахов.
Тя е магистър по "Право на Европейския съюз" от Софийски университет "Св. Климент Охридски".
Иванова заема различни длъжности в Държавен Фонд "Земеделие"през последните 14 години.
Професионалният ѝ път в ДФЗ започва в дирекция "Договориране по прилагане на мерки за развитие в селските райони" като експерт, като през 2015 г. израства в длъжността главен експерт.
През 2019 г. Иванова е повишена в началник отдел "Договориране по частни мерки", а две години по-късно оглавява дирекцията "Договориране по прилагане на мерки за развитие в селските райони".
С решение на Управителния съвет на ДФ "Земеделие" от 19 август 2022 г. Ива Иванова е назначена за заместник изпълнителен директор с ресори Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 (ПРСР) и Програма за морско дело и рибарство (ПМДР) 2014-2020.
Междувременно Управителният съвет на Държавен фонд "Земеделие" отпусна 295 милиона лева на стопаните по схемите за преодоляване на негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна.
Утвърден бе и финансов ресурс в размер до 16 милиона лева разходи за вода за напояване при отглеждане на земеделски култури.
Лични инициативи на силистренеца Ивайло Ангелов и Фондация "Бъдеще 2008" разширяват побратимяванията на български села с партньори освен в Молдова, Румъния и Украйна, а вече и със Словакия и Чехия . Целта е запазване на българските корени, културното наследство и създаване на устойчиви културни и спортни връзки. Инициативата включва..
Окончателно "ДПС-Ново начало" са първа политическа партия в новия общински съвет в Пазарджик. На проведения извънреден вот вчера ДПС-НН получава малко над 17 процента от вота на избирателите. ПП-ДБ се нарежда на второ място с 11,75 процента. Големият губещ на тези местни избори е партия ГЕРБ, която заема шесто място с малко над шест процента...
Обединеното кралство ще бъде домакин на международна среща на върха за възстановяването на Газа, съобщиха от Даунинг стрийт. Докато хуманитарни групи се подготвят да изпратят помощ в Газа, Обединеното кралство заяви, че 20 милиона паунда от вече обещаната помощ ще бъдат насочени към водоснабдяване, канализация и хигиенни услуги...
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв точно е проблемът. Не става въпрос за радикални действия . Това коментира пред БНР председателят на Агенцията за ядрено регулиране Цанко Бачийски. " Спира се далеч преди да има някаква..
Продължава тенденцията българи да инвестират в недвижими имоти в Северна Гърция, съобщават брокерите. Най-силен е интересът в района на Кавала. Търси се всичко подходящо - от терени за поставяне на каравана до мезонети. Цените рязко се повишиха от 900 евро на квадратен метър преди, сега вече се продава на 2500 евро. "Катимерини":..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР Светлана Боянова - председател на Института за агростратегии и иновации, бивш зам.-министър на земеделието, след срещата с еврокомисаря по земеделие Кристоф Хансен. "Смятам, че този път процесът беше..
62-годишен мъж и съпругата му са задържани за хвърлената снощи бутилка със запалителна течност в двора на Районното управление на МВР в Дупница, научи БНР от говорителя на Областната дирекция на полицията-Кюстендил Катя Табачка. Инцидент с бутилка със запалителна течност в Дупница Това е станало към 20 ч,. бутилката е хвърлена от..
" Излиза, че Слави Трифонов е радетел на свободата на словото , което прави необяснимо внасянето на този мракобесен закон , подписан последно от..
"ГЕРБ и Пеевски водят целенасочени действия за отстраняване на кметовете на София и Варна. Тези две дестинации са им ключово важни за следващите..