Валентина Георгиева продължава да пише история в спортната ни гимнастика. През 2020 година, след 38 години състезателката на Филип спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство за девойки, а преди два дни, Валя отново се окичи със сребро на европейско първенство, но този път при жените и то след 32 години. 67 хилядни я разделиха от златото.
Европейската ни вицешампионка сподели специално пред БНР, че ще се бори за отличията в Париж с усложнени прескоци.
„Обмисляме за Олимпиадата да усложним прескоците. Първият прескок не знам дали ще го усложним. Не знам дали ще успея с два винта и половина. Вторият прескок със сигурност ще го вдигнем с още една половинка.
Направили сме разузнаване и знаем кои състезателки ще са ми конкуренция в Париж. Това са американката Симон Байлс, бразилката Ребека Андраде, французойката Колин Девиар. Сега имаме много голямо предимство, че рускините ги няма. Китайките не скачат толкова силни прескоци, двете сестри Гадирови от Великобритания няма да бъдат възстановени и ще пропуснат олимпийските игри. Унгарката София Ковач се възстановява, защото преди световното скъса кръстна връзка. Може би ще стигна до финала с чисто изиграване.
Всички ми казват, че съм много чиста, много технична и съдиите няма откъде да ми вземат, освен от приземяването. Във въздуха аз съм стегната, имам височина. Главният проблем при мен е приземяването“, каза Валентина Георгиева и допълни:
„Този медал го посвещавам на моя треньор. Без него нямаше да стигна до тук. Това, че съм чиста, това, че съм технична, това, че съм красива в изпълнението и сложността на прескока, това нямаше да го мога без него. Посвещавам го също и на родителите ми, защото без тях аз нямаше да се свържа с този спорт. Това са хората, които са ме изградили като човека, които съм в момента. Те са били с мен във всяка една ситуация“
За това как тя оценява представянето си на европейското първенство, изпитаха ли двамата облекчение след финала, доволен ли е треньорът й от постигнатото и какво кажа Валентина Георгиева на своя съотборник Еди Пенев, които претърпя операция на рамото можете да чуете в звуковия файл.
Трикратната абсолютна световна шампионка, член на Техническия комитет по художествена гимнастика към Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и вицепрезидент на БФХГ Мария Петрова беше официален гост на eвропейската купа в Бургас. Тя заяви, че този нов формат на състезанията много й харесва, защото е нов начин, по който се представя този спорт...
Арда (Кърджали) и Черно море (Варна) запазиха развръзката на надпреварата за третата позиция в българската футболна efbet Лига за последния кръг, след като завършиха наравно 0:0 на "Арена Арда". След този мач все още не е ясно кой от двата отбора ще завърши на трето място и ще си гарантира поне бараж за Европа. Ако Лудогорец спечели купата, третият..
Арсенал завършва сезона на второ място във Висшата английска лига след успеха си с 1:0 у дома срещу Нюкасъл в двубой от 37-ия кръг. Столичани ще играят в Шампионската лига, след като са недостижими на втора позиция със 71 точки. Гол на Деклан Райс в 55-ата минута след асистенция на Мартин Йодегор осигури ценния успех за "артилеристите" в Северен..
Състезателите на клуб „Вокил“ станаха комплексни шампиони на завършилото в Севлиево държавно първенство по кикбокс в стиловете К1 и пойнтфайтинг. Варненските състезатели заеха първата позиция с актив от 7 златни и 4 сребърни отличия, а Топ 3 допълниха представителите на клубовете „Шуменска крепост“ (7 златни медала и 1 бронз) и „Бултрас файт клуб“..
Борис Георгиев спечели бронзов медал на Европейската купа по джудо за мъже и жени в Бенидорм (Испания). Българинът се пребори за отличието в тежка категория до 100 килограма, като в малкия финал се наложи над нидерландеца Йос Скел. На старта националът победи със златна точка Лука Ломидзе (Франция), после надви над румънеца Рарес Арсени с "ипон", а на..
Спартак 1918 Варна победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 35-ия кръг на българското първенство по футбол, група за класиране от петото до осмото място. Домакините вкараха двата си гола през първата част, а Ботев стигна до гол в края на второто полувреме. С успеха си „соколите“ събират 51 точки в актива си и кръг преди края на първенството е недостижим на..
Стилияна Николова спечели сребърен медал, а Дара Стоянова взе бронз в "Крос битките" при жените на eвропейската купа по художествена гимнастика, която се проведе за първи път в Бургас. Българските състезателки завоюваха общо 15 отличия при жените и при девойките - 10 златни, 4 сребърни и 1 бронзов. В последното състезание абсолютната европейска..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..