Съединените щати ще предоставят на Украйна допълнителни 2 милиарда долара военна помощ, обяви държавният секретар Антъни Блинкън в Киев. Средствата ще бъдат насочени към инвестиции в индустрията на Украйна, поясни Блинкън на съвместна пресконференция с украинския външен министър Дмитро Кулеба.
Според различни източници руските части контролират вече над 10 села в украинските Харковска и Запорожска области. Обстановката във Вовчанск на границата с Русия е много сложна, потвърди говорител на армията.
Руските войски заемат позиции по улиците на украинския граничен град Вовчанск в Харковска област, потвърди говорител на украинската армия. Според кореспонденти на западни медии в северната част на града се водят сражения. По-рано генералният щаб на украинката армия съобщи, че изтегля войските в два района в Харковска област - около Вовчанск и Лукянци. В същото време военните предупреждават, че Русия струпва войски и по границата със Сумска област, вероятно в подготовка за нова атака.
От руското министерство на отбраната съобщиха, че са били свалени 10 ракети АТАКМС над Крим, изстреляни от Украйна тази нощ. Украински дронове са били обезвредени в Белгородска, Курска и Брянска област.
Заради усложнената обстановка на фронта украинският президент Володимир Зеленски е отложил всичките си предстоящи посещения в чужбина. А съветникът му Михайло Подоляк нарече "лицемерни" коментарите на руския президент Владимир Путин относно възможни преговори за войната в Украйна.
В навечерието на визитата си в Пекин руският президент заяви, че подкрепя мирния план на Китай от 12 точки и изтъква, че Пекин разбира причините за кризата в тяхната цялост.
"Русия е отворена към диалог", заявява Путин пред китайската информационна агенция "Синхуа". Американският държавен секретар Антъни Блинкън също коментира изявлението на Путин с думите, че ако Русия наистина искаше да води преговори, Украйна със сигурност нямаше да откаже.
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изключи възможността за търговско споразумение с Европейския съюз. Пред репортери в Белия дом той настоя на мнението си, което изрази по-рано днес в социалните мрежи, че митата за вносните европейски стоки в САЩ трябва да бъдат увеличени драстично след малко повече от седмица: "Не гледам да сключа..
Районен съд-Дупница потвърди наказателно постановление за глоба от 180 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол", постановлението е издадено от РИОСВ-София, а от дружеството обжалвали. Решението подлежи на касационно обжалване в 14-дневен срок пред административния съд. Това е поредната солидна глоба за ТЕЦ-а край Бобов дол заради неспазени изисквания за..
Затварят "Петрохан" за почистване на опасни дървета. Движението през проходът ще бъде ограничено на 28 и 29 май, от 9 до 15 часа. Премахването на опасни дървета от "Петрохан" ще стане за втори път в рамките на повече от месец. Заради обледеняването през декември, все още има паднали дървета в близост до пътя. В сряда и четвъртък, за..
Велико Търново ще се кандидатира за Европейска столица на културата за 2032 година. Това обяви кметът Даниел Панов тази вечер на церемонията при връчването на надградите "Култура" на изявени дейци от различните изкуства. Велико Търново за 10-а година връчва наградите "Култура", които са статуетка "Икар" и парична премия от 2000 лева за..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова коментира внесеното от президента Румен Радев искане Конституционният съд да се произнесе по решението ѝ да върне предложението за провеждане на референдум за влизането на България в еврозоната, без да го допусне да стигне до парламентарни комисии и пленарната зала. Радев сезира КС – иска..
Петима души са леко пострадали при катастрофа между микробус и лек автомобил. Инцидентът е станал на булевард "Цар Борис Трети" в посока Перник. На място са пристигнали екип на Спешна помощ и патрулен автомобил на МВР. Пробите за алкохол и наркотици на водачите на микробуса и автомобила са отрицателни. Изясняват се причините за..
Редовният парламентарен контрол се превърна в арена на битка между депутатите от "Възраждане" и вътрешният министър Даниел Митов. Те се оплакаха, че са станали жертва на "побой, насилие и обгазяване на мирно протестиращи граждани". Даниел Митов защити действията на полицаите и употребата на лютив спрей: "Използването на помощно средство..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Работещите в градския транспорт на София издържаха на голям обществен натиск и постигнаха исканията си . Тази позиция изрази пред БНР Калина..