Това заяви пред БНР Богдан Милчев, директор на Института за пътна безопасност и бивш шеф на КАТ.
"27% спад на жертвите имаме", уточни той и упрекна медиите, че не оповестяват тази информация.
Спадът е по-голям от този през 2020 г., когато имаше пандемия и движението беше със 70 на сто по-слабо. Има причини, за да намалеят толкова рязко жертвите за толкова кратък период, посочи Милчев.
Сериозният проблем е изключително нестабилната ни транспортна система, която прави резки спадове и непрекъснато се връщаме в изходна позиция, коментира Богдан Милчев в предаването "Преди всички". Според него данните за по-малкото загинали говорят именно за нестабилност, "защото може би до края на годината отново ще се върнем в изходна позиция".
Управляващите транспортната система отсъстват от този разговор, изтъкна той.
"Хората винаги допускат грешки. Идеята е да управляваме риска от тези грешки така, че да не загиваме. Въпросът е как да приоритизираме риска – да установим основните причини."
Купуването на мобилни камери е грешен подход. Имаме нужда от стационарни камери на опасните места, които да карат шофьорите да намаляват, за да не изхвърчат от завоя, смята бившият шеф на КАТ.
По думите му, целта на тези камери не е да носят пари, а да успокоят движението.
"МВР действа като търговска фирма, която купува повече камери, за да докарва повече пари във фиска."
Проблемът с абитуриентите се преекспонира, каза още Милчев.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Срещата на високо равнище между Обединеното кралство и ЕС за "рестартиране" на отношенията след Брекзит още не е започнала, но след цяла нощ на преговори, заради неуточнени подробности, някои медии съобщават, че в крайна сметка е постигната сделка. По-рано британският министърът на бизнеса Джонатан Рейнолдс заяви, че сделката още не е..
Реалният растеж на БВП в България ще се забави до 2% през тази и до 2,1 на сто през следващата година поради външни и вътрешни фактори. Инфлацията ще спада и ще бъде съответно 3,6 на сто през 2025 г. и 1,8 на сто през 2026 г. Това сочи пролетната икономическа прогноза на Европейската комисия. Според прогнозата, частното потребление ще..
Годишната среща на Световната здравна организация започва в Женева. Основният акцент ще бъде поставен върху официалното приемане на международен договор за пандемиите, което е предвидено за утре, предаде ДПА. Няколко спорни детайла обаче остават нерешени и се очаква да бъдат договорени отделно следващата година като част от приложение към..
Белгийските синдикати организират нова стачка срещу намеренията на правителството да ограничи социалните разходи и да въведе промени, свързани с условията за пенсиониране, съобщава БТА. От миналия октомври, когато започнаха протестните действия, досега бяха организирани шест стачки. Поредният протест ще бъде двудневен - утре и в четвъртък,..
Блокадата на градския транспорт в София остава, а протестиращите събират и подписка за безсрочна ефективна стачка, включително в метрото. Това обявиха синдикалисти, след срещата си с кмета Васил Терзиев. И двете преговарящи страни не отстъпват от исканията си. "Три часа водихме разговори, но не и преговори. Това е причината, поради която..
Синдикатът на федералната полиция в Германия предупреди, че засилените гранични проверки няма да могат да се извършват дълго, понеже персоналът е претоварен, предаде ДПА, цитирана от БТА. Полицията работи в режим на корекции в списъците с дежурства, отменят се планирани обучения и са прекратявани отпуски за извънреден труд. Профсъюзът обаче..
Представители на Областната администрация на София влязоха в сградата на Централния съвет на ДПС на бул "Стамболийски" №45. Според заповедта на областния управител на София за днес е насрочено освобождаването на сградата, определена за партийна централа на ДПС, със съдействието на полицията. Пред сградата вече има коли на полицията,..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
Хубавото би било за въвеждането на предмета "Добродетели и религия, че ще има един стандарт – една учебна програма и учениците във всички училища..